پژو 405 GLX با موتور TU5

در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند

مدیران انجمن: Mohsen1001, RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 49 بار

پست توسط JASON » جمعه 11 مرداد 1387, 12:27 pm

با سلام خدمت دوستان ,

عرض شود که شتاب موتور يک اتومبيل بستگي به نوع طراحي ... گشتاور حاصله در تعداد دور مشخص و... دارد و البته عوامل ديگر همچون ضريب اصطکاک بدنه و قطر تايرها و وزن اتومبيل و ضرايب دنده ها در اعمال قدرت و انتقال شتاب به اکسل ...
هم تاثير مستقيم بر شتاب اوليه و تانويه يک خودرو دارد و البته شايان ذکر است يک موتور XU7 از يک موتور TU5 گشتاور بالاتري و البته دور موتور در موتورهاي فرانسوي ذاتا بالا است بدليل نوع طراحي موتور و انديشه طراحان و البته استهلاک بيشتري دارد و نياز به مراقبت بيشتري نيز همچنين ..

عامل مهم در شتاب اوليه يک خودرو وزن آن ميباشد و نيازي به توضيح نيست که دو خودرو با يک نوع موتور ولي با وزنهاي متفاوت شتابهاي مختلفي دارند و زمان صرف شده براي رسيدن به سرعت و مسافت خودروي سبک تر کمتر است و همچنين ساير عوامل فيزيکي ذکر شده ...

مشخصات يک موتور TU5 از نظر گشتاور و قدرت موتور و همچنين وزن يک خودرو 206 به شرح ذيل است :

قدرت موتور : 110Hp at 5500 rpm

وزن يک خودرو 206 با موتور مذکور : 1096 Kg تيپ 5

شتاب صفر تا صد : 6/9 s

گشتاور : 142 Nm در 4000 دور در دقيقه

---

مقايسه موتور XU7 با موتور TU5 بر روي سمند سورن :

موتور XU7 داراي مشخصات ذير است

حداکثر گشتاور: 153 Nm در 3000 دور در دقيقه
حداکثر توان موتور : 100 HP در6000 دور بر دقيقه

شتاب صفر تا صد با موتورXU7 :

11.9

شتاب صفر تا صد با موتورTU5JP4L4 :

13.5 s

وزن سمند سورن : 1220 کيلو گرم
---

مشاهده ميکنيد که با وجود اينکه موتور TU5 قويتر از موتورسمند معمولي است ولي با توجه به گشتاور پايين تر و وزن بيشتر سمند صفر تا صد بالاتري نست به موتور معمولي سمند دارد .

به همين ترتيب مبتوان بر روي پژو 405SLX بررسي کرد
به شرح ذيل :

148 @ 3500 RPM :حداكثر گشتاور
حداکثر توان موتور : 100 HP در6000 دور بر دقيقه
وزن خودرو : 1100 کيلو گرم

شتاب صفرتا 100كيلومتر : 11(S)

موفق و شاد باشيد .

منبع سايت ايرانخودرو

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

و

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
درون كوچه قلبم چه غمگينانه ميپيچدصداي تو كه ميگفتي به جز تو دل نيمبندم-فريب وعده هايت را ندانستم ولي اكنون به يادوعده هاي توميان گريه ميخندم

New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: پژو 405 GLX با موتور TU5

پست توسط mazi_v » یک شنبه 7 اسفند 1390, 2:00 pm

با سلام به دوستان.خیلی اتفاقی این تاپیک و خوندم و دیدم خالی از لطف نیست ، هر چند با تاخیر به اطلاع دوستان برسونم که با یه سرچ کوچیک میشه فهمید که موتور های سری tu تولید مشترک دو شرکت سیترویین و پژو هستند که از سال 1986 جاگزین انجین های سری x شدند و جالب انگیز اینکه ایران خودرو داره ماشینی با تکنولوژی موتوری منسوخ شده در 25 سال پیش رو هنوز به ریش خلق ال.. گره میزنه چون 405 glx هنوز داره با موتور سری x به مصرف کننده محترم ایرانی (جوجه کباب آینده) فروخته میشه و تازه یادشون اومده آپ دیت 25 سال پیش رو انجام بدن و هزینش رو دولا پهنا بگیرن.
تا یادم نرفته یادآوری کنم که موتور خودرو ملی که مایه مباهات در جهان هست و 100% ایرانیه از همین سری tu سیترویین-پژو طراحی فرانسه ملعونه.
اینم یه لینک مفید....

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6670 بار
سپاس‌های دریافتی: 12007 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » یک شنبه 7 اسفند 1390, 8:17 pm

, راجع به صنعت عقب افتاده لگن سازی ایران صحبت نکنیم خیلی بهتره ! حیف وقت که آدم بزاره برا اینا
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2141 بار
سپاس‌های دریافتی: 7624 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN » یک شنبه 7 اسفند 1390, 10:25 pm

mazi_v نوشته شده:با سلام به دوستان.خیلی اتفاقی این تاپیک و خوندم و دیدم خالی از لطف نیست ، هر چند با تاخیر به اطلاع دوستان برسونم که با یه سرچ کوچیک میشه فهمید که موتور های سری tu تولید مشترک دو شرکت سیترویین و پژو هستند که از سال 1986 جاگزین انجین های سری x شدند و جالب انگیز اینکه ایران خودرو داره ماشینی با تکنولوژی موتوری منسوخ شده در 25 سال پیش رو هنوز به ریش خلق ال.. گره میزنه چون 405 glx هنوز داره با موتور سری x به مصرف کننده محترم ایرانی (جوجه کباب آینده) فروخته میشه و تازه یادشون اومده آپ دیت 25 سال پیش رو انجام بدن و هزینش رو دولا پهنا بگیرن.
تا یادم نرفته یادآوری کنم که موتور خودرو ملی که مایه مباهات در جهان هست و 100% ایرانیه از همین سری tu سیترویین-پژو طراحی فرانسه ملعونه.
اینم یه لینک مفید....

مرحبا يا اخي

اضافه كنم به صحبت آب ديده شما كه پرايد منفك شده وپوكيده عهد تيرمون كره جنوبي الان توي خوده كره به عنوان يك

ماشين غير استاندارد هست در مقابل تكنولوژي امروز . برادر من ساله 83 كره بود با چشم خودش ميديد كه طرف يه پرايد

چرخ 5 پيچ اصل كره رو برده بود بنگاه با قيمت 850 دلار ( با قميت دلار اون موقع) التماس ميكرد اين رو بخرن ازش . موتوري

آنتيك بدنه آينه به قل بچه ها گفتني از لاي زر ورق درش اورده بودن . ولي با اين حساب بنگاهه زيره بارش نرفت كه بخره

ولي الان اين ماشين در بلاد اسلامي ايران با قيمت 9 مليون تومان داره به فروش ميره

پرايد = تكنلوژي ساله 2000= تاريخ مصرف زمان چپق ميرزا= ارزان ترين ماشين كره با قيمت 2 الي 1.5 مليون=

ماشين كاملا غير استاندار براي مسافرت هاي برون شهري = سكوت اركان مملكت بر اين عزرائيل مكانيكي

و آخر هم بايد به جبر سكوت كرد و سكوت كرد و سكوت كرد
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2097 بار
سپاس‌های دریافتی: 2074 بار

پست توسط Lord_Jason » دو شنبه 8 اسفند 1390, 12:23 am

واقعاً با فکر کردن در مورد اجحافی که با اسم "حمایت از صنعت داخلی" به مردم کشورمون میشه، مغز آدم سوت میکشه. این سیاست من در آوردی و سودجویانه یکجور دزدی مستقیم از جیب مردم است...

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

پست توسط sky_pesar » دو شنبه 8 اسفند 1390, 7:52 am

با سلام
خدمت همه دوستان
من خودم اين محصول را سوار شدم هم شتابش خوب بود هم مصرفش ولي اگر قصد خريد داريد صبر كنيد تا سال بعد 405 با موتور 2000 از نوع موتور tu قراره كه به بازار عرضه بشه به احتمال زياد از تير تا شهريور ماه .
اطلاعات تكميلي را براي شما ارسال مي كنم .

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1793 بار

پست توسط hermes_PERSIAN » شنبه 14 بهمن 1391, 9:39 pm

sky_pesar نوشته شده:با سلام
خدمت همه دوستان
من خودم اين محصول را سوار شدم هم شتابش خوب بود هم مصرفش ولي اگر قصد خريد داريد صبر كنيد تا سال بعد 405 با موتور 2000 از نوع موتور tu قراره كه به بازار عرضه بشه به احتمال زياد از تير تا شهريور ماه .
اطلاعات تكميلي را براي شما ارسال مي كنم .

سلام
متاسفانه با این وضعیت صنعت خودرو سازی قسمت نشد ببینیم
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

New Member

پست توسط mahdi 62 » جمعه 6 اردیبهشت 1392, 10:30 pm

تصویر تصویر
Gamma نوشته شده:سلام
اين خودرو مجهز به موتور انژكتوري كلاس 1600 سي سي TU5JP4 L4 ميباشد و تجهيزاتي مانند : كولر ، فرمان هيدروليك ، قفل مركزي ، آئينه هاي جانبي برقي و ... در اين خودرو نصب ميگردد. در واقع اين خودرو ، همان GLX 405 ميباشد كه در آن بجاي موتور 1800 سي سي نوع XU7 از موتور 1600 سي سي نوع TU5 استفاده شده است.
منبع : سايت داخلي ايران خودرو
به اين ميگن ماشين نظر شما چيه ؟
اطلاعات بيشتر اگه داريد بفرماييد

ارسال پست

بازگشت به “معرفي خودرو”