در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

سهميه ماهانه 500 ليتر بنزين آزاد

توسط HORLIKAN » شنبه 1 خرداد 1389 11:26

با آغاز اجراي طرح سوختگيري بنزين آزاد با کارت هوشمند شخصي از فردا شنبه سهميه اي معادل 500 ليتر به صورت ماهانه براي عرضه بنزين آزاد به خودروهاي شخصي در نظر گرفته شد.
.

به گزارش مهر، طرح سوختگيري بنزين آزاد با کارت هوشمند شخصي از اول خرداد ماه در دو هزار و 800 جايگاه سراسر کشور آغاز مي شود.

طراحي اين سيستم به گونه اي انجام شده است که براي استفاده از بنزين آزاد با نرخ 400 توماني ابتدا بايد سهميه بنزين يارانه اي کارتهاي هوشمند سوخت به پايان برسد وپس از پايان اين سهميه بنزين يارانه اي امکان سوختگيري بنزين آزاد با کارت هوشمند شخصي فراهم خواهد شد.

همچنين پيشتر سهميه ماهانه 500 ليتري بنزين آزاد به دارندگان خودروهاي 1300 سي سي به بالاي خارجي و 2000 سي سي به بالاي داخلي که پيش‌از اين از بنزين سهميه‌اي برخوردار نبودند اختصاص داده شده بود که با اجراي اين طرح جديد نيز سقف سهميه ماهانه 500 ليتر بنزين آزاد براي خودروهاي شخصي در نظر گرفته شده است.

در همين حال شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي اعلام کرده است براي سهولت در سوختگيري خودروها و رفع مشکلات در مواقع اضطراري تا اطلاع ثانوي کارت هوشمند سوخت جايگاهداران فعال باقي خواهد ماند.

اين طرح در فاز اول به صورت آزمايشي بر روي خودروهايي اجرا خواهد شد که سهميه بنزين يارانه اي آنها به پايان رسيده باشد.

در صورت دستيابي به نتايج قابل قبول فاز دوم اين طرح در خصوص خودرهاي داراي سهميه بنزين اجرا خواهد شد و با اجرايي شدن اين پروژه شهروندان علاوه بر استفاده از بنزين سهميه‌اي امکان استفاده از بنزين آزاد را نيز خواهند داشت.

در دو ماهه نخست سال جاري به طور متوسط روزانه بيش از 6 ميليون ليتر بنزين با قيمت نيمه يارانه اي 400 تومان به فروش رسيده است که عرضه بنزين آزاد در مقايسه با سال گذشته بيش از 6 برابر افزايش يافته است. در حال حاضر موجودي بنزين کارت هوشمند خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بيش از 600 ميليون ليتر کاهش يافته است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان