در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: شبکه کردن 2 کامپیوتر و اشتراک گذاری adsl

توسط SHAHRAM » جمعه 19 تیر 1388 12:06

nt, منظورتون از علامت قرمز اینه که زیر اسم کارت شبکه می نویسه cable unplugged ؟ اگر این رو مینویسه ،یعنی اصلا کابل از دوسرش به کارت های شبکه وصل نیست!...اگر کابل ها متصل هست .دقت کنید کارت ها در حالت enable باشند.......اگر مشکل باز هم بود باید در سالم بودن کارت شبکه که خریدید شک کرد.....ممکنه درایور ها هم مشکل داشته باشه ....بهتره UP اش کنید

مشکل سرعت اتصال به خاطر عدم سازگاری 2 کار با هم هست...شما اگر می تونید سیستم هاتون رو 2 تاشو با کارت انبورد بهم شبکه کنید...از کارت دیگه برای adsl استفاده کنید...دقت کنید اطلاعات ip و dns کارتی که به adsl اتون وصل هست رو قبلش یاداشت کنید....و در کارت جدید اطلاعات رو ست کنید.....مثلا اگر ip کارت obtain....... بود باید در تنظیمات کارت جدید هم اون موارد رو رعایت کنید

نکته مهم:::حتما FIREWALL ها رو OFF کنید یا یک رول برای شبکه تون ست کنید.برای اینکه بفهمید FIREWALL سیستمتون OFF شده میتونید دستور PING رو با IP همون سیستم که روش نشسته اید تست کنید.اگر پاسخ امد پس فایروال oK شده.

بعد وصل کردن 2 سیستم از طریق کارت های انبورد ،برید توی RUN و CMD.EXE رو بزنید....در این حالت بنویسید:PING 192.168.0.1
دقت کنید در این دستور به جای iP که نوشتم باید IP کار شبکه مقابل رو بنویسید ..بهد که ENTER کردید باید 4 تا REPLY با درصد 100 براتون بیاد...اگر نیومد بدونید یه جای کارتون مشکل داره.....اول سعی کنید 2 تا سیستم رو به طور کامل شبکه کنید و بعد اقدام به شیر کردن اینترنت بکنید.
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, nt, sokuteasemuni

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » سه شنبه 23 تیر 1388 21:51

سلام
ممنون بابت راهنمایی
مشکل سرعت که خودش همش بین 10.0 و 100.0 متغییر هست و من که نفهمیدم چی کار میکنه
توی CMD آی پی سیستم 2 را زدم این اومد

در ضمن من می تونم فایل share کنم اما اینترنت نه ! مشکل کجاست؟
ممنون
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

-------------- لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد --------------

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nt تشکر کرده اند:
SHAHRAM

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 24 تیر 1388 18:13

nt,  فاصله 2 سیستم از هم چقدر هست؟...متاسغانه مبحث شبکه به طوریه که خیلی نمی شه از راه دور کمک کرد...من سعی میکنم مشکل رفع بشه......
بعد شیر کردن نت،علامت کانکت شدن به اینترنت در ویستا  دیده میشه؟....gateway رو درست ست کردید؟
شما برای شیر کردن اینترنت از برنامه ccproxy استفاده کنید ببینید مشکلتون  حل میشه؟
مطالب براش تو نت زیاد بگردید پیدا میکنید... :razz: اگر نتونستید کانفیگ کنید برنامه رو،بگید توضیح بدم :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sokuteasemuni

Captain II

Captain II

no avatar
512

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مهر 1386 19:17

يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک

آرشيو سپاس: 435 مرتبه در 158 پست

توسط ta.abad » پنج شنبه 25 تیر 1388 13:31

nt, جان اگه مشکل حل نشده  یه لطفی کن و دستور ipconfig /all رو در خط فرمان در هر دو سیستم تایپ کن و عکسش رو اینجا قرار بده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ta.abad تشکر کرده اند:
SHAHRAM

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

دوشنبه 14 آبان 1386 12:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط darvish12703 » سه شنبه 21 دی 1389 17:16

سلام بر دوستان گرامي
اين پست به من كمك چنداني نكرد، شايد مشكل بنده با مشكل دوست عزيزمون Ra30OL فرق داشته باشه! چراكه بنده مي خوام اين اشتراك گزاري از مودم صورت بگيره. البته شبكه اي كه به من اينترنت ADSL مي ده، از طريق User و Pass وصل ميشه.
مودمم TP-Link هستش و از كانفيگش ديدم كه مي تونم User و Pass داده شده از طرف ISP وارد كنم، ولي نمي دونم كه آيا وصل مي شه يا نه، البته بايد بگم كه وارد هم مي كنم پيغام خطا ميده.
ممنون مي شم اگه راهنماييم كنيد كاري كنم كه سرورم بدون روشن شدن اينترنت رو بين كلاينتها پخش كنه.

قبلي