جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 144 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

ماهواره ایرانی در خرداد ماه سال آینده در ارتفاع 500 کیلومتری

توسط behrad90 » پنج شنبه 3 آذر 1390 23:53

  
  ماهواره ایران در خرداد ماه سال آینده در ارتفاع 500 کیلومتری

در خرداد ماه سال آینده ماهواره 'طلوع' با ماهواره بر 'سیمرغ' در فاصله 500 كیلومتری جو قرار می گیرد


'عباس ابراهیمی'  دبیر ستاد توسعه فناوری هوا و فضاعصر پنجشنبه در همایش انسجام داخلی، اقتدار جهانی در مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) قم با اعلام این خبر افزود: تاكنون ماهواره های 'امید' و 'رصد' برای دریافت و ارسال یك سیگنال و یا تست پنل های خورشیدی و سامانه های تصویربرداری به فضا ارسال شده است.

در سال جاری ماهواره 'فجر' با ماهواره بر 'سفیر' به فضا پرتاب خواهد شد كه هدف آن تست یك موتور خواهد بود كه قادر است حدود صدكیلومتر مدار را ارتقا دهد.

دبیر ستاد توسعه فناوری هوا و فضا با اشاره به پیشرفت ها و توسعه چشمگیر این صنعت حساس و حیاتی در كشورمان گفت: سازمان هوافضا از جوانترین سازمان های دانش بنیان كشور است كه نقشی موثر و بی نظیر در قدرت هوایی و بازدارندگی دارد.

وی با بیان اینكه محصولات و تولیدات سازمان هوا فضا بسیار متنوع بوده و از زیر سطح تا ماورای جو را پوشش می دهد، تصریح كرد: ماموریت سازمان هوافضا، انجام تحقیقات، طراحی، تولید و پشتیبانی از سامانه های موشكی و حامل های فضایی به منظور ارتقای قدرت بازدارندگی كشور است.

ابراهیمی در خصوص ساخت موشك های قاره پیما با برد بیش از پنج هزار كیلومتر، گفت: دكترین دفاعی ما ساخت این كلاس از موشكها نبوده و موشك های ساخته شده تا به حال، نیاز دفاعی ما را جوابگو ست.

وی تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران به طور همزمان ماهواره های گوناگون، سامانه پرتابگر ماهواره و پایگاه پرتاب و دریافت ماهواره را در اختیار دارد و این ویژگیها باعث می شود كشورمان در بین هشت كشور برتر دنیا در عرصه هوافضا قرار بگیرد.


ایرنا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
ARafiee, HESAM-007, victory67, Shahbaz, interceptor, ASHKAN95, Qaher1406, shola

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان