در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

پورشه 911 توربو کابريو

توسط DJ.HAMED » يکشنبه 6 اسفند 1385 14:43قبل از پرداختن به جزئیات آخرین مدل پورشه 911 كابریوله (كروكی) نگاهی کلی به قابلیتهای حركتی این خودرو می اندازیم : 100-0 در 34 ثانیه ، حداكثر سرعت 305 كیلومتر در ساعت .  

اعداد و ارقام بالا خود حاكی از سطح فن آوری بكار رفته در این مدل میباشد.از لحاظ تجاری نیز 911 TURBO CABRIOLET به عنوان قویترین مدل كروكی ساخت شرکتی كه بیش از 60 درصد فروش آنرا خودروهای بدون سقف تشكیل میدهند ، از اهمیت خاصی برخوردار است . اوج فن آوری این خودرو در سقف جمع شونده الكتریكی آن است كه ظرف مدت 20 ثانیه باز و بسته میشود .    

جالب اینكه بر خلاف دیگر خودروها نیازی به توقف و درگیر سازی ترمزدستی نمیباشد و میتوان سقف را در حال حركت ( با سرعت كمتر از 50 كیلومتر در ساعت ) باز و بسته نمود . این مسئله در كشورهای اروپائی كه قوانین رانندگی به طور کامل اجرا میگردند از اهمیت برخوردار است زیرا برخی مواقع رانندگان اینگونه خودروها پس از آغاز بارندگی برای پیدا كردن محل مناسبی برای توقف و باز نمودن سقف دچار مشكل میشوند . این سقف پس از باز شدن نیز به خطوط زیبای بدنه 911 لطمه ای وارد نمیكند ، هر چند كه در مدل TURBO فرم بدنه 911 بواسطه ورودیهای هوای بزرگتر و براگیرهای متعدد تا حدی سنگین شده است . موتور 911 TURBO ، 6 سیلندر از نوع بوكسر ، به حجم cc3600 میباشد و با بهره گیری از تایمینگ متغیر سوپاپهای ورودی و اگزوز ( سیستم Vario cam) و دو توربوچارجر 420 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه تولید میكند ، حداكثر میزان گشتاور تولیدی نیزib ft 413 میباشد كه مقدار آن در محدوده دور موتور 2700 الی 4600 دور در دقیقه ثابت است .


نیروی تولیدی توسط یك گیربكس 7 دنده ( 6 دنده جلو + 1 دنده عقب ) یا گیربكس اتوماتیك نوع tiptronic با قابلیت تعویض دنده دستی مستقیما با اهرم گیربكس و یا كاملا خود كار به هر چهار چرخ منتقل میگردد.    

911 TURBO CABRIOLET از لحاظ فنی كاملا مشابه با 911 TURBO كوپه میباشد . سیستم انتقال نیرو از یك دیفرانسیل مركزی ویسكوز برای انتقال 5 الی 40 درصد نیرو به چرخهای جلو استفاده میكند . تقسیم نیرو بدین نحو است كه در صورت چسبندگی مناسب چرخهای عقب تنها 5 درصد نیرو به چرخهای جلو منتقل میشود و با كاهش چسبندگی محور عقب به نسبت مناسب ، حداكثر تا 40 درصد نیرو به چرخهای جلو منتقل میگردد .  

911 TURBO CABRIOLET را از هر لحاظ باید اتومبیل خارق العاده ای نامید ، زیرا حتی معمولی ترین رانندگان هم می توانند آنرا بدون توجه به شرائط جوی با سرعت باور نکردنی برانند ، جالب اینكه با افزایش سرعت و صدای موتور ، لذت رانندگی با آن بیشتر میشود .


سیستم PSM ( كنترل پایداری ) به راننده امكان برخی زیاده رویها را در پیچها میدهد و به موقع وارد عمل میشود تا خودرو را كنترل كند . ترمزهای پورشه از هر لحاظ و در هر شرائطی ، چه در سرعتهای پائین و چه در سرعتهای بالا بخوبی عمل مینمایند . .

با این حال پورشه پا را از این هم فراتر گذاشته و خریداران می توانند با پرداخت مبلغ 1500 دلار سیستم (Porsche Ceramic Composite Brake) PCCBرا كه به معنی ترمزهای سرامیكی كمپوزیتی هستند را سفارش دهند . این سیستم دارای كلیپرشش پیستونی بوده و لنتها را بر دیسكهای ترمز كه تركیبی از سرامیك و فیبر كربن هستند می فشارد . در این مدل كه در واقع می توان آنرا ویترین تكنولوژی پورشه نامید اهمیت خاصی به آئرودینامیك داده شده است و زوائد زیادی به منظور افزایش پایداری خودرو در سرعتهای بالا به آن اضافه شده است ، از جمله بالچه كوچكی كه بین دو چراغ عقب تعبیه شده و با افزایش سرعت به بیش از km/h 120 از جای خود بیرون آمده و روی محور عقب افزایش میدهد ، البته این بالچه را می توان توسط دكمه ای روی داشبورد باز و بسته نمود .

حذف سقف یك خودرو استحكام سازه در برابر نیروهای پیچشی ( torsion ) را تا حد قابل ملاحظه ای كاهش میدهد ، در همین رابطه پورشه برخی از قسمتهای جانبی شاسی را تقویت نموده و بعضا در برخی از قسمتهای بدنه از ورقه هائی با دو برابر ضخامت نوع بكار رفته در مدل كوپه ، استفاده نموده ، كه در مجموع باعث افزایش kg120 وزن خودرو شده است . با این وجود باز هم این تدابیر نتوانسته اند جایگزین نبود سقف در این خودرو شوند و با افزایش ناگهانی در موتور ، گشتاور تا حدی به اتاق منتقل شده و باعث پیچش آن میشود ، این حالت در واقع تا حدی مشابه وضعیتی است كه در خودروهای هشت سیلندر قدیمی آمریكائی حس میشود ، هر چند كه در پورشه صحبت از 420 اسب بخار نیرو است . مشكل اصلی پورشه911 Turbo Cabriolet ، در واقع رقابت مستقیم با برادر خود به نام911 Turbo Porsche كوپه است .

مشخصات فنی : موتور : cc 3600 ، بوكسر 6 سیلندر ، مجهز به توربوچارجر، كارتر خشك نیروی تولید : 420 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه ،ibft 413 از 2700 الی 4600 دور در دقیقه حداكثر سرعت : 305 كیلومتر در ساعت شتاب 100-0 : 34 ثانیه

pcars
:grin:

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان