در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي غير نظامي به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

473

تشکر کرده: 341 مرتبه
تشکر شده: 612 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 12:37

آرشيو سپاس: 4158 مرتبه در 431 پست

جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد را

توسط TD » سه شنبه 12 فروردین 1393 18:27

"هواپیمای شاهین" نام یک "بوئینگ ۷۰۷" متعلق به" نیروی هوایی شاهنشاهی ایران" بود که "محمدرضا پهلوی" شاه مخلوع ایران و "فرح دیبا" از آن برای سفرهای داخلی و خارجی استفاده می‌کردند. برخی منابع آن را بوئینگ ۷۲۷ دانسته‌اند. رنگ این هواپیما آبی و داخل آن به شکل مجللی تزئین شده‌ است. خلبان اصلی آن در سال‌های اولیه فردی آمریکایی به نام "بلو منستین" و سپس سرهنگ "بهزاد معزی" بود.

1001،شاهین سابق
"محمدرضا پهلوی" در ۲۶ دی ۱۳۵۷ با این هواپیما از کشور خارج شد. در اسفند همان سال، "سرهنگ معزی" به همراه بخشی از کارکنان و خدمه شخصی شاه با همین هواپیما به کشور بازگشتند.

پس از انقلاب اسلامی، این هواپیما به "۱۰۰۱" تغییر نام داد و در شرکت هواپیمایی "معراج" به پرواز ادامه می‌دهد. این هواپیما ترابری مقامات رده‌بالای کشورمان من‌جمله رئیس‌جمهور را عهده‌دار است و تعمیر و نگهداری آن بر عهده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
شاه دو فروند هواپيما به نام هاي " شاهين " که يک بوئينگ ۷۰۷ بود و " شهباز " که بوئينگ ۷۲۷ است ، داشت که برای سفرهای درون و برون مرزی از آنها استفاده می‌کردند، این هواپیما در زمان خود به واسطه تزئینات داخلی به کاررفته در آن یکی از گران‌قیمت‌ترین پرندههای ساخت بشر محسوب ‌می‌شد.


هواپیمای شهباز


بوئینگ 707 (هواپیمای شاهین) هواپیمای اول خانواده سلطنتی
این هواپیما هنگام عبور از کنار آشیانه جمهوری اسلامی در "فرودگاه مهرآباد" قابل مشاهده است و درحال حاضر دولت ایران برای سفرهای خود از آن استفاده می کند . "محمدرضا پهلوی" که سراسر عمرش را در تجملات حرام و نامشروع گذرانده بود، گویا در آخرین حضورش در ایران نیز باید این عمل را به اثبات همگان می‌رساند. این هواپیما که "شاهین" نام داشت، یکی از گران‌ترین هواپیمای جهان بود که در آن زمان حدود ۸۰۰ میلیون تومان قیمت داشت.

چون دارای ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات اضافه و دارای ۱۵ میلیون تومان اشیا زینتی طلایی و مجهز به سیستم ارتباطی تلفن و تلکس به ارزش ۴۰ میلیون تومان بود؛ به طوری که شاه از داخل هواپیما می‌توانست با هر منطقه از جهان تماس تلفنی برقرار نماید. همچنین مشروبات الکلی داخل آن از گران‌ترین مشروبات جهان بود.


علاوه بر این، شاه دو هواپیمای دیگر مشابه "شاهین" به نام "میترا" و "شهباز" به اضافه ۲ هواپیمای "جت دستار" داشت و کلاً ارزش هواپیماهای خصوصی شاه در آن موقع بیش از ۳ میلیارد تومان بود. اين هواپيما 6 توالت دارد که 5 توالت در قسمت عقب متعلق به همراهان و يکی به شاه و همسرش تعلق داشت. در سالن ناهارخوری هواپيما يک ميز 40 تکه وجود دارد که 6هزار ساعت منبت‌کاری شده، روی آن تعبیه شده و ارزش آن ميليون‌ها تومان است. اتاق خواب آن رويايی و ديدنی است و می‌توان آن را يک موزه کوچک دانست. قصری که در داخل بويينگ بنا شده قيمت هواپيما را تا 800ميليون تومان بالا برده بود.

از اين قصر طلايی پرنده ، همواره 20 دژبان نگهداری می‌کردند و ورود به آن مستلزم داشتن کارت مخصوص بود. در ضمن معرف پروازی اين هواپيما " BLUE FLIGHT 1" بوده است.


آشنایی با هواپيمای شاهين


در اواخر رژیم پهلوی و همزمان با افزایش روز بروز قیمت نفت و درست در زمانی که روابط دولت ایران با شرکت‌های آمریکایی بسیار بهتر از رابطه با دولت آن کشور بود دولت ایران که همواره برای سفرهای برد بلند خود دچار مشکل بود و سفر با 727های 100 برای مسیرهای بلند را در شان خود نمی‌دید و همچنین به رقابت با ریاست جمهوری آمریکا و 707 تشریفاتی معروف آن اقدام به سفارش یک جت 707 پیشرفته و مجلل نمود.


"رجیستر EP-HIM" در گذشته معانی زیادی داشت وقتی پرنده‌ای این نام را می‌گرفت به معنی اختصاص قطعی یک پرنده به یک شخص خاص یعنی شاه ایران را داشت و از آنجا که قبل از سفارش دادن این پرنده این نام بر روی آن گذاشته‌شده‌ بود، شرکت بوئینگ این پرنده را کاملا سفارشی و متفاوت ساخت و علاوه بر امکانات مدرنتر ناوبری و تجهیزاتی به مبلمان و تزئینات مدرن و زیبا با طراحی فوق مدرن هم مجهز شد؛ همچنین بوئینگ هزینه و وقت زیادی را برای رنگ‌آمیزی خارق‌العاده آن کرد.

این پرنده بر خلاف تمامی هواپیماهای ایرانی به رنگ آبی تیره بسیار مرغوب و همچنین سیلور بسیار درخشان در زیر بدنه رنگ‌آمیزی شد که البته بعدها کلیه این رنگ‌آمیزی‌ها پاک شد.

مجسمه‌ها و وجود یک میز بار با منبت‌کاری بی‌نظیر استفاده از آب طلا بر روی تمامی فلزات بکار گرفته شده در آن و همچنین فرستنده‌ها و اخلال گرهای(اخطار زود هنگام) پیشرفته آن ،این پرنده را به گران قیمت‌ترین پرنده عصر خود تبدیل کرد . شاه مخلوع ایران فرصت استفاده زیادی از این پرنده را پیدا نکرد و شاید تلخی آخرین سفر وی به مصر لذت پرواز با این پرنده را به کام وی تلخ کرد.

"EP-HIM" یا "شاهین" ایران ،بعد از فرار شاه به مصر توسط "کاپیتان معزی" به تهران بازگشت در بازگشت این پرنده به ایران اخبار متفاوتی وجود دارد؛ "معزی" و خدمه ادعا می‌کردند به تصمیم خود و با نارضایتی شاه ایران این هواپیما را بر گردانده‌اند، اما این مسئله با توجه به قرابت و دوستی "انورسادات" با شاه و بدون اجازه فرودگاه قاهره بسیار بعید به نظر می‌رسد و همچنین این پرنده رسما متعلق به نیروی هوایی ارتش بود و شاه ایران بعد از برکنار شدن مطابق قوانین بین المللی حق استفاده از آن را نداشت و نگهداری آن کمکی به وی نمی‌کرد.....با ورود به ایران به پارکینگ برده شد و بعد از تخلیه لوازم گران‌قیمت آن مدت‌ها در گوشه‌ای از مهرآباد زمین‌گیر بود؛ طبق گزارشات در طول جنگ هم چند ماموریت نظامی توسط آن انجام شده بود.

در سال 1986 نام آن به "EP-NHY" تعییر کرد و رنگ‌آمیزی اولیه آن هم عوض شد و کلیه مسئولیت آن به "ایران ایر" واگذار شد تا در سال 1999 در پی بازنشستگی ناوگان 707 "ایران ایر" ،این شرکت این پرنده را به نیروی هوایی بازگرداند و مجدد با نام "1001" روی آن نقش بست.

شروع پروازهای این پرنده را باید از ابتدای هزاره سوم یعنی سال 2002 دانست که این پرنده به طور گسترده به آسمان کشورهای دنیا بال گشود و در چند سال اخیر به پرکارترین پرنده دولت تبدیل شد؛ این پرنده در بین علاقمندان 707 در جهان بسیار شناخته شده می‌باشد و در هر سفر ریاست جمهوری عکاسان علاقه زیادی به تصویربرداری از این جت تاریخی دارند.

با تمام تعاریفی که از این پرنده شنیدیم برای اطلاع از طراحی داخلی آن کنجکاو می‌شویم؛ اما متاسفانه غیر از چند تصویر تایید نشده که در ذیل خواهید دید ،تصویر دقیقی از داخل این جت موجود نیست و باید به 707 های VIP مشابه اکتفا کرد ؛در جهان فقط 2 فروند 707 موجود است که نقشه طراحی آن کپی‌برداری شده از شاهین است ؛ اولی "1002" پرنده‌ای سوخت رسان که توسط مهندسین داخلی سعی شده از طرحی مشابه شاهین در آن استفاده شود و دومی پرنده‌ای به نام N88ZL که از نوع 707-330B است و در سال 1984 از روی طراحی شاهین مبلمان شد این پرنده در حال حاضر مطابق تمامی قوانین جهانی استانداردسازی شده و برای پروازهای تشریفاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


در همین رابطه امیر سرتیپ دوم خلبان بازنشسته "سید اسماعیل موسوی" معاون عملیات اسبق نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار امنیتی دفاعی باشگاه خبرنگاران در رابطه با وضعیت فعلی و موارد استفاده  این هواپیما بعد از انقلاب گفت : این هواپیما در حال حاضر در آشیانه جمهوری  که تحت نظر آقای "زنگنه" قرار دارد، نگهداری می‌شود و از آن  برای پروازهای مقامات درجه یک کشور به صورت VIP  استفاده می‌گردد.

"سرتیپ موسوی" در رابطه با شایعه به کار رفتن طلا برای تزئین محیط داخلی این هواپیما اظهار داشت: اینها شایعاتی هستند که ما نیز شنیده‌ایم ،اما در حد همین شایعه باقی‌خواهند ماند چون هرکسی که از ساختار هواپیما باخبر باشد و کمی در مورد پرواز و قوانین پروازی اطلاع داشته باشد می‌داند که آن اندازه طلا تا چه میزان می‌تواند مانع پرواز این پرنده شود.


معزی که بود؟

سرهنگ "بهزاد معزی" خلبان مخصوص شاه بود که در بیشتر پروازها و مسافرت‌های شاه مخلوع ، خلبان هواپیمای اختصاصی وی بوده است .او خلبان همان هواپیمایی بود که در روز 26 دی 1357 شاه از ایران فرار کرد. او بعد از این جریان هواپیما را به ایران باز گرداند و  به دلیل بازگرداندن یک هواپیما بوئینگ ،آنهم در دوران جنگ به کشور به یک قهرمان بدل شد . ولی چند سال بعد وقتی که وی  "بنی صدر" رئیس‌جمهور فراری و "مسعود رجوی" سرکرده گروه منافقین را با هواپیمای دیگری از ایران فراری داد، چهره واقعی این خیانتکار نمایان شد.
معزی در کنار مسعود رجوی


رجوی ، معزی ، بنی‌صدرمنبع:باشگاه خبرنگاران
****************************************************************************************************
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد -  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TD تشکر کرده اند:
Bystander, ali 313, R.A.F, Mahdi1944, ATABACKAN

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

446

تشکر کرده: 171 مرتبه
تشکر شده: 276 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط R.A.F » سه شنبه 12 فروردین 1393 19:11

عکس یکی مونده به آخر عکس کاپیتان مدرسی خلبان c130 هرکولسه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب R.A.F تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

محل سکونت

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط mahdi2elve » سه شنبه 12 فروردین 1393 20:26

وقتی رئیس جمهور دستور بده خلبان میتونه بهش نه بگه ؟
چطور لقب خائن بهش دادن؟
اگه میخاین بهش خائن بگین باید دلایل و اسناد بهتر و محکم تری بیارین . تا بشه درست قضاوت کرد!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi2elve تشکر کرده اند:
ATABACKAN, arian2020, CAPTAIN PILOT

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط esijoon » سه شنبه 12 فروردین 1393 20:30

mahdi2elve نوشته است:وقتی رئیس جمهور دستور بده خلبان میتونه بهش نه بگه ؟
چطور لقب خائن بهش دادن؟
اگه میخاین بهش خائن بگین باید دلایل و اسناد بهتر و محکم تری بیارین . تا بشه درست قضاوت کرد!


این رییس جمهوری که فرمودید وقتی داشت فلنگ رو میبست رییس جمهور نبود...چند وقت قبلش توسط امام عزل شده بود

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
mohammad area51, Mahdi1944, Present, nima-rad

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 فروردین 1390 08:37

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 1 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط masoud35 » چهارشنبه 13 فروردین 1393 00:30

مگر در زمان تحریم ایران با اون وضعیت بد اقتصادی هواپیمای تشریفاتی از فرانسه نخرید . وخاتمی احمدی نژاد بصورت خانوادگی ازش استفاده نکرد!!!روحانی با چی سفر میکنه!!!!!!!حتما با تپولف مگر بقیه هواپیمای اختصاصی ندارن
شاه اگر برای خودش خرید لااقل چند فروند هواپیمای بدرد بخور هم برای مردم خرید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masoud35 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, salam_2407, Zox Faox, demorgan, ATABACKAN, thunder blitz, GH58, omidzare, ghahestani, arian2020, mahdi2elve, FREE MAN, arjemandi1357, arsham33, Mohammad.Jafar

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

286

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 14:23

محل سکونت

RASHT

آرشيو سپاس: 1181 مرتبه در 245 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط mahdi2elve » چهارشنبه 13 فروردین 1393 11:02

esijoon نوشته است:
mahdi2elve نوشته است:وقتی رئیس جمهور دستور بده خلبان میتونه بهش نه بگه ؟
چطور لقب خائن بهش دادن؟
اگه میخاین بهش خائن بگین باید دلایل و اسناد بهتر و محکم تری بیارین . تا بشه درست قضاوت کرد!


این رییس جمهوری که فرمودید وقتی داشت فلنگ رو میبست رییس جمهور نبود...چند وقت قبلش توسط امام عزل شده بود


هر کسی که عزل میشه دیگه قدرت نداره؟؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
www.centralclubs.net/mahdi2elve

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

211

تشکر کرده: 79 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 آذر 1388 11:38

آرشيو سپاس: 443 مرتبه در 117 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط apple2009 » چهارشنبه 13 فروردین 1393 11:12

مطالب از وبلاگ بهروز مدرسی کپی شده

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تشکر شده: 349 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

محل سکونت

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط esijoon » چهارشنبه 13 فروردین 1393 11:40

mahdi2elve نوشته است:
esijoon نوشته است:
mahdi2elve نوشته است:وقتی رئیس جمهور دستور بده خلبان میتونه بهش نه بگه ؟
چطور لقب خائن بهش دادن؟
اگه میخاین بهش خائن بگین باید دلایل و اسناد بهتر و محکم تری بیارین . تا بشه درست قضاوت کرد!


این رییس جمهوری که فرمودید وقتی داشت فلنگ رو میبست رییس جمهور نبود...چند وقت قبلش توسط امام عزل شده بود


هر کسی که عزل میشه دیگه قدرت نداره؟؟


به عنوان اون منسبی که قبلا توش بوده و عزل شده ازش دیگه نه...قدرت نداره

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب esijoon تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Present

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

252

تشکر کرده: 167 مرتبه
تشکر شده: 212 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 مرداد 1392 17:43

آرشيو سپاس: 767 مرتبه در 157 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط شیرافکن » چهارشنبه 13 فروردین 1393 15:30

masoud35 نوشته است:مگر در زمان تحریم ایران با اون وضعیت بد اقتصادی هواپیمای تشریفاتی از فرانسه نخرید . وخاتمی احمدی نژاد بصورت خانوادگی ازش استفاده نکرد!!!روحانی با چی سفر میکنه!!!!!!!حتما با تپولف مگر بقیه هواپیمای اختصاصی ندارن
شاه اگر برای خودش خرید لااقل چند فروند هواپیمای بدرد بخور هم برای مردم خرید

بله همه می خرند.اما خوب بود یک توضیح هم میدادید که قیمت پرنده خریداری شده نسبت به همتایان ان دردنیا چقدر است و چه چیز شاخصی نسبت به پرنده های دیگر سران ممالک دارد.اما این پرنده ها در ایران با شرایط ان روزگار خریداری شده که  تنها نمونه قابل قیاس با ان پرنده رئیس جمهور امریکا بوده.اگر فقط قیمت 800 میلیون تومان در به نرخ ان زمانرا با همتایان ان روزگار حساب کنی می فهمی چه کار کرده اند!!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شیرافکن تشکر کرده اند:
esijoon, Present

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

52

تشکر کرده: 51 مرتبه
تشکر شده: 109 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 تیر 1392 10:55

آرشيو سپاس: 38 مرتبه در 12 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط Behzad.ir » چهارشنبه 13 فروردین 1393 17:57

این بنده خدایی که ایم مطالب از وبلاگش کپی شده(مدرسی) خیلی احوال درست و حسابی نداره! خیلی به مطالب وبلاگش توجه نکنید :ch:

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

117

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 آذر 1389 15:10

آرشيو سپاس: 237 مرتبه در 73 پست

Re: جزئیات بوئینگ 707 اشرافی شاه/ پرنده‌ای که 37 سال استبداد

توسط conarmis » چهارشنبه 13 فروردین 1393 23:46

دوستان کسی درجه روی شونه اقای مدرسی دیده ؟ وینگ روی لباسش دیدید ؟ و .............. از اساتید اهل فن میپرسم  هواپیما باید ارتفاع مسیر  و ...... مشخصی داشته باشه میشه با هرکولس تو جاده پر پبچ و خم جاده چالوس  پرواز کرد ؟ مثل ماشینها تو جاده بپیچه تا مسافرا حالشون بهم بخوره ؟و  تازه مسافران هم افراد رده بالای ساواک باشن که برای نظارت بر ساختمان خانواده سلطنتی ماموریت دارند و تو چله تابستون براشون بخاری روشن کنی ؟ می شه جلوی شیخ یا پادشاه فلان کشور عربی هر چند کوچک مرتبا باد ..........  و خندید ؟ مدال طلای بالاترین ساعت پرواز جنگی را گرفت اما خانمش تو جلسه قران گمش کنه و اینهمه برنامه های ارتش و دفاع مقدس و راویان فتح و ........ که از شهید و جانباز و غیره در هر ایامی خاطره می گویند از این اقا که باید درجه امیری داشته باشه اما هیچ جا اسمی از درجه اش نیست روی شونه هاش در عکسهاش هم نیست دعوت نکنن ؟ عملیت کمان 99 و اچ 3 و مروارید و.... بعد از جنگ تشریح شد انوقت عین فیلم غازهای وحشی ریچارد هریس و  ریچارد برتون با هرکولس بری تو عراق بشینی کماندو پیاده کنی برن زندان را بگیرن و سرهنگ نیروی هوایی را بدزدند و بیارن ایران بعد نه از ایشان یادی بشه یا برنامه تلویزیونی یا کتابی ........ خداییش خودتون قضاوت کنید یه همچنین عنصر ضد طاغوت که قهرمان جنگ باشه و بالاترین ساعت پرواز جنگی نه  خداییش صدا سیما دیگه ولمون میکرد ؟ نه خداییش ؟


 


 • موضوعات مشابه
  پاسخ ها
  بازديدها
  آخرين پست
 • بوئینگ 747
  توسط Karim1504 » يکشنبه 28 آبان 1385 21:01
  7 پاسخ ها
  3579 بازديدها
  آخرين پست توسط atropak نمایش آخرین ارسال
  دوشنبه 6 اسفند 1386 12:53
 • بوئینگ MD-90
  توسط Karim1504 » يکشنبه 28 آبان 1385 21:32
  1 پاسخ ها
  2161 بازديدها
  آخرين پست توسط Tomcat380 نمایش آخرین ارسال
  دوشنبه 12 شهریور 1386 20:44
 • بوئینگ
  توسط پلنگ » يکشنبه 2 اسفند 1388 07:13
  2 پاسخ ها
  550 بازديدها
  آخرين پست توسط HITMAN_KU نمایش آخرین ارسال
  يکشنبه 2 اسفند 1388 09:49

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان