آخرين اخبار مربوط به هواپيماي ايرباس A380

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 7
تاریخ عضویت: جمعه 1 اردیبهشت 1385, 1:16 am

آخرين اخبار مربوط به هواپيماي ايرباس A380

پست توسط کاکپيت » پنج شنبه 1 تیر 1385, 1:18 pm

خطوط هوایی امارات اعلام نمود، سفارش هواپیماهای A380 خود را لغو نمی‌کند

تصویر

خطوط هوایی امارات که با 43 فروند سفارش بزرگترین مشتری هواپیمای A380 به شمار می‌آید، اعلام نمود تا کنون تصمیمی پیرامون لغو سفارش 13 میلیارد دلاری خود به ایرباس نگرفته است اما در نظر دارد از این شرکت به علت تأخیر در تحویل هواپیماها غرامت دریافت کند. در حال حاضر این خط هوایی امیدوار است اولین فروند A380 را در اکتبر 2007 دریافت کرده و تا ژانویه سال 2008 این هواپیما را به خدمت بگیرد.

خطوط هوایی امارات اظهار داشته طی چند هفته آتی با ایرباس مذاکراتی را برای دریافت غرامت آغاز خواهد کرد.
هواپیماهای A380 و بویینگ 777-300ER نیاز اصلی خطوط هوایی امارات در عملی ساختن پروژه خود برای گسترش مسیرهای هوایی این خط هوایی به آمریکای جنوبی و آفریقا می‌باشند.
خطوط هوایی امارات همچنین در نظر دارد که سفارشی به ارزش بیش از 20 میلیارد دلار برای خرید 100 فروند هواپیما به یکی از دو شرکت‌ بویینگ و ایرباس بدهد.

[url=http://avia.ir/Default.asp?@=1847&T=%20خطوط%20هوایی%20امارات%20اعلام%20نمود،%20سفارش%20هواپیماهای%20A380%20خود%20را%20لغو%20نمی‌کند.<br><br>]منبع[/url]

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

فرود موفقيت‌آميز بزرگ‌ترين هواپيماي تجاري جهان در پاريس

پست توسط ghalamman » یک شنبه 13 خرداد 1386, 12:19 am

فرود موفقيت‌آميز بزرگ‌ترين هواپيماي تجاري جهان در پاريس
معمولا در كشورهاي غربي در زمان اولين پرواز هواپيما و يا به آب انداختن كشتي، بطري بزرگي از شراب شامپاين را بر بدنه آن شكسته و با موسيقي جشن مي‌گيرند. اما اين بار، ماشين‌هاي آب‌پاش آتش‌نشاني فواره‌هاي خود هواپيما را نشانه گرفتند و با ايجاد منظره زيبايي جشن گرفتند.
روز جمعه ساعت 12:45 به وقت پاريس، بزرگ‌ترين هواپيماي مسافري جهان براي نخستين بار در فرودگاه پاريس فرود آمد.
به گزارش خبرنگار «بازتاب» از پاريس، بيش از 250نماينده از كشورهاي مختلف، مسئولان عالي‌رتبه فرانسوي، نزديك به دويست خبرنگار داخلي و خارجي و بخش وسيعي از آتش‌نشاني فرودگاه «شارل دوگل» پاريس در هنگام فرود موفقيت‌آميز هواپيماي ايرباس «A-380» در محل‌هاي ويژه از اين پرواز استقبال كردند.
«لوئي گالو»، مديركل ايرباس، پس از فرود موفق اين هواپيما اظهار داشت: ايرباس «A-380» بارها در فرودگاه شهر «تولوز» پرواز و فرود موفق داشته ولي فرود موفقيت‌آميز اين هواپيما براي نخستين بار در فرودگاه «شارل دوگل» پاريس براي ما اهميت نمادين دارد.
معمولا در كشورهاي غربي در زمان اولين پرواز هواپيما و يا به آب انداختن كشتي، بطري بزرگي از شراب شامپاين را بر بدنه آن شكسته و با نواختن موسيقي اين واقعه را جشن مي‌گيرند اما اين بار برخلاف عرف معمول، در هنگام اولين فرود اين هواپيما، ماشين‌هاي آب‌پاش آتش‌نشاني فرودگاه با فواره‌هاي خود هواپيما را نشانه گرفتند و اين پديده را با ايجاد منظره زيبايي جشن گرفتند.
هواپيماي ايرباس «A-380» ساخت مشترك كشورهاي آلمان، اسپانيا، انگليس و فرانسه است كه مونتاژ آن در شهر «تولوز» فرانسه انجام مي‌شود. اين هواپيما با ظرفيت حمل 845 مسافر، بزرگ‌ترين هواپيماي تجاري جهان است و نوع باري آن قادر به حمل 150تن بار مي‌باشد.
وزن اين هواپيما با ظرفيت پر، معادل 562 تن مي‌باشد كه در زمان فرود، اين وزن به وسيله بيست چرخ به زمين منتقل مي‌شود، به خاطر تعداد زياد چرخ‌ها، فشار را بر روي باند فرودگاه كمتر از فشار چرخ‌هاي بوئينگ 747 است.
ايرباس «A-380» قادر است بدون سوخت‌گيري مجدد، مسافتي معادل 15000 كيلومتر را با سرعت 900 كيلومتر در ساعت طي كند.
اولين پرواز تجاري اين هواپيما در خطوط سنگاپور ايرلاين، بين لندن و پايتخت اين كشور، در مهر ماه امسال انجام خواهد شد.
تا به حال كمپاني‌هاي خطوط هوايي، 143 فروند از اين نوع هواپيما را به شركت ايرباس سفارش داده‌اند. امير قطر در سفر هفته گذشته خود به پاريس، قرارداد خريد 14 فروند ايرباس «A-380» را در پاريس امضا كرد.
طراحي و ساخت ايرباس «A-380» از سال 1993 ميلادي آغاز شد كه در سال 2005، اولين نوع از اين هوپيما پروانه پرواز را در شهر تولوز دريافت كرد.
ساخت بزرگ‌ترين هواپيماي تجاري چهان معادل 7/10ميليارد يورو هزينه در برداشته است كه اين هزينه معادل هزينه حفاري تونل زيردريايي مانش بين فرانسه و انگليس است.


منبع:بازتاب
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”