جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

نمایشگاه هوایی هند(Aero India 2009)

توسط Shahbaz » دوشنبه 28 بهمن 1387 11:06


                         

روسيه هواپيماهاي جنگي سوخو و ميگ را پيشرفته تر مي کند


معاون مدير کل شرکت هوا و فضاي روسيه اعلام کرد نسل جديد هواپيماهاي سوخوي و ميگ بايد مکمل هم باشند.

ميخائيل پوگوسيان معاون مدير کل شرکت هوا و فضاي روسيه در حاشيه نمايشگاه هوا و فضاي امسال هند(Aero India 2009)
در بنگلور گفت
بايد کاري کنيم که ميگ هاي بيست و نه ، سوخوي بيست و هفت و سوخوي سي مکمل هم باشند تا از اين طريق، مشتريان خانواده اي از هواپيما ها را انتخاب کنند که بيشتر به کار شان مي ايد.

وي افزود در حال حاضر جنگنده هاي چند منظوره در بازار جهاني مشتري زيادي ندارند.

                      روسيه در نظر دارد 320 بالگرد به هند بفروشد


روسيه در نظر دارد در همه مناقصه هاي فروش سيصد و بيست بالگرد به هند شرکت کند و اميدوار است همکاريش را با هند در اين زمينه افزايش دهد.
ايگور پچنيتچني Igor Pchenitchny معاون شرکت بالگرد سازي "وي آر" روسيه اعلام کرد ما در همه مناقصاتي که براي فروش سيصد و بيست فروند بالگرد به روسيه در هند برگزار مي شود شرکت خواهيم کرد. وي افزود ما چند نمونه از بالگردهاي جنگي و پيشرفته خود را در وزارت دفاع هند به نمايش گذاشته ايم.
پچنيتچني خاطر نشان کرد ما به همراه سازمان صادرات تسليحات روسيه به طور مشترک در مناقصه فروش بالگرد به هند شرکت خواهيم کرد. وي خاطر نشان کرد که ما بالگردهايي از نوع کا226 تي و بالگردهاي جنگنده اي از نوع ام اي 28 ان در هند به نمايش گذاشته ايم.
اين مسئول روسي افزود اين نوع بالگردهاي روسيه با رقيبان خارجي خود برابري مي کنند.
                      
                      
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
Mahdi1944, kayvan6079, Fariborz, Persian Cat, Shahryar, zoornachi, gulfpersian, N@VID

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1130

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

Re: نمایشگاه هوایی هند(Aero India 2009)

توسط N@VID » پنج شنبه 1 اسفند 1387 01:17

نمایشگاه هوایی هند: نمایشی نوید بخشنمایشگاه هوایی هند که از 11 فوریه اغاز شده بود پایان یافت.هر چند در این نمایشگاه هم اتفاق هیجان انگیز مورد انتظار همه روی نداد و برنده ی مناقصه ی بزرگ نیروی هوایی هند مشخص نشد ولی با این حال این نمایشگاه یک موفقیت بزرگ برای روابط دوجانبه ی روسیه-هند بود
مناقصه ی بزرگ 11 میلیارد دلاری نیروی هوایی هند که به منظور خرید 126 فروند جنگنده ی مولتی رول برگزار شده است یکی از مهم ترین بخش های رقابتی این نمایشگاه بود. نتیجه ی این مناقصه تا پایان امسال(میلادی)اعلام میشود. کشورهایی که در این مناقصه شرکت کرده اند سعی کردند تا محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش بگذارند. در این میان یوروفایتر تایفون یک رکود برای خود ثبت کرد و طولانیترین پرواز خود را انجام داد. در این پرواز این جنگنده از المان به امارات و از انجا به شهر بنگالور(محل برگزاری نمایشگاه) پرواز کردند
روسیه بر روی جنگنده ی MiG-35 ریسک کرد و  اعلام کرد این هواپیما در این نمایشگاه پرواز ازمایشی خود را انجام خواهد داد و توانمندی های خود را ارائه خواهد کرد و همینطور هم شد. جنگنده ی MiG-35 در این نمایشگاه پرواز کرد و به انجام مانورهای اکروباتیک پرداخت. همچنین در صندلی عقب این جنگنده ژنرال Harish Masand (یک ژنرال بازنشسته ی هندی) نشسته بود و خلبان این پرواز نیز خلبان Suman Sharma بود. هر دو نفر بعد از پرواز اعلام کردند مولفه های پروازی و ایونیک این هواپیما فوق العاده است.
جنگنده ی MiG-35 که برای شرکت در مناقصه ی نیروی هوایی هند پیشنهاد شده است بهار امسال تست پرواز و شلیک موشک خود را انجام خواهد داد. روسیه نمونه ی تک سرنشینه ی MiG-35 و دوسرنشینه ی MiG-35D را به هند پیشنهاد کرده است.
علاوه بر این مورد روسیه و هند در زمینه ی هوانوردی قراردادهای زیادی را با هم امضا کرده اند. از جمله ی انها میتوان به قرارداد خرید اواکس های A-50 اشاره کرد. اولین فروند از این اواکس ها که تغییر داده شده ی هواپیمای Il-76 است به زودی به هند تحویل داده میشود. به درخواست طرف هندی در این اواکس ها از سیستم های الکترونیکی و رادار ساخت رژیم صهیونیستی استفاده خواهد شد.
در این نمایشگاه خبرهای دیگری هم منتشر شد. شرکت Chernyshev MMP سازنده ی موتورهای جنگنده ی MiG-29 اعلام کرد  این شرکت16 موتوری را که برای استفاده بر روی 8 فروند جنگنده ی MiG-29K که نیروی هوایی هند سفارش داده شده بود اماده کرده است و تا پایان سال به این کشور تحویل داده خواهد شد.
همچنین در این نمایشگاه گفته شد شرکت های سوخوی و میکویان گرویچ قصد دارند یک مرکز تعمیرات هواپیما در هند تاسیس کنند. مشابه این مرکز در مالزی نیز ساخته خواهد شد.
هندی ها علاوه بر هواپیماهای روسی به بالگرد های روسی نیز علاقه نشان داده اند. در این نمایشگاه بیان شد که خط مونتاژ بالگردهای روسی در هند و چین راه اندازی خواهد شد
شرکت روس ابارون اکسپورت معتقد است که این نمایشگاه پیروزی بزرگی برای انها بوده است. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای معرفی دست اوردهای جدید روسیه به کشورهای منطقه بود. از لحاظ اقتصادی نیز قراردادهایی که با هند بسته خواهد شد برای روسیه بسیار دلچسب است

RIA Novosti ; Opinion & Analysis
17 فوریه ی 2009


**دوستان همانطور که اطلاع دارید نمایشگاه هوایی هند روز پانزده فوریه(یکشنبه 27 بهمن) پایان یافت. از انجاییکه خبر های این نمایشگاه بسیار زیاد و متنوع بود بنده خلاصه ای از برخی اخبار نظامی منتشر شده رو به اطلاعتون میرسونم:
- از هواپیماهایی که در مناقصه ی نیروی هوایی هند شرکت کرده بودند جنگنده های Rafale و Gripen در این نمایشگاه شرکت نکردند. علت عدم حضور رافائل انجام عملیات در افغانستان اعلام شد. 4 رقیب دیگر همگی حداقل با یک فروند شرکت کردند. جنگنده ی F-16 با چندین فروند(از جمله 2 F-16F بلاک 60 امارات) در این نمایشگاه حاضر شد. 2 فروند جنگنده ی F/A-18 E/F Super Hornet از کمپانی بویینگ شرکت کردند. جنگنده ی یوروفایتر تایفون با 3 فروند از المان حضور یافت و در نهایت شرکت جنگنده ی MiG-35 نیز با یک فروند در این نمایشگاه شرکت کرد
- خبر دیگر اینکه شرکت Eurojet موتورهای EJ200 مجهز به سیستم تغییر بردار رانش را برای استفاده بر روی جنگنده ی بومی هند Tjas پیشنهاد داد. پیش از این شرکت HAL شرکت سازنده ی این هواپیما از موتورهای تولید هند ابراز ناراضی کرده بود و تمایل داشت از یک موتور دیگر استفاده کند. البته موتور جنرال الکتریک F-414 هم به عنوان یک رقیب وجود دارد
-مذاکرات برای تولید مشترک جنگنده ی نسل 5 بین هند و روسیه در این نمایشگاه نیز ادامه یافت و دو طرف نظرات خود را بیان کردند. طبق اخرین اخبار این جنگنده در سال 2017 پرواز خواهد کرد
-در این نمایشگاه اعلام شد پرواز ازمایشی  بالگرد سبک تولید هند با 6 ماه تاخیر انجام خواهد شد
-در این نمایشگاه شرکت بویینگ هواپیمای ترابری C-17 را به هند پیشنهاد کرد

منبع این خبرها هم فلایت اینترنشنال است

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب N@VID تشکر کرده اند:
zoornachi, kayvan6079, Fariborz, Persian Cat, Shahryar, Mahdi1944, Shahbaz


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان