در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تشکر کرده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 بهمن 1389 11:39

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

کم شدن غیرعادی ترافیک ADSL

توسط ra1000 » جمعه 18 دی 1394 15:54

کم شدن غیرعادی ترافیک ADSL
سلام دوستای عزیز
دو هفته میشه که ترافیک اینترنتم روز به روز کم میشه
زنگ زدم ISP گفتن که اپدیت داری و یا رمز مودمو دارن و هک شدی. منم رمزمو عوض کردم و حتی انتن وایرلس رو کندم .
دوباره گفتن ویروس داری ویروس کش رو اپدیت کردم ولی هیچی پیدا نشد البته از قبل هم اپدیت بود.
دوباره زنگ زدم گفتن موبایلت اپدیت میکنه یا ویندوزت منم چک کردم دیدم همه اپدیت ها غیرفعاله
ولی باز هر لحظه چک میکنم میبینم ترافیک کم میشه . تقریبا روزی یک گیگابایت . البته وقتی مودم خاموش بود هم چک کردم استفاده نشده بود یعنی شرکت شاتل که من ازش گرفتم دزدی نکرده از ترافیکم . ولی وقتی کامپیوتر روشنه کم میشه ( وقتی مثلا یه سایتی میرم حتی یه سرچ گوگل ) . ولی قبلا که یک گیگ رو ده روزه تموم میکردم با کلی دانلود و ... حالا با یه تلگرام چت ساده و بدون مدیا دانلود روزی یک گیگ کم میشه

لطفا در صورت امکان متخصصان عزیز کمک کنند .

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: کم شدن غیرعادی ترافیک ADSL

توسط SMH » جمعه 18 دی 1394 16:07

ra1000,  با سلام دوست عزیز
چند حالت وجود داره :
1- امنیت مودمتون پایین باشه ((از حالت رمزنگاری wps استفاده کنید)) که به راحتی قابل کرک کردن هست حتی با یه گوشی اندروید ...
روش حل این مشکل هم این هست که وارد تنظیمات مودم خودتون بشید و حالت رمزنگاری اون رو از wps بردارید تا دیگه به راحتی هک نشید .
برای اینکه متوجه بشید کسی به مودمتون از طریق wifi دسترسی داره یا خیر می تونید از نرم افزار netcut استفاده کنید و در صورت نیاز دسترسی اونها رو به نت قطع کنید .
2- سیستمون ویروسی باشه یا بخوام بهتر توضیح بدم تروجان داشته باشه که فایل های شما رو ....
در این صورت باید از یک انتی ویروس و یک فایروال قدرتمند مثل کسپراسکی یا Qihoo برای ویروس کشی استفاده کنید .
3- اپدیت کامپیوتر یا گوشی شما فعال باشه که بصورت اتومات و بدون متوجه شدن شما از نت استفاده می کنید
برای رفع این مشکل اول نرم افزار زیر (یک فایروال واقعا عالی و قدرتمند) رو از لینک زیر دانلود و نصب کنید (حجم 300 کیلوبایت فقط) :
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

و دسترسی نرم افزار ها به اینترنت رو با این نرم افزار محدود کنید تا بصورت خودکار خودشون رو اپدیت نکنند .
امیدوارم مفید بوده باشه
موفق باشید
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط ra1000 » جمعه 18 دی 1394 16:23

گزینه 1 که میگین مودمم هک شده اینو بگم که وایرلسمو کشیدم و رمزمو دوباره عوض کردم و اینکه خونه ما ویلا هست و دوروبر خونمون کسی نیست که بتونه از اینترنتم استفاده کنه . انتن نمیده محوطه اطراف
گزینه 2 که میگین تروجان . برنامه anti malware نصب کردم و 4 تا مالویر پیدا کرد و کشت .
گزینه 3 هم که میگین همه برنامه ها غیرفعال هست .  هیچی اپدیت نمیشه

مرسی

khashayar1 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط ra1000 » جمعه 18 دی 1394 16:24

SMH نوشته است:ra1000,  با سلام دوست عزیز
چند حالت وجود داره :
1- امنیت مودمتون پایین باشه ((از حالت رمزنگاری wps استفاده کنید)) که به راحتی قابل کرک کردن هست حتی با یه گوشی اندروید ...
روش حل این مشکل هم این هست که وارد تنظیمات مودم خودتون بشید و حالت رمزنگاری اون رو از wps بردارید تا دیگه به راحتی هک نشید .
برای اینکه متوجه بشید کسی به مودمتون از طریق wifi دسترسی داره یا خیر می تونید از نرم افزار netcut استفاده کنید و در صورت نیاز دسترسی اونها رو به نت قطع کنید .
2- سیستمون ویروسی باشه یا بخوام بهتر توضیح بدم تروجان داشته باشه که فایل های شما رو ....
در این صورت باید از یک انتی ویروس و یک فایروال قدرتمند مثل کسپراسکی یا Qihoo برای ویروس کشی استفاده کنید .
3- اپدیت کامپیوتر یا گوشی شما فعال باشه که بصورت اتومات و بدون متوجه شدن شما از نت استفاده می کنید
برای رفع این مشکل اول نرم افزار زیر (یک فایروال واقعا عالی و قدرتمند) رو از لینک زیر دانلود و نصب کنید (حجم 300 کیلوبایت فقط) :
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

و دسترسی نرم افزار ها به اینترنت رو با این نرم افزار محدود کنید تا بصورت خودکار خودشون رو اپدیت نکنند .
امیدوارم مفید بوده باشه
موفق باشید

-------------------------------------------------------------------------------------------  
گزینه 1 که میگین مودمم هک شده اینو بگم که وایرلسمو کشیدم و رمزمو دوباره عوض کردم و اینکه خونه ما ویلا هست و دوروبر خونمون کسی نیست که بتونه از اینترنتم استفاده کنه . انتن نمیده محوطه اطراف  
گزینه 2 که میگین تروجان . برنامه anti malware نصب کردم و 4 تا مالویر پیدا کرد و کشت .  
گزینه 3 هم که میگین همه برنامه ها غیرفعال هست .  هیچی اپدیت نمیشه

مرسی

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست