در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

422

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 16 اسفند 1384 14:14

آرشيو سپاس: 59 مرتبه در 29 پست

ايران و ساخت هواپيماي بي سرنشين با برد 700 كيلومتر

توسط JASON » شنبه 21 بهمن 1385 17:10

--

هواپيماي بدون سرنشين مرحله آزمايشي را پشت سرگذارنده و اكنون در خط توليد انبوه است و حتي از آن بصورت عملياتي مي توانيم استفاده ‌كنيم.

----


فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي اولين بار اعلام كرد، در داخل كشور هواپيمايي بدون سرنشين با برد 700 كيلومتر ساخته شده است.

به گزارش فارس، سرلشگر رحيم صفوي در گفت‌وگو با شبكه خبري"العالم" گفت: هدف از ساخت اين هواپيما عمليات شناسايي، جمع آوري اطلاعات و ارسال تصاوير است اما ما با همين هواپيما مي‌توانيم پايگاه‌ها، ناوهاي شناور و محل استقرار دشمن را در مناطق پيراموني خود شناسايي و بر اساس آن طرح ريزي كنيم.
وي افزود: نوع جنس اين هواپيما و سطح مقطع آن به صورتي است كه نه در رادار ديده مي شود و نه براحتي مي‌توانند آن را هدف قرار دهند.
فرمانده كل سپاه اظهار داشت: هواپيماي بدون سرنشين مرحله آزمايشي را پشت سرگذارنده و اكنون در خط توليد انبوه است و حتي از آن بصورت عملياتي مي توانيم استفاده ‌كنيم.
سرلشگر صفوي در پاسخ به اين سئوال " آيا تمرين‌هاي گسترده نظامي با افزايش تهديدات فرامنطقه‌اي ارتباط دارد؟ " گفت : تمرين هاي نظامي طبيعي است، كشورهاي عربي منطقه خليج فارس نيز هفته گذشته در درياي عمان تمرين نظامي بزرگي را اجرا كردند ما هم در برنامه‌هاي ساليانه خود مانورهاي نظامي و آزمايش انواع سلاح‌هاي ساخته شده توسط ايران را داريم.
وي تهديدات را اغلب ساخته و پرداخته رسانه‌هاي گروهي و خبرنگاران خواند كه بيشتر ماهيت عمليات و جنگ رواني دارد و تصريح كرد:نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با اشراف اطلاعاتي كامل نسبت به تحركات نظامي دشمنان فرامنطقه‌اي طرح هاي دفاعي خود را براي مقابله بسيار قاطع و غيرقابل تصور با هرگونه تجاوز يا تهديد احتمالي دشمنان آماده كرده‌اند.
فرمانده كل سپاه در پاسخ به اين سئوال كه " ايران در زمينه دفاعي تا چه ميزان توانسته به مرحله خودكفايي برسد؟"، تصريح كرد : بعد از گذشت 28 سال از پيروزي انقلاب اسلامي و خصوصا با تجربه هشت سال دفاع مقدس، اكنون وزارت دفاع و نيروهاي مسلح ايران از نظر ساخت انواع سلاح‌ها از جمله موشك‌هاي زمين به زمين، موشك هاي دور برد، موشك هاي بالستيك با برد 2000 كيلومتر و موشك‌هاي ساحل به دريا به خودكفايي رسيده‌اند.
سرلشگر صفوي با تاكيد بر اينكه" تحريم‌ها هيچ تاثيري بر ايران نمي گذارد"، اظهار داشت: آخرين آزمايش ما هفته قبل انجام شد. يك موشك به اسم رعد و با برد 350 كيلومتر را در درياي عمان آزمايش كرديم و دقيقا كشتي‌ها را مورد اصابت قرار داد.
وي خاطرنشان كرد: برد موشك رعد به صورتي است كه تمام عرض منطقه خليج فارس را زير پوشش عملياتي قرار مي‌دهد.
فرمانده كل سپاه همچنين موشك‌هاي زمين به هواي" تور ام يك "را موشك هايي " بسيار چالاك و سريع" توصيف كرد و گفت: اين موشك جزء پيشرفته‌ترين سلاح‌هاي موشكي است كه ما از روسيه خريداري كرده‌ايم و هم اكنون عملياتي شده است.

سرلشگر صفوي ، برد اين موشك را بين 12 تا 20 كليومتر اعلام كرد و افزود: سرعت و دقت آن به حدي است كه مي‌تواند علاوه بر هواپيماها، موشك‌هاي كروز دشمن را در هوا منهدم كند و در زمان واحد با هشت هدف درگير شود و اين سيستم هم اكنون در اختيار نيروي هوايي سپاه پاسداران است.

--
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
درون كوچه قلبم چه غمگينانه ميپيچدصداي تو كه ميگفتي به جز تو دل نيمبندم-فريب وعده هايت را ندانستم ولي اكنون به يادوعده هاي توميان گريه ميخندم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب JASON تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, reza4087

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان