موشک ضد کشتی C-704

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهای دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه شنبه 5 آذر 1387, 1:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

موشک ضد کشتی C-704

پست توسط shola » جمعه 21 اسفند 1388, 12:01 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
نمایشگاه هوایی 2006 چین مکانی بود که موشک ضد کشتی جدیدی توسط شرکت علم و صنعت هوا فضای چین (CASIC) به نمایش گذاشته شود. برای این موشک که از لحاظ برد در بین موشک های ضد کشتی این شرکت کاملا جدید به نظر می امد نام c-704 تعیین شده بود.این موشک گرچه از لحاظ ظاهر بسیار شبیه به موشک TL-6/JJ-6 ساخت گروه صنعتی Hongdu که دو سال قبل (2004) در همین نمایشگاه به نمایش درامده بود, بود ولی بعد ها با مشخص شدن ویژگی های این موشک کم کم تفاوت های بین این دو موشک روشن شد که به عنوان مثال می توان به اختلافاتی در برد , سرعت و سنگینی کلاهک اشاره کرد .

موشک ضد کشتی c-704 برای مقابله و انهدام اهدافی با طرفیت جابجایی مابین 1000 تا 4000 تن ساخته شده بود. ساخت چنین موشکی تنها به خاطر نیازی بود که برای این دسته از موشک ها در مقابل نمونه های کوچک تر و نمونه های بزرگ تر احساس شد, بود. این نیاز چیزی جز انهدام اهدافی با تناژ 1000 تا 4000 نبود که موشک های کوچک تر نظیر TL-6 و C-701 از تاثیر مطلوبی بر روی چینین اهدافی برخوردار نبودند و استفاده از موشک های بزرگتر نظیر C-802 و کرم ابریشم که توانایی مقابله با اهدافی با تناژ 8000 تن را داشتند برای چنین اهدافی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نبود.نتیجه این امر ظهور کلاس موشکی جدیدی بود که با داشتن برد کوتاه توانایی لازم را در انهدام اهداف مذکور داشته باشد.

به منظور سرعت بخشیدن به توسعه کلاس جدید و برای کاهش مشکلات ناشی از طراحی مجدد سازندگان اقدام به استفاده از تجارب و فناوری های بدست امده از طراحی و ساخت موشک c-701 کردند.نتیجه این امر هم پیدایش موشک جدیدی بود که می شد ان را بعنوان نمونه بزرگتر موشک c-701 که از کلاهک سنگین تری بهره می برد به حساب اورد به هر حال جستجوگر جدید این موشک که یک جستجوگر راداری موج سانتی متری بود به جای جستجوگرهای رایج تلویزیونی/فروسرخ و راداری موج میلیمتری که در نمونه c-701 بکار رفته بودند انتخاب شد که علت این امر هم تا حدودی به خاطر برد بلندتر موشک جدید بود به گونه ایی این موشک دارای برد 2 برابری در مقابل موشکی چون c-701 بود.

موشک c-704 قابلیت استفاده در جنگنده (هواپایه) و کشتی و قایق (دریاپایه) و همچنین پرتاب از ساحل (زمین پایه) را دارد اما درباره پرتاب از زیردریایی تاکنون خبری دال بر این امر بدست نیامده است.

موشک های c-704 به نمایش درامده در ششمین نمایشگاه هوایی چین همگی به جستجوگرهای راداری مجهز بودند ولی به گفته و تایید مسیولین این طرح برنامه ایی جهت تجهیز این موشک با طیف گسترده تری از جستجوگرها نظیر تلویزیونی , فروسرخ و همچنین هدایت بوسیله لیزر در حال تکمیل و انجام است.نمونه هواپایه این موشک را به دلیل انعطاف پذیری بالا می توان معادل موشک امریکایی AGM-65 E/F/G/J/K مارویک به حساب اورد.

اطلاعات بسیار کمی درباره این موشک در نمایشگاه هوایی چین وجود داشته است که در زیر می توانید انان را مشاهده کنید:

کلاهک:130 کیلوگرم
سرعت:high subsonic
برد:35 کیلومتر
ارتفاع کروز:15-20 متر
سازنده:شرکت صنایع هوایی چین

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
نمونه هواپایه C-704 با نام C-704 KD :

نمونه هواپایه C-704 که برای نخستین بار در هفتمین نمایشگاه هوایی Zhuhai در سال 2008 به نمایش درامد دارای مولفه KD که نمایانگر Kong Di به معنای هوا-زمین است می باشد.عمده ترین تفاوت میان نمونه های هواپایه و نمونه ضد کشتی اختلاف در سیستم های هدایتی انان است. رادار اصلی یا IR-UV هدایت موشک C-704 جایگزین جستجوگر دو باند فروسرخ شده است بنا به ادعای سازندگان ان در شناسایی پنهانکار کمک شایانی به موشک می کند.این موشک علاوه بر موارد فوق از هدایت راداری و GPS نیز استفاده می کند.
احتمال برخورد به هدف این موشک به نقل از مسیولین سازنده ان در حدود 96 درصد است

[HIGHLIGHT=#eeece1]en.wikipedia &  

s[HIGHLIGHT=#eeece1]hola 

  حقوق مطالب فوق متعلق به central clubs  

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
شماره سوم [COLOR=#000000]- آذرماه   
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي دريايي”