نخستین پرواز موفقیت آمیز هواپیمای بدون سرنشین X-56A

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

نخستین پرواز موفقیت آمیز هواپیمای بدون سرنشین X-56A

پست توسط CAPTAIN PILOT » دو شنبه 21 مرداد 1392, 10:42 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  X[COLOR=#000000]-56A Multi-Utility Technology Testbed  
  انجمن های تخصی
:  [COLOR=#000000]Lockheed Martin و NASAبا انجام نخستین پرواز X-56A موسوم به Multi-Utility Technology Testbed (بستر تکنولوژی چند منظوره) در تاریخ 26 جولای سال جاری در مرکز تحقیقات پروازی Dryden سازمان NASA واقع در پایگاه هوایی Edwards, یک گام بزرگ در رابطه با توسعه تکنولوژی کنترل فعال هواپیماهای بدون سرنشین برداشتند. X-56A یک هواپیمای مدولار و نوآورانه جهت تحقیقات پروازی روی تکنولوژی های کنترل فعال هواکشسان (Aeroelastic) همچون: جلوگیری از لرزش های مخرب آیرودینامیکی (Flutter) و تمایل به فرونشست بار (Load) بر سطح بدنه میباشد. Flutter یک پتانسیل بی ثباتگر مخرب است که متیواند از طریق همرفت نیروهای آیرودینامیکی و تاثیر آنها بر سازه هواگرد ایجاد گردیده و سپس همسو با سایر ارتعاشات طبیعی آن ادامه یابد. این پدیده دقیقا" همانی است که در سال 1940 باعث فروپاشی و ریزر پل Tacoma Narrows در ایالات متحده شد.

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
X-56A دارای بدنه چندگانه و سخت میباشد که در خارج از پوشش پرواز خود فاقد هرگونه ثبات هواکشسان است و صرفا" توسط سیستم کنترل پرواز داخلی میتواند تعادلش را حفظ نماید. در نخستین آزمایش, X-56A به مدت 14 دقیقه پرواز در ارتفاع پایین را به انجام رساند در حالیکه خدمه زمینی در حال ارزیابی وضعیت کلی و فرمانپذیری آن در سرعت 70 نات بودند. کلیه اطلاعات کالیبراسیون سرعت هوایی با استفاده از داده های GPS اندازه گیری گردند. ارزیابی هدایت پذیری هواپیما در سرعت های حدود 60 نات و در طول مرحله تقرب (Approach) نیز مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا" هواپیما با موفقیت کامل این آزمایش را پشت سر گذاشت. طراحی X-56A بگونه ای است که میتواند طیف گسترده ای از مفاهیم و تکنولوژی های پیشرفته آیرودینامیکی را مورد ارزیابی و آزمایش قرار بدهد.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
JetCat P400 
این هواپیما با دهانه بال 8.53 متر و وزن حدود 218 کیلوگرم, قدرت پیشران خود را توسط 2 عدد موتور JetCat P400 با تکنولوژی Turbojet تامین مینماید و با توجه به طراحی اختصاصی اش, امکان نصب و باز تعویض بال ها در زمان بسیار اندک فراهم شده است. نتایج به دست آمده از تحقیقات X-56A برای توسعه تکنولوژی هواگردهای آینده مخصوصا" در نمونه های باریک پیکر, سبک و دارای بال های Aspect-Ratio بالا که بخش اعظمی از هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه هوایی و کم مصرف آینده و را تشکیل میدهند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. X-56A پس از اتمام آزمایشات پروازی در نیروی هوایی ایالات متحده, به بخش پروژه های بال ثابت سازمان NASA منتقل خواهد شد تا در آنجا سایر تحقیقات پیرامون سازه های سبک وزن و تکنولوژی های پیشرفته در جهت کاهش تولید گازهای گلخانه ای را پشت سر بگذارد.


 Source

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 
با سپاس از [COLOR=#0070C0]Goebbels
عزیز   تصویر

[HIGHLIGHT=#ffc000]هرگونه کپی برداری از این مطلب, تنها با ذکر نام  
به عنوان منبع مجاز میباشد.  
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”