ايران در آينده اي نزديك زير دريايي 500 تني به آب مي ندازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوچه‌ها به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

ايران در آينده اي نزديك زير دريايي 500 تني به آب مي ندازد

پست توسط كيارش » یک شنبه 2 مهر 1385, 9:36 pm

در گفت‌و‌گوي مفصل فارس با فرمانده نيروي دريايي ارتش مطرح شد:

نسل جديد زيردريايي‌هاي توليد ايران به‌زودي وارد خليج فارس مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش در مصاحبه‌اي مفصل با تشريح دكترين «دفاع همه‌جانبه در دريا» خبر داد: انواع زيردريايي‌هاي نسل جديد توليد ايران به زودي وارد ناوگان خليج فارس مي‌شوند كه مسلح به انواع موشك‌ها و اژدرهاي پيشرفته ساخت كشور است.


امير سجاد كوچكي در حدود 30 سال است كه وارد نيروي دريايي شده و در اين مدت دوره‌هاي مختلف همچون خلباني‌ هاور كرافت و آشنايي با تجهيزات موشكي، اژدر و زيردريايي را طي كرده است و در حدود يك سال است كه به عنوان فرمانده نيروي دريايي ارتش از طرف فرماندهي كل قوا منصوب شده است. وي در ابتداي گفتگوي خود با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس به برگزاري موفق رزمايش دريايي ضربت ذوالفقار اشاره كرد و آن‌ را در ابعاد مختلف بي نظير خواند.
كوچكي اضافه كرد: گستردگي منطقه دريايي اجراي رزمايش بيش از 250 هزار كيلومتر مربع از شمالي‌ترين نقطه خليج فارس تا جنوبي ترين نقطه مرزي دريايي كشور يعني خليج گواتر بود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش، تدبير در فرماندهي، دقت در برنامه ريزي و انسجام در هماهنگي و عمليات را از ديگر نقاط عطف برگزاري ضربت ذوالفقار دانست و افزود: نيروي دريايي ارتش در بخش تدبير فرماندهي براي اولين بار توانست فرماندهي مستقل و خودكفاي 1500 تيم عمليات ويژه را در منطقه سازماندهي كند كه اين تيم‌هاي عمليات ويژه از درون تيپ‌هاي تفنگداران دريايي كه وظيفه پدافندي دارند تشكيل شده و و در عرض 24 ساعت از حالت پدافندي به آفندي و گروه‌هاي 5 تا 18 نفره تبديل شدند و به سرعت گسترش پيدا كردند.
دريادار كوچكي تمرينات اين تيم‌هاي ويژه را اين‌گونه عنوان كرد: اين اقدامات شامل انهدام يگانهاي شناور به صورت رزم نزديك است و با توجه به شرايط خاص موجود در دريا كار بسيار سختي است. تصرف يگانهاي شناور از طريق هلي‌كوپتر و به دست گرفتن كنترل شناورها از ديگر اقدامات صورت گرفته بود؛ همچنان كه در دفاع مقدس هم تعداد زيادي كشتي كه مخفيانه حامل كالاهاي كشور عراق بودند به تصرف درآمده و كالاها به نفع كشورمان مصادره شد.
وي تاخت آبي خاكي را ديگر ماموريت اين تيم‌هاي ويژه ذكر كرد و گفت: در اين روش ابتدا تيم‌هاي شناسايي به ساحل فرضي دشمن وارد شده و بعد گروه‌هاي پوشش وارد مي‌شوند تا مرحله تاخت آبي خاكي با موفقيت به پايان برسد.
به گفته امير كوچكي تمرين هجوم آبي خاكي در كنار جابجايي موتور سواران و يگان‌هاي دوش پرتاب كه داراي تجهيزات مختلف دوش پرتاب و تخريبي هستند نيز با موفقيت انجام شد و در كنار آن نيز شليك‌هاي بسيار موفق ساحل به دريا، سطح به سطح و هوا به سطح در كنار پرتاب اژدرهاي جنگي از زيردريايي و آزمايش موشك ثاقب از زيردريايي به انجام رسيد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش درخصوص برخي اظهار نظرها كه ثاقب را موشك ساخته شده توسط كشورهاي ديگر مي دانستند، گفت: قول داده ايم در تست‌هاي بعدي اين موشك كه انجام مي شود، آنها بهتر اندازه‌گيري كنند تا متوجه اين خطاي خود شوند.
كوچكي توانمندي نيروي دريايي ارتش در زمينه تغيير و نوآوري، يادگيري، آموزش فرماندهان و كاركنان را ديگر آزمايش موفق اين رزمايش دانست و گفت: همچنين تاكتيك‌هاي ، استراتژي‌ها و روش‌هاي مقابله با تهديد محك زده شد و به نقاط ضعف و قوت خود پي برديم.
وي تاكيد كرد: نكته مهم ديگر در اين رزمايش، داشتن حداكثر كنترل بر سرنوشت نبرد بود تا با ارزيابي كامل از تعلق، تخصص، تعهد، تجربه و انضباط كاركنان نيرو مجموعاً به يك مزيت رزمي دست يافتيم؛ يعني آنچه كه ما در اختيار داريم اما دشمنان ندارند و همين امر نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي را از ديگر نيروهاي دريايي كشورها متمايز مي‌كند.
امير كوچكي در توضيح ورود بسيج و نيروهاي مردمي به رزمايش هاي ارتش نيز گفت: به عنوان مثال در رزمايش عاشقان ولايت نيروهاي بسيج را وارد عرصه آب كرديم و در منطقه چابهار نيز 10 قبيله بلوچ ايران را سازماندهي كرده و آنها با سلاح وارد نيروي دريايي ارتش شدند و در رزمايش نقش داشتند؛ چون ارتش جزيي از مردم است و حضور در سواحل و ارتباط هميشگي با ساحل نشينان داريم و نيروهاي بسيج مردمي نيز در اين رزمايش همراه با تيپ‌هاي تفنگداران سازماندهي شدند.

*موشك استراتژيك

نيروي دريايي ارتش در ضربت ذوالفقار تجهيزات مختلف را آزمايش كرد كه يكي از مهمترين آنها سامانه‌هاي پرتاب موشك بود. امير كوچكي در اين خصوص اظهار داشت: اين سامانه‌ها به دست متخصصان كشورمان ساخته شده است و انواع موشك‌هاي سطح به سطح، ساحل به دريا، هوا به سطح از آنها شليك شد و حاصل يك دهه تلاش دانشمندان دفاع كشور به نتيجه رسيد.
وي اضافه كرد: سامانه‌هاي جنگ الكترونيك نيز با موفقيت آزمايش شد و برخي ديگر از سامانه‌ها با تغييراتي تست گرديد؛ مثلا پيش از ضربت ذوالفقار ما پرتاب موشك هوا به سطح نداشتيم يا سطح به هوا وجود نداشت اما امروز اهدافي تا 50 هزار پا در تيررس قرار دارد.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در مورد ثاقب نيز گفت: اين موشك استراتژيك است كه علاوه بر شليك از زيردريايي قابليت نصب روي انواع يگانهاي شناور را دارد و از محل پرتاب تا هر برد استراتژيك را هدف قرار مي دهد؛ همچنان كه داراي مقطع راداري يا R.C.S بسيار پايين بوده، قدرت تخريب بالايي دارد و به خاطر آنكه نزديك به سطح دريا حركت مي‌كند و سرعت بالايي هم دارد، در رادار به صورت يك نقطه ديده مي‌شود.
امير دريادار سجاد كوچكي اظهار داشت: نيروي دريايي ارتش در ساخت شناورها امروز از فناوري‌‌هاي پيشرفته در بخشهاي مختلف استفاده مي‌كند. به عنوان مثال ناوچه پيكان پس از 18 ماه به دست متخصصان داخلي ساخته شد و به ناوگان نيروي دريايي در خزر پيوست كه با پيوستن ناوچه دوم يعني جوشن اين توان باز هم ارتقا مي يابد. اين ناوچه‌ها با تلاش بيش از 15 صنعت مختلف و دهها شركت خصوصي ساخته شده است كه علاوه بر بحثهاي دفاعي، موضوع اشتغال زايي را نيز دنبال مي كرد.
وي خاطرنشان كرد: اين ناوچه از مدل معروف فرانسوي آن نيز كه با كمك چند كشور ساخته مي‌شود، كارآيي بيشتري داشته و موشك‌هايي با برد بيش از 100 كيلومتر به روي آن نصب است. همچنين توپ وسط ناوچه جوشن نيز پيشرفته‌ترين توپ دريايي جهان است كه در طول چند سال موفق به ساخت آن شده‌ايم.
وي بحث محوري نيروي دريايي ارتش را در بخش زيرسطح اعلام كرد و افزود: رنسانسي علمي و دفاعي در اين عرصه به وجود آمده است و كشورمان هم اكنون طراح و هم سازنده زيردريايي‌هاي مختلف و پيشرفته است؛ همچنان‌كه زيردريايي‌هاي ساخت داخل از توليدات خريداري شده از روسيه هم چابك‌تر و پيشرفته‌تر است و با ساخت زيردريايي 500 تني در آينده نزديك، انقلابي در فناوري‌هاي زير سطحي كشور به وجود مي‌آيد و ديگر واردات به طوركامل منتفي است.
دريادار كوچكي در پاسخ به سوالي در زمينه استفاده از مين‌هاي دريايي نيز گفت: علاقه‌اي به استفاده از مين نداريم ولي انواع مختلف چون كف خواب، لنگردار و كنترل دار را در اختيار داريم .
وي افزود: از نظر ديگر برخي اقدامات رزمايش بي‌نظير بود چون در تمام دنيا براي شليك يك موشك حدود 20 روز زمان لازم است اما در كمتر از 24 ساعت موفق شديم اين موشك را شليك كنيم كه اقدامي بسيار چشمگير بود.
وي از ساخت انواع تجهيزات ضد راداري در اين نيرو خبر داد و گفت : هر سلاحي كه مي سازيم تكنولوژي ضد راداري را روي آن قرار مي‌دهيم اما استراتژي ما انسان محور است؛ همان‌طور كه حزب الله لبنان با آموزش، روحيه دشمن شناسي و رازداري توانست اين موفقيت را به دست آورد كه نگاه ما هم اين‌چنين است.

*تشريح استراتژي دفاع همه جانبه در دريا

فرمانده نيروي دريايي ارتش از تدوين و اجرايي كردن استراتژي دفاع همه جانبه در دريا خبر داد و گفت: اين استراتژي بر محور انسان دفاعي الهي استوار است كه اعتقاد، انضباط و آموزشهاي سخت و طاقت را با موفقيت گذرانده است و از خصائل رزمندگي و هنر جنگيدن با دشمن برخوردار بوده و تجهيزات نيز بر اساس انسان محوري است.
وي خاطرنشان كرد: البته در استراتژي دفاع همه جانبه در دريا ابتدا قدرت دريايي را تعريف مي‌كنيم كه بر اين اساس هر كشوري كه از موقعيت ممتاز جغرافيايي خود و از ناوگان درياي خويش خوب استفاده كند، صاحب قدرت دريايي خواهد بود و ايران نيز هم موقعيت جغرافيايي ممتازي دارد و هم قدرت دريايي بالا.
فرمانده نيروي دريايي ارتش در ادامه با بيان اينكه در اين استراتژي همه ارگانهاي دريايي مانند سازمان بنادر و كشتيراني، شيلات و نقتكش‌ها نيز در كنار مردم نقش دارند، اعلام كرد:در اين استراتژي نيروي هوايي به عنوان مشت نيروي دريايي و نيروي زميني نيز در سواحل و جزاير حضور دارند و مجموعه اينها با حضور نيروهاي سپاه و ناجا استراتژي‌هاي دفاع همه جانبه را تشكيل مي‌دهند و هدف از اين استراتژي كشتن شجاعت دشمن و اراده او در صورتي است كه بخواهد كوچكترين تعرضي داشته باشد.
دريادار كوچكي موضوع فرماندهي در اين استراتژي را يادآور شد و اظهار داشت: در بخش مديريت اين استراتژي نيز فرماندهان نيرو، مستقل، خودكفا و غير متمركز هستند و اگر چه ممكن است تصميم‌گيري‌هاي اصلي متمركز باشد، اما عمل كردن به آن غير متمركز است؛ همچنان‌كه نيروهاي اين استراتژي توانايي بكارگيري سلاح‌هاي مختلف را دارند، مبتكر و خلاق هستند و در بحث طرح‌ريزي و جنگيدن هم مبتكر خواهند بود.
وي تصريح كرد: نيروي دريايي ارتش خود را متعهد به ضربه زدن به آسيب‌پذيري‌هاي كليدي دشمن مي‌داند. اين تفكري ساده و عميق است كه در تمام سطوح‌هاي نيروي دريايي تسري پيدا كرده است و اگر تهديدي عملي باشد، با كشف آسيب پذيري‌هاي دشمن به تفكر راهبردي و تاكتيك‌هايش ضربه خواهيم زد؛ چون اين موضوع از حمله به تجهيزات متجاوزين مهم‌تر است.
اين فرمانده عالي رتبه ارتش در ادامه مصاحبه خود با خبرگزاري فارس يادآور شد: بايد از دشمن ياد بگيريم؛ يعني تاكتيك او را دانسته و به طور مستمر تحركات او را دنبال كنيم كه اين موضوع عصاره استراتژي دفاع همه جانبه را تشكيل مي‌دهد.

*اشراف به تحركات دشمن

دريادار كوچكي در اين زمينه با بيان اينكه هيچ يگاني وارد خليج فارس نمي‌شود مگر آنكه كاملاً از قبل آن را بدانيم و هيچ واحد نظامي اشغالگر در منطقه نيست؛ مگر اينكه از محلشان اطلاع داريم، گفت: يگانهاي زير سطحي ما نيز كاملاً نيروهاي بيگانه را تحت كنترل دارند و از فواصل بسيار نزديك و كمتر از يك يا دو كيلومتر آنها را ره گيري مي‌كنند.
وي به يك مثال مهم در اين موضوع اشاره و اعلام كرد: حتي يگانهاي ما از زير ناوهواپيمابر آمريكايي گذشتند و آنها متوجه نشدند و در مرتبه ديگر از زنجير لنگر يك ناو توسط يگانهاي زير سطحي ما فيلمبرداري شد كه نشاندهنده فاصله بسيار كم با آنها داشت.
فرمانده نيروي دريايي ارتش به يك جمله در جمع بندي اين بحث بسنده كرد كه همه تحركات دشمن زير چشم بصري، اكوستيك و راداري ماست.
از دريادار سجاد كوچكي درباره فاصله تكنولوژيك با كشورهاي ديگر پرسيده شد كه وي گفت: در موارد مختلفي جلوتر از آنها قرار داريم و يا خيلي نزديك به سطح آنها هستيم و همه آنها ثمره تكيه به توان داخلي است.
وي مثال عيني آن را اين‌چنين عنوان كرد: در بحث سيستم‌هاي هوشمند الكترونيك و دريافت امواج راداري نيز مرز 26 گيگاهرتز دشمن را پشت سر گذاشته‌ايم و با پيش بيني لايه‌هاي مختلف جنگ الكترونيك، مي‌توانيم اقدامات آنها را خنثي كنيم؛ همچنان كه در جاهايي كه جنگ الكترونيك فاقد كارآيي است مانند زير سطح نيز به اقدامات بسيار مهمي دست زده‌ايم.

*تجربيات دفاع مقدس

فرمانده نيروي دريايي ارتش در ادامه تصريح كرد: به هر كشوري كه بخواهد كوچكترين تعرضي به اين مرز و بوم داشته باشد، توصيه مي‌كنيم تا تجربه 8 سال دفاع مقدس را خوب بداند؛ چون با وجود تجهيزات اهدايي شرق و غرب و حضور مراكز اطلاعاتي سيا نتوانستند كاري از پيش ببرند.
امير كوچكي گفت: يادشان باشد نيروي دريايي ارتش در يك نبرد سرنوشت ساز، هسته مركزي نيروي دريايي عراق را در عرض 24 ساعته از بين برد و حتي با وجود نيروهاي آمريكا، راههاي مواصلاتي آبي را به سمت بنادر دشمن بست.
وي افزود: آنها به خوبي نقش رهبري انقلاب، روحيه رزمي و وطن دوستي و شهادت طلبي نيروهاي مسلح را مي‌دانند و بعيد مي‌دانم كه بخواهند دوباره آن را تجربه كنند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش همچنين به نظران متخصصان مختلف درخصوص تجهيزات و دستاوردهاي دفاعي كشورمان اشاره كرد و گفت: دوستان و كارشناسان بي‌طرف از اين توانمندي‌ها احساس شگفتي و شادي مي كنند و افتخار دارند كه يك كشور مستقل و اسلامي به اين موفقيت رسيده است اما برخي سعي در تضعيف و تحريف اين توان داشته و تحليل‌هاي اشتباهي را ارائه مي كنند كه مثال آن همين موشك‌ تحليل نادرست موشك ثاقب و جنگنده‌هاي جديد ارتش بود.
امير دريادار كوچكي در پايان اين گفتگو مهمترين اقدامات دوره فرماندهي خود را برگزاري موفق دو رزمايش، تدوين استراتژي دفاع همه جانبه‌ در دريا، ساخت ناوچه موشك انداز، انواع زيردريايي و احياي روحيه انسان محوري در نداجا مي‌داند و خبر خوب خود را نيز چنين اعلام مي‌كند: انواع زيردريايي نسل جديد توليد ايران به زودي وارد ناوگان خليج فارس مي شود كه انواع موشك ها و اژدرهاي پيشرفته ساخت داخل بر روي آن نصب است و توانسته‌ايم انحصار معدود كشورهاي سازنده اين تجهيزات را بشكنيم؛ البته شناورهاي جديدي نيز در راه است.

فارس :razz:
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4299 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 2 مهر 1385, 10:35 pm

007,
نمي دونم شما چقدر اطلاعات داريد. ساخت زيردريايي بسيار مشکل هست و مخصوصن ساخت بدنه اش، نياز به تکنولوژي بالايي داره. فکر مي کنم جنگ تحميلي باعث شد در اختيار قرار داشتن برخي اقلام، ضروري بشه. با احتساب ساخت زيردريايي، فکر مي کنم پيشرفت بزرگي در زمينهء ساخت ادوات دريايي کرده ايم و به ويژه با ساخت موشک هارپوني که قادر هست از زيردريايي شليک بشه. با اين حساب، ايران در منطقه، از نظر قدرت دريايي، حرف اول رو ميزنه. :smile:
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

پست توسط كيارش » یک شنبه 2 مهر 1385, 11:08 pm

Reza6662 نوشته شده:007,
نمي دونم شما چقدر اطلاعات داريد. ساخت زيردريايي بسيار مشکل هست و مخصوصن ساخت بدنه اش، نياز به تکنولوژي بالايي داره. فکر مي کنم جنگ تحميلي باعث شد در اختيار قرار داشتن برخي اقلام، ضروري بشه. با احتساب ساخت زيردريايي، فکر مي کنم پيشرفت بزرگي در زمينهء ساخت ادوات دريايي کرده ايم و به ويژه با ساخت موشک هارپوني که قادر هست از زيردريايي شليک بشه. با اين حساب، ايران در منطقه، از نظر قدرت دريايي، حرف اول رو ميزنه. :smile:شايد 1 صدم شما :o فكر كنم تو جهان جزء 10 قدرت برتر باشيم تو نيروي دريايي :-(
ولي هنوز 2 تاچيز توش ضعيف و در اين حال بسيار مهم اند

1) قدرت ابي خاكي ( كه با به اتمام پروژه هواناو تاحدود زيادي حل مي شود ) كه جلوي اين اعراب ..... بدرد مي خوره :-)

2) عدم وجود يك سيستم پدافندي كار امد در مقابل پرنده ها و موشك هاي دشمن كه با سيستم پدافند ليزري تا حدودي رفع مي شود البته باز هم كم است ولي با توجه به شواهد سيستمي مكمل بزودي كامل و عمليتي مي شود :(:-) ايران پيروز است :-o :-o
آخرین ويرايش توسط 1 on كيارش, ويرايش شده در 0.
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 فروردین 1385, 3:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » یک شنبه 2 مهر 1385, 11:08 pm

آقا رضا شما هم که همش ميگي ساخت فلان چيز سخت هست و فلان چيز ديگه سختتر!
قبول دارم که حرکت به سوي پيشرفت کار سخت و طاقت فرسايي هست ولي لطفا همش از ديد منفي به قضايا نگاه نکنيد.
90 سال پيش زير دريايي جنگي بصورت امروزي اختراع شد. حالا يعني ما تکنولوژي 90 سال پيش رو هم نداريم؟
تا به امروز هيچ زير دريايي نظامي اي ساخته نشده است که بيشتر از عمق 500 متري بتونه فشار آب را تحمل کند.
همين زير درياييهاي SSK KILO نيروي دريايي ايران تا عمق 300 متري پائين ميروند.
تنها چند نوع زير دريايي هسته اي و مخصوصا ساخت شوروي سابق هستند که تا عمق 500 متري تحمل دارند.
حالا اين در حالي است که آلمان در 65 سال پيش زير درياييهايي ساخته بود که تا عمق 200 متري پائين ميرفت يعني سه برابر زير درياييهاي متفقين!
حالا برسيم به نيروي دريايي خودمون؟ به نظر من چون ما در حال دفاع هستيم نه حمله به زير درياييهايي احتياج داريم که تا عمق 100 متري زير آب رفته و به دشمن حمله کنند.
اگر ايران تعداد 50 فروند زير دريايي داشت اونوقت آمريکا نمي اومد رجز خوني بکند!
نمونش همين کره شمالي که اومده 50 الي 100 تا زير دريايي براي نيروي درياييش تهيه کرده است تا دقيقا بر روي نقطه ضعف آمريکا دست بگذارد.

ولي واقعا ساخت زير دريايي کار سختي هست و بايد به متخصصان ارتش آفرين گفت. :smile:

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4107
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4299 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 2 مهر 1385, 11:21 pm

Saeid12345,
اينکه ميگم ساخت زيردريايي سخت هست بي دليل نيست. يکي از دوستان من تو بندرعباس در يکي از واحدهاي ساخت زيردريايي کار مي کرد و اذعان مي کرد که ساخت زيردريايي و به خصوص بدنه اش، بسيار مشکل هست. غير از اين بود، خيلي از کشورها، امروزه قادر بودن زيردريايي توليد کنن که اينطور نيست و کمتر کشوري قادر هست زيردريايي توليد کنه.
البته اينم بگم براي توليد زيردريايي مثل نهنگ2، بيش از 200 شرکت بزرگ قطعه ساز يا طراح، دخيل بودن. به نظر من با ساخت انواع زيردريايي و شناورهاي جنگي مانند جوشن در داخل، قدرت دريايي ما به مراتب از سال پاياني جنگ بهتر شده.
:-(
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4287
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6674 بار
سپاس‌های دریافتی: 12024 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » دو شنبه 3 مهر 1385, 2:45 am

مهم نيست که زير دريايي ساخته شده 500 تني باشه يا 50000 تني! مهم اينه که کارايي خوبي در برابر زير دريايي هاي دشمن و کشتي هاي اونها داشته باشه ( اين هم نظر کارشناسي من بود!!!! که بعد از يک مسافرت سه روزه به شمال بعد از 11 سال 8) يه کم مغزم خوب کار ميکنه! )
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

پست توسط كيارش » دو شنبه 3 مهر 1385, 5:01 am

Mohammad 1985 نوشته شده:مهم نيست که زير دريايي ساخته شده 500 تني باشه يا 50000 تني! مهم اينه که کارايي خوبي در برابر زير دريايي هاي دشمن و کشتي هاي اونها داشته باشه ( اين هم نظر کارشناسي من بود!!!! که بعد از يک مسافرت سه روزه به شمال بعد از 11 سال 8) يه کم مغزم خوب کار ميکنه! )


كشوري كه تا اين جا رسيده مطمعا نمي خواد كه روش بادكنك پر شده با گاز نصب كنه دوست عزيز :eek: :eek:
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Novice Poster
Novice Poster
پست: 78
تاریخ عضویت: یک شنبه 22 مرداد 1385, 9:45 am
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط احمدوند » دو شنبه 3 مهر 1385, 9:39 am

مطالب گفته شده توسط دیادار کوچکی واقعا غرور افرین و تحسین بر انگیز است به امید پیشرفت هرچه بیشتر در زمینه های مختلف علمی و تحقیقاتی جوانان این مرز وبوم که واقعا توانایی و استحقاقش را دارند در ضمن فکر نکنم زیردریایی های خیلی بزرگ و در عین حال عمق رو زیاد در خلیج فارس کارایی داشته باشه چون در جایی دیدم که نوشته بود حداکثر عمق خلیج فارس به طور متوسط از 100 متر تجاوز نمیکنه البته به غیر از دریای عمان که عمیق تر است

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 237
تاریخ عضویت: شنبه 4 شهریور 1385, 10:39 am
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 83 بار

پست توسط padeshah » دو شنبه 3 مهر 1385, 11:31 am

جدا اين اخبار باعث غرور است ولي اگر واقعيت داشته باشه شما دوستان چنان با اطمينان صحبت مي کنيد که انسان
مي ترسد که نکنه خدايي نکرده همه اش تبليغات باشه ميدونيد که 30 در صد توان نظامي امريکا بلوف است شايد ما هم ياد گرفته باشيم
که چيز خوبي است در زمان صلح و براي باز دارندگي
ولي يادمان نرود که در مرکه ي جنگ واقعي بلوف به درد نمي خوره اميد وارم جنگي شروع نشه که به قول ناپلئون هيچ وقت تموم ني شه اگه حتي 30سال از شليک اخرين گلوله گذشته باشه همين طور که با گذشت بيش از 50 سال از پايان
جنگ جهاني هنوز اثارش را در دنيا شاهديم و ادبيات ناشي از ان را در سخنان سياست مداران مي بينيم
:-(

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

پست توسط كيارش » دو شنبه 3 مهر 1385, 4:20 pm

كجا بلوف بوده :eek: هر چي گفتن درست بوده :(
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4287
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6674 بار
سپاس‌های دریافتی: 12024 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 4 مهر 1385, 1:05 am

كشوري كه تا اين جا رسيده مطمعا نمي خواد كه روش بادكنك پر شده با گاز نصب كنه دوست عزيز

درسته دوست من ولي ما هنوز در بسياري از موارد ساخت يک زير دريايي با مشکل مواجه هستيم به عنوان مثال تجهيزات الکترونيکي و ديجيتالي ما به هيچ وجه قابل مقايسه با نوع آمريکايش نيست.
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4578 بار

پست توسط كيارش » سه شنبه 4 مهر 1385, 6:30 am

اونم چشم :(


بايد متذكر بشوم كه امريكا خيلي از اون چيزي كه اعلام مي كنه ضعيف تره و ايران قوي تر از چيزي كه ما مي دونيم هست


موشك حوت :razz: . زير دريايي در وزن هاي متفاوت :razz: . ناوچه هاي پيشرفته :razz: . توپ هاي پيشرفته :razz: . موشك زير سطحي به سطح :razz: و .......................... تنها گوشه اي از توان مندي هاي ايران هست :-) البته نمي خوام بگم ايران قوي امريكا ضعيف :x
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

ارسال پست

بازگشت به “زيردريايي‌ها”