در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 فروردین 1386 11:24

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل در Access

توسط greeczoorba » چهارشنبه 22 فروردین 1386 13:01

با سلام خدمت شما عزیزان.
من در محیط Accessمی خواهم برای یکسری داده فراوانی تجمعی را محاسبه کنم تابعی برای این منظور پیدا نکردم. اگر مممن است برای حل این مشکل به من کمک نمایدد.
با تشک :grin: ر

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

پنج شنبه 28 تیر 1386 10:22

آرشيو سپاس: 71 مرتبه در 35 پست

توسط unknown20 » پنج شنبه 28 تیر 1386 10:30

با سلام :
چگونه مي توان در برنامه اکسس اعداد فارسي تايپ کرد
با  تشکر

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » پنج شنبه 28 تیر 1386 10:33

با سلا م:
چگونه مي توان در برنامه اسل اعداد فارسي تايپ کرد ؟
:)

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » پنج شنبه 28 تیر 1386 10:33

با سلا م:
چگونه مي توان در برنامه اسل اعداد فارسي تايپ کرد ؟
:)

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط f_love_s » پنج شنبه 28 تیر 1386 16:51

شما بايد تنظيمات سيستم رو براي تايپ اعداد فارسي تنظيم كنيد . براي اين كار مراحل زير رو دنبال كنيد .

control panel/data ,time,language.../regional and language option

در زبانه اول پنجره باز شده بايد customize  رو انتخاب كنيد بعد دوباره از پنجره باز شده زبانه اول يعني number  رو انتخاب كنيد و آخرين گزينه آن يعني digit substitution رو ، روي context  قرار بديد و سپس تمام پنجره ها رو  ok  كنيد حالا هر موقع نياز به تايپ فارسي داشتيد كي برد رو ، رو فارسي قرار بديد و اعداد را فارسي تايپ كنيد .

موفق باشيد./

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » جمعه 29 تیر 1386 11:00

با سلام :

f-love-s  من تنظيماتي که شما فرموديد انجام دادم اما همچنان اعداد انگليسي تايپ مي شود .

آيا در خود برنامه اکسس هم تنظيماتي وجود دارد . اگر هست لطفاً به طور کامل توضيح بديد .

يک مشکل ديگه هم داشتم ، چطور ميشه در برنامه اکسس form رو راست به چپ (right - to - left ) کرد تا براي کار فارسي آماده بشه .
همين طور در برنامه اکسل چطور ميشه اعداد فارسي تايپ کرد .لطفاً کامل تو ضيح بفرماييد .

بسيار سپاسگذارم به خاطر راهنمايي قبلي و  :grin: بعدي :razz:  :razz:  :razz:  :razz:

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » جمعه 29 تیر 1386 12:47

پس ابتدا cd نصب ويندوز را داخل سي دي رام قرار بديد بعد مسير زير رو دنبال كنيد .

در زبانه دوم يعني language  هر دو گزينه رو فعال كنيد بعد ok  بزنيد وقتي كار كپي تمام شد سيستم رو ريست كنيد ، مجددا  به مسير زير بريد

در زبانه اول تنظيمات رو به صورت زير قرار دهيد .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

وسپس به زبانه سوم بريد و باز تنضيمات زير رو انجام بديد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بعد از انجام اين مراحل سيستم رو ريست كنيد .

خوب با اين مراحل شما رو سيستم خود فونت فارسي رو خواهيد داشت . اما براي اين كه عدد رو فارسي تايپ كنيد مراحل پست قبلي رو دنبال كنيد .

اما براي اينكه در فرم اكسس righ to left  داشته باشيم :

شما بايد رو فيلد مورد نظر بريد و سپس alt+shift راست رو بزنيد ، بعد ميتونيد فارسي تايپ كنيد . اما نه اگر ميخواهيد كلا تنظيمات رو right to left قرار بديد بعد بنا به نيازتون فارسي يا انگليسي تايپ كنيد  بايد بعد از اينكه فرم رو ساختيد روي فرم راست كليك كنيد بعد design view رو انتخاب كنيد (شكل 1) بعد رو فيلد مورد نظرراست كليك كن (شكل 2) ، بعد گزينه properties  رو انتخاب كنيد بعد تو پنجره باز شده زبانه  all رو انتخاب كنيد و سپس تنظيمات رو مثل شكل زير قرار بديد (شكل 3).

حالا ديگه شما تو فرم از راست به چپ تايپ مي كنيد ، چه انگليسي چه فارسي . براي تايپ فارسي alt+shift  راست و براي تايپ انگليسي alt +shift  چپ.

شكل 1

شكل 2

شكل 3

اين مراحل رو انجام بديد اگر به مشكل خورديد بفرماييد.

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » جمعه 29 تیر 1386 18:13

با سلام :

من مراحلي رو که شما فرموديد انجام دادم در برنامه اکسس اعداد فارسي تايپ شد .ولي در برنامه اکسل باز هم اعداد

انگليسي تايپ ميشن . :razz: در ضمن منظور من در مورد فرم تايپ    فارسي نبود ،شکل ظاهري فرم بود که حالت راست

به چپ داشته باشه .به عنوان مثال وقتي بخوايم جدول رو دراکسس راست به چپ بکنيم ابتدا روي جدولي که ساختيم دبل

کليک مي کنيم بعد از منوي فرمت datasheet رو انتخاب مي کنيم بعدright to leftوok .منظور من اين بود حالا اين کار رو در

موردفرم چطور انجام ميديم.
واقعاً متشکرم از راهنمايي بسيار خوبتون . درمورد آنتي ويروس هم ميشه در همين قسمت بپرسم ؟ :razz:  :razz:  :)  :)

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » جمعه 29 تیر 1386 20:33

mahsa_kaf ، دوست عزيز

براي تايپ فارسي در اكسل شما بايد در  data sheet  موس رو طبق شكل زير به منتها اليه سمت چپ بالا ببريد (در شكل به رنگ زرد هست) سپس راست كليك كنيد ، بعد گزينه farmat cell رو انتخاب كنيد بعد،  از كادر باز شده  ، زبانه دوم يعني Alignment رو انتخاب كنيد سپس طبق شكل 1 تنظيمات رو انجام دهيد.

شكل 1

شكل 2

اما در رابطه با فرم :

شما بايد اين كار رو به صورت دستي انجام بديد .يعني وقتي فرم رو از طريق wizard طراحي كرديد بايد وارد design بشيد و جاي label و text box رو عوض كنيد .

در رابطه با گزينه اي كه اتوماتيك اين كارو انجام بده متاسفانه اطلاعاتي ندارم و فكر نكنم همچين امكاناتي وجود داشته باشه يا لا اقل در اين ورژن .

اما در مورد انتي ويروس :

من پيشنهاد ميدم كه اين مورد در بخش مربوطه مطرح شه تا شما سريع تر به جواب سوالتون برسيد.

باز هم سوالي بود مطرح بفرماييد./

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » شنبه 30 تیر 1386 16:07

ضمن عرض سلام و تشکر :

f_love_s   من با تايپ اعداد فارسي در اکسل مشکل دارم .اعداد فارسي!

بسيا ر بسيار متشکرم  :)  :)  :)  :razz:  :razz:  :razz:

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » شنبه 30 تیر 1386 23:36

mahsa_kaf ، دوست عزيز ،

راه كاري رو هم كه بنده در ابتداي پست قبلي خدمت شما دوست عزيز عرض كردم براي تايپ اعداد فارسي بود  :-o

وقتي شما ميتونيد اعداد رو در اكسس فارسي تايپ كنيد پس قطعا  با انجام تنظيمات در اكسل هم اين امكانات براي شما فراهم ميشه  و حتي اگر شما اعداد رو انگليسي وارد كنيد ولي تنظيمات رو مطابق با شكل قرار بديد تمام اعداد به فارسي تبديل ميشه، بنده اين موضوع رو در شكل هم نشان دادم.

Major

Major

نماد کاربر
657

تاريخ عضويت

توسط unknown20 » پنج شنبه 25 مرداد 1386 12:19

با سلام :
وقتی برای یک جدول یا فرم  مربوط به فروش کالا  query ایجاد می کنیم اگر بخواهیم در فیلد قیمت کل که در اون قیمت فروش کلی ماهانه رو درج کردیم قیمت بیشتر از ده هزار تومان رو پیدا کنیم از عملگرهای مقایسه ای      >و<و.... استفاده می کنیم .وقتی این کار رو انجام می دم قیمت های کمتر از ده هزار تومن هم نشون داده می شه .چطور باید عمل کنم؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در برنامه اکسس وقتی قیمت (currency) به صورت ریال و تومان فارسی وارد می کنم اشتباهه یعنی 1200 تومان به ریال 12000000 یا 120000 و به طور کلی اشتباه وارد میشه .چکار کنم ؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی بخواهیم اطلاعات خاصی  از یک جدول یا فرم بدست بیاریم بهتره از کوری استفاده کنیم یا ف_*ل_ن*__ر ؟ به طور کلی از نظر کاری چه تفاوتی با هم دارن ؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آیا میشه روی ویندوز xp ,sp2 میشه آفیس2003 sp3 نصب کرد ؟من یک سی دی اورجینال 2003 سرویس پک 3 دارم .ولی چندتا set up داره .
نمی دونم کدوم یکی رو باید نصب کنم .
درقسمتی که شماره سریال داده دو تا شماره داره یکی مربوط به آفیس 2003 و یکی هم مربوط به one note حالا نمی دونم چکار باید بکنم .اگه ممکنه در مورد این نصب به من کمک کنید .

با سلام :
وقتی برای یک جدول یا فرم  مربوط به فروش کالا  query ایجاد می کنیم اگر بخواهیم در فیلد قیمت کل که در اون قیمت فروش کلی ماهانه رو درج کردیم قیمت بیشتر از ده هزار تومان رو پیدا کنیم از عملگرهای مقایسه ای      >و<و.... استفاده می کنیم .وقتی این کار رو انجام می دم قیمت های کمتر از ده هزار تومن هم نشون داده می شه .چطور باید عمل کنم؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در برنامه اکسس وقتی قیمت (currency) به صورت ریال و تومان فارسی وارد می کنم اشتباهه یعنی 1200 تومان به ریال 12000000 یا 120000 و به طور کلی اشتباه وارد میشه .چکار کنم ؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
وقتی بخواهیم اطلاعات خاصی  از یک جدول یا فرم بدست بیاریم بهتره از کوری استفاده کنیم یا ف_*ل_ن*__ر ؟ به طور کلی از نظر کاری چه تفاوتی با هم دارن ؟
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آیا میشه روی ویندوز xp ,sp2 میشه آفیس2003 sp3 نصب کرد ؟من یک سی دی اورجینال 2003 سرویس پک 3 دارم .ولی چندتا set up داره .
نمی دونم کدوم یکی رو باید نصب کنم .
درقسمتی که شماره سریال داده دو تا شماره داره یکی مربوط به آفیس 2003 و یکی هم مربوط به one note حالا نمی دونم چکار باید بکنم .اگه ممکنه در مورد این نصب به من کمک کنید .

با سلام :

بعدي