در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 دی 1387 14:25

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل با وصل شدن کامپیوترها به اینترنتadsl

توسط aftabmehr » دوشنبه 5 اسفند 1387 08:07

با سلام ... ما یک شبکه lan داریم که بوسیله مودم adsl به اینترنت وصلند به این ترتیب که مودم به sweach وصله و کامپیوترها هم به sweach ... یکی دو تا از کامیوترها وقتی بهشون ip رو اتوماتیکی میدم در رنج کلاس b ، به جای کلاس c....ب ip  می دن.. برا همین دستیشون کردم.. حالا ای ن کامپیوتر وقتی به اینترنت ping میدم  reply میده با سرعت خوب اما.. به اینترنت وصل نمیشه یعنی مثلا  google یاهر سایت دیگه رو باز نمی کنه ... با firefox  هم  همینطور... ممنون می شم کمکم کنید

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: مشکل با وصل شدن کامپیوترها به اینترنتadsl

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 5 اسفند 1387 08:47

aftabmehr,  
از چه سيستم عاملي براي سيستم مورد نظر استفاده ميکنيد؟ همچنين از چه فايروالي؟ احتمالا مشکل شما به فايروال مربوط هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط aftabmehr » دوشنبه 5 اسفند 1387 09:36

با سپاس.. از سیستم عامل win xp استفاده می کنم و از فایروال کسپر.. اما اون رو هم off کردم اما دوباره نشد. فایروال  windows رو هم خاموش کردم.

Captain II

Captain II

no avatar
512

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مهر 1386 19:17

يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک

آرشيو سپاس: 435 مرتبه در 158 پست

توسط ta.abad » دوشنبه 5 اسفند 1387 13:35

زمانی که ping داری ولی اکسپلورر شما کار نمیده زمانیه که توی تنظیماتتون dns وارد نکردین یا اینکه dns ای که وارد کردید مشکل داره
1. ببینید که اصلا  dns وارد کردیدید یا نه
2. اگر وارد کردید چه dns ای وارد کردید از 4.2.2.4 یا 4.2.2.3 یا 192.9.9.3 استفاده کنید نه از dns های مخابرات سرعتشون جالب نیست و مشکلات زیادی دارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ta.abad تشکر کرده اند:
aftabmehr, Mahdi1944

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط aftabmehr » شنبه 10 اسفند 1387 11:21

ممنون از راهنماییتون .. این مسئله جدیدی بود برای من ....
اما بااجازتون سوال دیگه ای در این زمینه دارم.. حالا مشکل اینترنت حل شد اما مشکل داخلی شبکه مونده یعنی یه کامپیوتر دارم که به اینترنت وصل می شه اما به کامپیوترهای دیگه دسترسی نداره . در ضمن آنتی ویروسم حذف کردم و همچنین فایروال.. اما یه نکته هست همین که فایروال windows رو off می کنم چند لحظه بعد  on می شه.. چراشو نمیدونم... اما تو اون چند دقیقه هم به شبکه وصل نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در my network place هم گاهی کامپیوترها رو میشناسه گاهی هم اصلا وارد workgroup نمیشه؟؟؟ اون موقع هم که وارد میشه به کامپیوترها دسترسی نداره.... در ضمن کامپیوترو هم ریست کردم اما باز درست نشد...