i7-6700K و i5-6600K را فراموش کنید؛ (بزودی توقف،تولید..)

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22016 بار
تماس:

i7-6700K و i5-6600K را فراموش کنید؛ (بزودی توقف،تولید..)

پست توسط sinaset » پنج شنبه 16 شهریور 1396, 2:08 pm

i7-6700K و i5-6600K را فراموش کنید؛ اینتل تولید پردازنده های Skylake را متوقف کرد
ریزمعماری Skylake اینتل که با پردازنده های سری 6000 عرضه شد برای مدت طولانی در اوج قرار داشت و روزهای طلایی را تجربه کرد، کسی نمی تواند منکر این موضوع شود. با این حال اینتل هیچ گاه بیش از دو ریزمعماری را هم زمان در بازار نگه نمی دارد و وقت وداع با Skylake فرا رسیده است.

 تصویر 
این اعلام مرگ یک ریزمعماری است که در بهبود کارایی هسته های پردازشی اینتل تا حد زیادی موفق عمل کرد. هرچند Skylake چندان هم بی حاشیه نبود، اما به این کمپانی این امکان را بخشید تا نه تنها سود دهی را به حداکثر برساند، بلکه سهم قابل توجی از بازار رقیب خود را به دست آورد و عملاً بی قریب باشد.

طبق اعلام رسمی اینتل، به رغم توقف تولید، تا ماه مارس 2018 امکان ثبت سفارش برای پردازنده های Skylake وجود دارد و تا سپتامپر 2018 تحویل داده می شوند. انتظار می رود با توقف تولید که همین حالا کلید خورده، طی ماه های پیش رو باعث به کاهش موجودی این پردازنده ها منجر شود.

می توان Coffee Lake با همان نسل هشتم پردازنده های Core را مهم ترین نسل از پردازنده های اینتل طی سال های اخیر دانست، این کمپانی نه تنها تعداد هسته های پردازشی در را پلتفرم رده معمولی خود افزایش می دهد، بلکه عملاً پردازنده های دو هسته ای را نیز کنار می گذارد.

شاید تنها جذابیت پردازنده های Skylake اینتل برای خریداران، پشتیبانی از ویندوز 7 و امکان اورکلاک کردن مدل های ضریب بسته از طریق بایوس ویژه باشد.
به نقل از شهرسخت افزار
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”