جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

102

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 مرداد 1389 15:45

آرشيو سپاس: 922 مرتبه در 100 پست

اتمام موفقیت آمیز اولین پرواز آزمایشی هواپیمای ایرباس A320 م

توسط HGhana » يکشنبه 4 دی 1390 00:30اقدامات مهندسی جهت کاهش مصرف سوخت هواپیماها با موفقیت در جریان است . در همین راستا ، شرکت ایرباس اولین پرواز آزمایشی هواپیمای A320 خود را که به فن آوری Sharklet wing tip یا بالهایی با نوک بالا برگشته(بالچه) ، مجهز نموده است ، به انجام رساند .این حرکت ، نقطه عطفی در شروع اقدامات پروازی آزمایشی زود هنگام بمنظور دستیابی به اطلاعات لازم جهت تنظیم دقیق قوانین پروازی ، صدور گواهینامه و ارزیابی عملکرد بوده است .
Sharklet یا (بالچه ها یا برگشتگی های نوک بال) با بلندای 5/2 متر در آینده جایگزین Wingtip Fence (دیواره مانعی روی بالهای موجود که بمنظور افزایش نیروی برا تعبیه شده اند) ، خواهند شد . این فن آوری بموازات اینکه بعنوان یک انتخاب برای هواپیماهای تازه ساخت ، پیشنهاد شده است ، بویژه جهت کاهش 5/3 درصدی بیشتر در مصرف سوخت هواپیماهای خانواده ایرباس طراحی گردیده که سالانه کاهش آلودگی CO2 حاصل از مصرف حدود 700 تن سوخت در هر هواپیما را به دنبال خواهد داشت . این کاهش آلودگی ، معادل CO2 حاصل از مصرف سوخت حدود 200 ماشین در هر سال است .  

آقای جان لیای ، رئیس بخش عملیات مشتریان شرکت ایرباس می گوید : کندوکاو در شرکت ایرباس جهت ایجاد کاهشی دیگر در صورتحسابهای مصرف سوخت خطوط هوایی و نیز انتشار گاز CO2 در جریان است . وی افزود : امروز با آغاز پرواز آزمایشی هواپیمای ایرباس مجهز به فن آوری شارکلت ، همانقدر که گامی قطعی به سوی حمل و نقل هوایی سبزتر برداشته ایم ، اقداماتمان نیز رساتر از کلمات بیانگر این مهم هستند .

استاندارد اعمالی بر روی نسل جدید هواپیماهای خانواده ایرباس در اولین سالگرد آن پس از اجرا ، حدود 1500 سفارش و تعهدات از 26 مشتری را به دنبال داشته است . این فن آوری با بکار گیری موتورهای جدید ، به میزان 15 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت .

شرکت ایرباس پیش بینی نموده است که تا سال 2030 ، ناوگان هواپیماهای با کابین مسافری تک راهرو در جهان با افزایشی دو برابر یعنی بیش از 23000 هواپیما و همچنین رشد متوسط سالانه 4/3 درصد روبرو خواهد شد . این رشد ، بطور تقریبی نیازمند ، 19200 هواپیمای جدید با کابین مسافری تک راهرو و آماده تحویل جهت جایگزینی و  افزایش ناوگان خواهد بود . با تشکر از شرکت ایرباس که بمنظور بهبود مستمر تولید هواپیمای با کابین مسافری تک راهرو خود ، سالانه 250 میلیون یورو صرفا جهت این پروژه سرمایه گذاری نموده است . خانواده ایرباس در حال حاضر از موقعیت خوبی برای در اختیار گرفتن بخش عمده بازار برخوردار است .

شرکت ایرباس بزرگترین تولید کننده پیشرو در جهان است که مدرن و کارآمدترین خانواده هواپیماهای مسافری از 100 تا بیش از 500 صندلی را به بازار عرضه کرده است . ایرباس شرکت هوانوردی دفاعی فضایی اروپا بوده و مقر آن در شهر تولوز فرانسه قرار دارد .


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HGhana تشکر کرده اند:
@lirez@, samsun, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان