در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6472

تشکر کرده: 1658 مرتبه
تشکر شده: 8023 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

امکان تسلیح هواپیمای PC-7 به موشک C-701

توسط sinaset » يکشنبه 7 آذر 1389 15:17

امکان تسلیح هواپیمای PC-7 به موشک C-701

چکیده
در این مقاله توانایی و قابلیتهای هواپیمای PC-7 بمنظور تسلیح آن به موشکC-701 بررسی شده است. محاسبات درگ (Drag) محمولة جنگی و ممان‌های ناشی از آن برای شرایط پروازی مختلف محاسبه و به صورت نمودار استخراج شده اند. همچنین توانایی سطوح کنترل هواپیما در شرایط مختلف پروازی برای شلیک C-701محاسبه و محدودیتهای عملکردی به صورت نمودار در اختیار خلبان قرار می گیرد تا با آگاهی از آنها بتواند عملیات موثر و قابل اطمینانی را به انجام برساند.

افزودن دو عدد موشک C-701 با حذف محموله های سوخت خارجی و یک نفر سرنشین قابل جبران از نظر وزنی میباشد. تحمیل محموله های فوق به صورت یک بار متمرکز نیاز به محاسبات ممان اینرسی هواپیما و تحلیل پایداری دینامیکی هواپیما دارد. نتایج تحلیل دینامیکی برای حالت با محموله نشان میدهد هواپیما رفتار دینامیکی قابل قبولی را مطابق با استاندارد نشان میدهد.

یکی از شرایط بحرانی مهم زمانی اتفاق میافتد که خلبان یکی از موشکهای خود را رها سازد. در شرایط فوق سطوح کنترل هواپیما بایستی توانایی لازم در ایجاد یک پرواز افقی(Level) را داشته باشند. محدودیت در حرکت ایلرون ( Aileron ) یکی از محدودیتهای مهم میباشد ولی بازة حرکت آن در هواپیمای فوق قابل توجه بوده و با انتخاب شرایط پروازی مناسب محدودیت فوق مطرح نخواهد بود.

مناسب ترین محل برای نصب موشک همان محل C.G هواپیما میباشد زیرا در این حالت ممانی که از طرف محموله به هواپیما تحمیل میشود به حداقل ممکن (صفر) میرسد. بنابراین هرچقدر موشک به محل مرکزثقل هواپیما نزدیک باشد بهتر خواهد بود ولی بنابه دلایلی محدودیتهای مکانی در بازة بال ( wing span ) تحمیل میشود. ازاینرو محاسبات به صورت پارامتری از مکان موشک در بازه بال ارائه شده اند و زاویة انحراف ایلرون جهت ایجاد پرواز افقی برای تمام بازة بال بدست آمده است.
شکل 5 بعنوان نمونه زاویة انحراف ایلرون را در ارتفاعات و سرعتهای مختلف پروازی نمایش می دهد و به خلبان سرعت و ایلرون مورد نیاز در هر ارتفاع را برای شلیک موشک نمایش می دهد.
واژه های کلیدی: ایلرون ، پایداری ، هواپیمایPC-7 ، موشکC-701 ، تسلیح

متن کامل را از لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کنید.


وحید امینی از شرکت سار
Email: vahid_amini@yahoo.com
Tel: 09121837786
منبع :avia.ir
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

omid1360 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
كيارش, ramin11, Mahdi1944, Persian Cat, omid1360, saied tomcat, mohammad_m, Shahbaz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان