در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
431

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط f_love_s » پنج شنبه 25 مرداد 1386 13:35

وقتی برای یک جدول یا فرم  مربوط به فروش کالا  query ایجاد می کنیم اگر بخواهیم در فیلد قیمت کل که در اون قیمت فروش کلی ماهانه رو درج کردیم قیمت بیشتر از ده هزار تومان رو پیدا کنیم از عملگرهای مقایسه ای      >و<و.... استفاده می کنیم .وقتی این کار رو انجام می دم قیمت های کمتر از ده هزار تومن هم نشون داده می شه .چطور باید عمل کنم؟

بايد تو قسمت طراحي و تنظيمات اين كارو انجام بديد و اينكه در قسمت criteria  مشابه كد زير رو وارد كنيد

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در برنامه اکسس وقتی قیمت (currency) به صورت ریال و تومان فارسی وارد می کنم اشتباهه یعنی 1200 تومان به ریال 12000000 یا 120000 و به طور کلی اشتباه وارد میشه .چکار کنم ؟
-

تو همون صفحه اي كه داريد فيلد رو تعريف ميكنيد وقتي فيلد رو تعريف كرديد ونوع آن هم مشخص كرديد ، اون قسمت پايين (field properties) در قسمت decimal places ، عدد يك رو وارد كنيد .

وقتی بخواهیم اطلاعات خاصی  از یک جدول یا فرم بدست بیاریم بهتره از کوری استفاده کنیم یا ف_*ل_ن*__ر ؟ به طور کلی از نظر کاری چه تفاوتی با هم دارن ؟
-

سعي كنيد هميشه از query  استفاده كنيد چون يه سري قابليت هاي داره كه غربال نداره ، مثلا تو queri  ميتونيد جستجوهاي پيشرفته انجام بديد و فرض كنيد ميخواهيد دنبال يه اسم هايي بگرديد كه مهسا هست يا مشابه اون ميتونيد فقط با يك كد اين قابليت رو به دست بياريد كه فقط مثلا دو حرف اول رو تايپ كنيد و اون براي شما هرچي كه مهسا يا مشابه اون هست رو پيدا كنه و تو queri  ميتونيد اين نوع قالب بندي رو save  كنيد و در جستجوهاي بعدي نيازي نداريد كه دوباره بخواهيد چيزي رو تنظيم كنيد ولي غربال اين خاصيت رو نداره.

در كل سعي كني هميشه از queri و قابليت هاي اون استفاده كنيد.

آیا میشه روی ویندوز xp ,sp2 میشه آفیس2003 sp3 نصب کرد ؟من یک سی دی اورجینال 2003 سرویس پک 3 دارم .ولی چندتا set up داره .
نمی دونم کدوم یکی رو باید نصب کنم .
درقسمتی که شماره سریال داده دو تا شماره داره یکی مربوط به آفیس 2003 و یکی هم مربوط به one note حالا نمی دونم چکار باید بکنم .اگه ممکنه در مورد این نصب به من کمک کنید .

فكر نميكنم مشكليپيش بياد ، حالا باز افراد صاحب نظر در اين سايت شمارو بيشتر راهنمايي ميكنند ولي در مورد اون 3 تا گزينه اگر درست منظور شما رو فهميده باشم بهتره typical رو استفاده كنيد كه بيشترين امكانات آفيس رو براتون نصب كنه . و فكر ميكنم كه گزينه اول باشه...

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

پنج شنبه 28 تیر 1386 10:22

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 35 پست

توسط unknown20 » دوشنبه 29 مرداد 1386 11:03

سلام :
در برنامه اکسس گاهی اوقات که یک فرم رو در حالت طراحی باز می کنم فیلد لیست به

صورت حروف ناخوانا و عجیب در میاد آیا راه حلی برای رفع این مشکل هست ؟
:razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 29 مرداد 1386 11:49

mahsa_kaf شما از کاراکترهاي فارسي استفاده ميکنيد، براي رفع اين مشکل در Language and reginal options زبان رو براي non-unicode ها farsi انتخاب کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » پنج شنبه 1 شهریور 1386 18:35

سلام :

F_LOVE_S  واقعاً از راهنمايي هاي خوبتون متشکرم . مي خواستم بدونم آيا قيمت به اون صورتي که شما فرموديد آيا قابل قبول هست و در ادارات ميشه به اين صورت کار کرد ؟

سؤال دومم در مورد فيلد ليست يک فرم در حالت طراحي بود ، که کلمات داخل اون به صورت نا خوانا هستند آيا راه حلي داره ؟
راستش جواب اون دوستمون رو در مورد اين سؤال متوجه نشدم .

:razz: باسپاس فراوان  :razz:  :D

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » پنج شنبه 1 شهریور 1386 21:51

mahsa_kaf جان

بله قابل قبول هست ،

قيمت به ريال به چه صورتي هست !!!؟؟ مگر فرقش با تومان در يك صفر اضافه نيست ...خوب اكسس كه واحد تومان نداره مجبوريم كه به ريال وارد كنيم اون هم با يه صفر اضافه كه اگر طبق گفته بنده تنظيم كنيد مشكل حل.... اين از اين...

در مورد فرم ....

وقتي شما وارد control panel  ميشين و وارد تنظيمات زبانها ميشين ، وارد زبانه سوم بشيد و گزينه farsi رو انتخاب كنيد.

منظور آقا مهدي همين بود ....

درضمن شما حرفهايي مثل "ژ" ، "پ"  رو ميتونيد تايپ كنيد يا با تايپ اين كلمات هم مشكل داريد... :shock:

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » پنج شنبه 1 شهریور 1386 22:13

mahsa_kaf,  جان

مي تونيد وارد سايت زير بشيد و برنامه فارسي ساز ويندوز xp  را كه حجم كمي هم داره دانلود كنيد تا مشكلتون بر طرف بشه    

:m:a  :m:a
www.laal.ir
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » جمعه 2 شهریور 1386 11:12

سلام وخسته نباشيد :

خير با تايپ ( ژ و پ ) مشکلي ندارم .چطور مگه  ؟!

متشکرم  :sad:

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » جمعه 2 شهریور 1386 14:03

mahsa_kaf نوشته است:سلام وخسته نباشيد :

خير با تايپ ( ژ و پ ) مشکلي ندارم .چطور مگه  ؟!

متشکرم  :sad:

چون يه روزي خودم داشتم روي يه برنامه اي كار ميكردم كه كي بردم اين حروف رو نداشت و بايد از تركيب كليد هاي ديگه اون هارو تايپ ميكردم بعد موقع طراحي فرم و گزارش گيري به طرز عجيبي به مشكل ميخوردم . البته اين مشكل رو سيستم من بود و جاهاي ديگه كه اين حروف درست كار ميكرد ، برنامه هم بدون مشكل اجرا ميشد.

به خاطر همين اين سوال رو از شما پرسيدم كه اگر اين حروف رو نداريد ممكن يكي از دلايل به هم خوردن فونت ها همين باشه ولي در هر حال اگر موقع اجراي فرم ، فونت ها مرتب هستند زياد خودتون رو درگير نكنيد. :-)

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تاريخ عضويت

توسط Azadi.Isatis » جمعه 2 شهریور 1386 14:53

f_love_s,  عزيز

من هم اين سايت را به همين علت معرفي كردم تا اگر با اين حروف مشكل داريد  مشكلتون برطرف بشه :grin:

الهی

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » جمعه 2 شهریور 1386 21:21

m_a_y نوشته است:f_love_s,  عزيز

من هم اين سايت را به همين علت معرفي كردم تا اگر با اين حروف مشكل داريد  مشكلتون برطرف بشه :grin:

اين مشكل رو ميشه با كپي كردن يه فايل توي ، يه مسير به خصوص حل كرد كه من فكر كنم اگر دوستمون هم اين كارو بكنن بي فايده نباشه . البته عرض كردم اگر موقع اجرا فرم مشكلي ندارن نيازي به اين كار ها هم نيست ...

بنده به سايتي كه معرفي كرديد مراجعه كردم ولي چيزي سر در نياوردم  :sad: ، اگر لينك مستقيم دانلود فايل رو بزاريد ممنون ميشم .  :-)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » جمعه 2 شهریور 1386 22:46

بنده به سايتي كه معرفي كرديد مراجعه كردم ولي چيزي سر در نياوردم  :sad: ، اگر لينك مستقيم دانلود فايل رو بزاريد ممنون ميشم .  :-)

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تاريخ عضويت

توسط Azadi.Isatis » شنبه 3 شهریور 1386 09:29

بله
لينكي كه nt  جان معرفي كرده اند درست است
در ضمن شما مي توانستيد در قسمت چپ سايت كه نوشته شده است جديدترين دانلودها اين برنامه را ببينيد.
نوشته شده  حل مشكل فارسي در xp

الهی

قبلي