اتمام موفقیت آمیز اولین پرواز آزمایشی هواپیمای ایرباس A320 م

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

اتمام موفقیت آمیز اولین پرواز آزمایشی هواپیمای ایرباس A320 م

پست توسط HGhana » یک شنبه 4 دی 1390, 12:30 am

 تصویر 

 اقدامات مهندسی جهت کاهش مصرف سوخت هواپیماها با موفقیت در جریان است . در همین راستا ، شرکت ایرباس اولین پرواز آزمایشی هواپیمای A320 خود را که به فن آوری Sharklet wing tip یا بالهایی با نوک بالا برگشته(بالچه) ، مجهز نموده است ، به انجام رساند . 


این حرکت ، نقطه عطفی در شروع اقدامات پروازی آزمایشی زود هنگام بمنظور دستیابی به اطلاعات لازم جهت تنظیم دقیق قوانین پروازی ، صدور گواهینامه و ارزیابی عملکرد بوده است . Sharklet یا (بالچه ها یا برگشتگی های نوک بال) با بلندای 5/2 متر در آینده جایگزین Wingtip Fence (دیواره مانعی روی بالهای موجود که بمنظور افزایش نیروی برا تعبیه شده اند) ، خواهند شد . این فن آوری بموازات اینکه بعنوان یک انتخاب برای هواپیماهای تازه ساخت ، پیشنهاد شده است ، بویژه جهت کاهش 5/3 درصدی بیشتر در مصرف سوخت هواپیماهای خانواده ایرباس طراحی گردیده که سالانه کاهش آلودگی CO2 حاصل از مصرف حدود 700 تن سوخت در هر هواپیما را به دنبال خواهد داشت . این کاهش آلودگی ، معادل CO2 حاصل از مصرف سوخت حدود 200 ماشین در هر سال است .  
 آقای جان لیای ، رئیس بخش عملیات مشتریان شرکت ایرباس می گوید : کندوکاو در شرکت ایرباس جهت ایجاد کاهشی دیگر در صورتحسابهای مصرف سوخت خطوط هوایی و نیز انتشار گاز CO2 در جریان است . وی افزود : امروز با آغاز پرواز آزمایشی هواپیمای ایرباس مجهز به فن آوری شارکلت ، همانقدر که گامی قطعی به سوی حمل و نقل هوایی سبزتر برداشته ایم ، اقداماتمان نیز رساتر از کلمات بیانگر این مهم هستند . 
 استاندارد اعمالی بر روی نسل جدید هواپیماهای خانواده ایرباس در اولین سالگرد آن پس از اجرا ، حدود 1500 سفارش و تعهدات از 26 مشتری را به دنبال داشته است . این فن آوری با بکار گیری موتورهای جدید ، به میزان 15 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت . 
 شرکت ایرباس پیش بینی نموده است که تا سال 2030 ، ناوگان هواپیماهای با کابین مسافری تک راهرو در جهان با افزایشی دو برابر یعنی بیش از 23000 هواپیما و همچنین رشد متوسط سالانه 4/3 درصد روبرو خواهد شد . این رشد ، بطور تقریبی نیازمند ، 19200 هواپیمای جدید با کابین مسافری تک راهرو و آماده تحویل جهت جایگزینی و افزایش ناوگان خواهد بود . با تشکر از شرکت ایرباس که بمنظور بهبود مستمر تولید هواپیمای با کابین مسافری تک راهرو خود ، سالانه 250 میلیون یورو صرفا جهت این پروژه سرمایه گذاری نموده است . خانواده ایرباس در حال حاضر از موقعیت خوبی برای در اختیار گرفتن بخش عمده بازار برخوردار است . 
 شرکت ایرباس بزرگترین تولید کننده پیشرو در جهان است که مدرن و کارآمدترین خانواده هواپیماهای مسافری از 100 تا بیش از 500 صندلی را به بازار عرضه کرده است . ایرباس شرکت هوانوردی دفاعی فضایی اروپا بوده و مقر آن در شهر تولوز فرانسه قرار دارد . 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”