تولید اولین الکتروموتور 5500 کیلووات در ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 305
تاریخ عضویت: پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:57 pm
سپاس‌های ارسالی: 2412 بار
سپاس‌های دریافتی: 1563 بار

تولید اولین الکتروموتور 5500 کیلووات در ایران

پست توسط onbekende » شنبه 12 اسفند 1391, 6:18 pm

 بسم الله الرحمن الرحیم 


  معاون توسعه تولید و نوسازی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)گفت: برای نخستین بار در کشور، الکترو موتور 5500 کیلووات روتورسیم پیچی با فناوری بومی در شرکت صنایع ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) طراحی و تولید شد. 
 تصویر 

به گزارش روز شنبه ایرنا از ایدرو، ˈمحمدعلی وفائیˈ افزود: شرکت جمکو سازنده انواع الکتروموتور و ژنراتور،موفق شد با تکیه بر دانش فنی کاملا ایرانی، اولین الکتروموتورکشور با قدرت 5.5 مگاوات از نوع روتورسیم پیچی را به منظور استفاده در صنایع فولاد، استخراج معادن، ذوب آهن و دیگر صنایع سنگین طراحی و تولید کند.

وی ادامه داد: تمام مراحل طراحی و تولید این الکتروموتور در بازه زمانی سه ماهه و با کیفیتی قابل رقابت با نمونه های خارجی در واحد مهندسی شرکت جمکو انجام شده است .

وفائی به ویژگی های الکتروموتور5500 کیلووات ایرانی از جمله کارایی بالا اشاره کرد و گفت: این الکتروموتور با سرعت 1000 دور در سطح ولتاژ 6300 ولت تولید شده و پارامترهای استاندارد جهانی IEC60034 را تامین کرده و قیمت آن نیز حدود یک سوم نمونه های اروپایی است.

معاون ایدرو با بیان این که پارامترهای طراحی در توان های بالای 2000 کیلو وات دراختیار تعداد محدودی از تولیدکنندگان الکتروموتور در دنیا بوده و در اختیار هیچ سازنده ای قرار نمی گیرد، تصریح کرد: تولید این الکتروموتور در داخل کشور صرفه جویی ارزی معادل 400 هزار دلار به ازای تولید هر دستگاه در پی دارد.

شرکت جمکو از شرکت های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است که در زمینه تولید الکتروموتور و ژنراتور فعال بوده و تاکنون موفق به داخلی سازی انواع الکتروموتورهای مورد نیاز صنایع سنگین کشور شده است.

این شرکت همچنین به پایگاهی برای تعمیر انواع الکتروموتور در منطقه تبدیل شده و تاکنون چندین الکتروموتور سنگین از کشورهای منطقه برای تعمیر و نوسازی به این شرکت واگذار شده که تعمیر این الکتروموتورها نیز با موفقیت به انجام رسیده و زمینه ای برای سفارش ساخت الکتروموتور به شرکت جمکو توسط کشورهای منطقه شده است.

الکتروموتورهای ساخت شرکت جمکو رقیبی جدی برای محصولات چینی و اروپایی است که با افزایش نرخ ارز و نیز سخت ترشدن تحریم ها، امکان واردات آنها کمتر شده است. این در حالی است که محصولات جمکو دارای راندمان بالاتر، خدمات بهتر و زمان تحویل کوتاه تری بوده و از فناوری بالایی مشابه فناوری اروپایی بهره مندند.

منبع:ایرنا
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”