در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
51

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 اسفند 1388 14:45

NSH/ OINN

آرشيو سپاس: 95 مرتبه در 21 پست

Re: adslوفیبرنوری؟؟؟؟؟

توسط Mersad-S » شنبه 7 آبان 1390 14:13

با سلام خدمت جناب مهدوی گرانقدر
بله پارس آنلاین برای خطوط فیبر نوری درشهرستان نوشهر از حدود 2هفته پیش(پس از 6ماه کابل برگردان!!!)به وسیله تنها یک نمایندگی اقدام به ارائه ADSLکرده...

New Member

no avatar
14

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 شهریور 1385 17:21

آرشيو سپاس: 40 مرتبه در 10 پست

توسط yusef » شنبه 7 آبان 1390 14:45

سلام
آقا یه سوال مگه سرعت اینرنت ADSL  به بیت گفته نمیشه منظورم اینه که وقتی سرعت 128kbps میخریم چون هر بایتی 8 بیته سرعت دانلود 128/8 یعنی 16 کیلوبایت در ثانیه باید باشه. خوب سرعت دانلود من همیشه حدود 64 کیلو بایت بوده یعنی 512=8*64 کیلو بیت . الآن هم یک ماهی میشه سرعتم به 240 (256~) کیلو بایت رسیده یعنی در واقع سرعت 2Mbps، . حالا این موضوع موقتیه یا همیشگی من نمی دونم ولی حداقلش 512 بوده .
حال سوال من اینه که اشتباه من کجاست آخه این چیزی که من دارم محاسبه میکنم با این گلایه های دوستان یکم جور در نمیاد. این هایی را هم که گفتم با سایت speedtest.net و نرم افزارهایی مثل DU meter  چک کردم. یکی میشه ایراد کار منا بگه. من که سر در نمیارم یعنی من از شرکت اینترنت 128 میخرم اون به من 2M میده؟؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yusef تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » شنبه 7 آبان 1390 14:56

yusef,  عزیز.سلام.
بله.محاسباتی که فرمودید کاملا درسته.
ببینید.اینترنتی که شرکت ها ارائه میدند به این صورته که مثلا یک پهنای باند 2 مگ رو به 20 نفر مشترکا ارئه میدن که میشه نفری 128 کیلوبیت.
حالا یک مثال.فرض کنید برخی اوقات از این 20 نفر فقط شما و یک نفر دیگه انلاین هستید و دارید از اینترنت فایل دانلود میکنید.سه نفر هم دارند صفحه اخبار رو چک میکنند."از پهنای باند استفاده زیادی نمیکنند"اونوقت شما دو نفر نفری حدودا 1 مگ پهنای باند دارید.
معمولا شرکت ها برای جذب مشتری این کار رو میکنند.اوقاتی که خطوط خلوت هست پهنای باند اضافی رو به جای اینکه بی استفاده بزارند بین کاربران پخش میکنند.
مثلا من تا وقتی که خطوط تلفنمون فیبر نوری نشده بود از شاتل سرویس میگرفتیم.128 گرفته بودم اما بیشتر اوقات 1 مگ رو هم ارائه میداد.چرا؟چون شبانه رایگان داره.کاربران هم دانلود هاشون رو میزارن برای سرویس شبانه که رایگانه.بنابراین سرعت در روز عالی بود.و در شب هم حداقل 256 Kbps میشد.
حالا من برای بیش از 15 نفر از دوستان و آشنایان و فامیل شاتل رو معرفی کردم که به حمد الله تا حالا همه به جز یک نفر راضی بودند.
سوالی بود در خدمتیم.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
yusef, ASHKAN95, HS368

Major I

Major I

no avatar
229

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

توسط HS368 » شنبه 7 آبان 1390 16:19

yusef نوشته است:سلام
آقا یه سوال مگه سرعت اینرنت ADSL  به بیت گفته نمیشه منظورم اینه که وقتی سرعت 128kbps میخریم چون هر بایتی 8 بیته سرعت دانلود 128/8 یعنی 16 کیلوبایت در ثانیه باید باشه. خوب سرعت دانلود من همیشه حدود 64 کیلو بایت بوده یعنی 512=8*64 کیلو بیت . الآن هم یک ماهی میشه سرعتم به 240 (256~) کیلو بایت رسیده یعنی در واقع سرعت 2Mbps، . حالا این موضوع موقتیه یا همیشگی من نمی دونم ولی حداقلش 512 بوده .
حال سوال من اینه که اشتباه من کجاست آخه این چیزی که من دارم محاسبه میکنم با این گلایه های دوستان یکم جور در نمیاد. این هایی را هم که گفتم با سایت speedtest.net و نرم افزارهایی مثل DU meter  چک کردم. یکی میشه ایراد کار منا بگه. من که سر در نمیارم یعنی من از شرکت اینترنت 128 میخرم اون به من 2M میده؟؟؟؟؟

این یکی از ویژگی های +ADSL2 هست، همونطور که دوستمون گفتند پهنای باند اضافی بین مشترکین تقسیم میشه، از یه جهت برای شرکت سود داره، چون سرعت زیاد، کاربر وسوسه میکنه و باعث میش سریعتر ترافیکش تموم بشه و بدنبال خرید ترافیک جدید باشه!
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, yusef, Mahdi Mahdavi, behrad90

قبلي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان