مشکل در Access

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

Captain
Captain
محل اقامت: www.centralclubs.com
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

پست توسط dewdrop » پنج شنبه 25 مرداد 1386, 1:35 pm

وقتی برای یک جدول یا فرم مربوط به فروش کالا query ایجاد می کنیم اگر بخواهیم در فیلد قیمت کل که در اون قیمت فروش کلی ماهانه رو درج کردیم قیمت بیشتر از ده هزار تومان رو پیدا کنیم از عملگرهای مقایسه ای >و<و.... استفاده می کنیم .وقتی این کار رو انجام می دم قیمت های کمتر از ده هزار تومن هم نشون داده می شه .چطور باید عمل کنم؟

بايد تو قسمت طراحي و تنظيمات اين كارو انجام بديد و اينكه در قسمت criteria مشابه كد زير رو وارد كنيد

در برنامه اکسس وقتی قیمت (currency) به صورت ریال و تومان فارسی وارد می کنم اشتباهه یعنی 1200 تومان به ریال 12000000 یا 120000 و به طور کلی اشتباه وارد میشه .چکار کنم ؟
-

تو همون صفحه اي كه داريد فيلد رو تعريف ميكنيد وقتي فيلد رو تعريف كرديد ونوع آن هم مشخص كرديد ، اون قسمت پايين (field properties) در قسمت decimal places ، عدد يك رو وارد كنيد .

وقتی بخواهیم اطلاعات خاصی از یک جدول یا فرم بدست بیاریم بهتره از کوری استفاده کنیم یا فیلتر ؟ به طور کلی از نظر کاری چه تفاوتی با هم دارن ؟
-

سعي كنيد هميشه از query استفاده كنيد چون يه سري قابليت هاي داره كه غربال نداره ، مثلا تو queri ميتونيد جستجوهاي پيشرفته انجام بديد و فرض كنيد ميخواهيد دنبال يه اسم هايي بگرديد كه مهسا هست يا مشابه اون ميتونيد فقط با يك كد اين قابليت رو به دست بياريد كه فقط مثلا دو حرف اول رو تايپ كنيد و اون براي شما هرچي كه مهسا يا مشابه اون هست رو پيدا كنه و تو queri ميتونيد اين نوع قالب بندي رو save كنيد و در جستجوهاي بعدي نيازي نداريد كه دوباره بخواهيد چيزي رو تنظيم كنيد ولي غربال اين خاصيت رو نداره.

در كل سعي كني هميشه از queri و قابليت هاي اون استفاده كنيد.

آیا میشه روی ویندوز xp ,sp2 میشه آفیس2003 sp3 نصب کرد ؟من یک سی دی اورجینال 2003 سرویس پک 3 دارم .ولی چندتا set up داره .
نمی دونم کدوم یکی رو باید نصب کنم .
درقسمتی که شماره سریال داده دو تا شماره داره یکی مربوط به آفیس 2003 و یکی هم مربوط به one note حالا نمی دونم چکار باید بکنم .اگه ممکنه در مورد این نصب به من کمک کنید .

فكر نميكنم مشكليپيش بياد ، حالا باز افراد صاحب نظر در اين سايت شمارو بيشتر راهنمايي ميكنند ولي در مورد اون 3 تا گزينه اگر درست منظور شما رو فهميده باشم بهتره typical رو استفاده كنيد كه بيشترين امكانات آفيس رو براتون نصب كنه . و فكر ميكنم كه گزينه اول باشه...

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 211 بار
سپاس‌های دریافتی: 73 بار

پست توسط unknown20 » دو شنبه 29 مرداد 1386, 11:03 am

سلام :
در برنامه اکسس گاهی اوقات که یک فرم رو در حالت طراحی باز می کنم فیلد لیست به

صورت حروف ناخوانا و عجیب در میاد آیا راه حلی برای رفع این مشکل هست ؟
:razz:

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70466 بار
سپاس‌های دریافتی: 31263 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » دو شنبه 29 مرداد 1386, 11:49 am

mahsa_kaf شما از کاراکترهاي فارسي استفاده ميکنيد، براي رفع اين مشکل در Language and reginal options زبان رو براي non-unicode ها farsi انتخاب کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط unknown20 » پنج شنبه 1 شهریور 1386, 6:35 pm

سلام :

F_LOVE_S واقعاً از راهنمايي هاي خوبتون متشکرم . مي خواستم بدونم آيا قيمت به اون صورتي که شما فرموديد آيا قابل قبول هست و در ادارات ميشه به اين صورت کار کرد ؟

سؤال دومم در مورد فيلد ليست يک فرم در حالت طراحي بود ، که کلمات داخل اون به صورت نا خوانا هستند آيا راه حلي داره ؟
راستش جواب اون دوستمون رو در مورد اين سؤال متوجه نشدم .

:razz: باسپاس فراوان :razz: :D

Captain
Captain

پست توسط dewdrop » پنج شنبه 1 شهریور 1386, 9:51 pm

mahsa_kaf جان

بله قابل قبول هست ،

قيمت به ريال به چه صورتي هست !!!؟؟ مگر فرقش با تومان در يك صفر اضافه نيست ...خوب اكسس كه واحد تومان نداره مجبوريم كه به ريال وارد كنيم اون هم با يه صفر اضافه كه اگر طبق گفته بنده تنظيم كنيد مشكل حل.... اين از اين...

در مورد فرم ....

وقتي شما وارد control panel ميشين و وارد تنظيمات زبانها ميشين ، وارد زبانه سوم بشيد و گزينه farsi رو انتخاب كنيد.

منظور آقا مهدي همين بود ....

درضمن شما حرفهايي مثل "ژ" ، "پ" رو ميتونيد تايپ كنيد يا با تايپ اين كلمات هم مشكل داريد... :shock:

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 112 بار
سپاس‌های دریافتی: 367 بار
تماس:

پست توسط Azadi.Isatis » پنج شنبه 1 شهریور 1386, 10:13 pm

mahsa_kaf, جان

مي تونيد وارد سايت زير بشيد و برنامه فارسي ساز ويندوز xp را كه حجم كمي هم داره دانلود كنيد تا مشكلتون بر طرف بشه

:m:a :m:a
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 برای هر چیز زکاتی است و زکات علم نشر دادن آن است.  

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط unknown20 » جمعه 2 شهریور 1386, 11:12 am

سلام وخسته نباشيد :

خير با تايپ ( ژ و پ ) مشکلي ندارم .چطور مگه ؟!

متشکرم :sad:

Captain
Captain

پست توسط dewdrop » جمعه 2 شهریور 1386, 2:03 pm

mahsa_kaf نوشته شده:سلام وخسته نباشيد :

خير با تايپ ( ژ و پ ) مشکلي ندارم .چطور مگه ؟!

متشکرم :sad:

چون يه روزي خودم داشتم روي يه برنامه اي كار ميكردم كه كي بردم اين حروف رو نداشت و بايد از تركيب كليد هاي ديگه اون هارو تايپ ميكردم بعد موقع طراحي فرم و گزارش گيري به طرز عجيبي به مشكل ميخوردم . البته اين مشكل رو سيستم من بود و جاهاي ديگه كه اين حروف درست كار ميكرد ، برنامه هم بدون مشكل اجرا ميشد.

به خاطر همين اين سوال رو از شما پرسيدم كه اگر اين حروف رو نداريد ممكن يكي از دلايل به هم خوردن فونت ها همين باشه ولي در هر حال اگر موقع اجراي فرم ، فونت ها مرتب هستند زياد خودتون رو درگير نكنيد. :-)

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Azadi.Isatis » جمعه 2 شهریور 1386, 2:53 pm

f_love_s, عزيز

من هم اين سايت را به همين علت معرفي كردم تا اگر با اين حروف مشكل داريد مشكلتون برطرف بشه :grin:

الهی

Captain
Captain

پست توسط dewdrop » جمعه 2 شهریور 1386, 9:21 pm

m_a_y نوشته شده:f_love_s, عزيز

من هم اين سايت را به همين علت معرفي كردم تا اگر با اين حروف مشكل داريد مشكلتون برطرف بشه :grin:

اين مشكل رو ميشه با كپي كردن يه فايل توي ، يه مسير به خصوص حل كرد كه من فكر كنم اگر دوستمون هم اين كارو بكنن بي فايده نباشه . البته عرض كردم اگر موقع اجرا فرم مشكلي ندارن نيازي به اين كار ها هم نيست ...

بنده به سايتي كه معرفي كرديد مراجعه كردم ولي چيزي سر در نياوردم :sad: ، اگر لينك مستقيم دانلود فايل رو بزاريد ممنون ميشم . :-)

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

پست توسط nt » جمعه 2 شهریور 1386, 10:46 pm

بنده به سايتي كه معرفي كرديد مراجعه كردم ولي چيزي سر در نياوردم :sad: ، اگر لينك مستقيم دانلود فايل رو بزاريد ممنون ميشم . :-)

کد: انتخاب همه

http://www.laal.ir/index.php?option=com_downloads&task=view&catid=13&id=2

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Azadi.Isatis » شنبه 3 شهریور 1386, 9:29 am

بله
لينكي كه nt جان معرفي كرده اند درست است
در ضمن شما مي توانستيد در قسمت چپ سايت كه نوشته شده است جديدترين دانلودها اين برنامه را ببينيد.
نوشته شده حل مشكل فارسي در xp

الهی

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”