در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Member

no avatar
4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 خرداد 1389 23:00

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

استفاده از مودم ADSL و سویچ هاب و مودم وایرلس بطور همزمان

توسط companyadc » چهارشنبه 26 خرداد 1389 23:23

تنظیم مودم وایرلس بعد از مودم معمولی ADSL
------------------------
سلام من میخوام بعضی از کامپیوترها رو که دور هستند رو از طریق مودم وایرلس و کامپیوتر های نزدیک رو از طریق سویچ هاب شیر و اینترنت بدم. با این شرایط که کابل تلفن به مودم معمولی ADSL وصل بشه. بعد مودم معمولی به سویچ هاب وصل بشه. کامپیوتر سرور هم به سویچ هاب وصل میشه و مستقیم به ADSL وصل میشه و تنظیمات مودم معمولا رو انجام بدی. بقیه پورت های سویچ هاب رو که خالی هستند در صورت وصل شدن به سیستم دیگه ای از کامپیوتر سرور IP میگیرند و میتونند از اینترنت استفاده کنند که تا اینجا من مشکلی ندارم. حالا از اینجا به بعد میخوام مودم وایرلس به سویچ هاب وصل کنم و مودم وایرلس بتونه توسط سرور تنظیم بشه بعد اینترنت رو از طریق وایرلس به بقیه کامپیوتر ها بده بدون اینکه من کابل تلفن رو به جای اینکه به مودم ADSL معمولی بزنم به مودم وایرلس وصل کنم. حالا باید چی کار بکنم؟
------------------------
ممنون

\|/ for viewing my site, please install microsoft silverlight \|/
http://companyadc.brinkster.net

New Member

no avatar
4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 خرداد 1389 23:00

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: استفاده از مودم ADSL و سویچ هاب و مودم وایرلس بطور همزما

توسط companyadc » چهارشنبه 2 تیر 1389 08:17

خودم دنبال این مسئله بودم و پیداش کردم. این کار شدنی هست به شرطی که اول مودم وایرلس شما ورودی WAN داشته باشه. بعد روی کامپیوتر از دو کارت شبکه استفاده بشه. یکی کابل شبکه ای که از سویچ هاب می آید و کابل مودم ADSL هم به سویچ هاب وصله و یکی کابل شبکه ای که به مودم وایرلس وصول بشه که بشه در یک زمان از هر دو مودم استفاده بشه. برای اینکار نیاز نیست که هر دو مودم از یک رنج آی.پی باشن میتونید یکی را مثلا از رنج 192.168.0 و دومی رو از رنج 192.168.1 گذاشته. اینطوری خودتون هم مستقیما دارین از اینترنت بدون تغییر سرعت استفاده میکنین و دوم اینکه دیگر کامپیوتر ها از کامپیوتر شما اینترنت میگیرند و شما میتونین هرجور که خواستین سرعت اونها و خود کامپیوترهاشون رو هم کنترل کنین. (به قول یکی از دوستان شیرفلکه اینترنت را برای کامپوترهای دیگه کم و زیاد کنین)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب companyadc تشکر کرده اند:
Mahdi1944