در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

278

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اردیبهشت 1388 17:46

آرشيو سپاس: 941 مرتبه در 221 پست

موشک ایروبیAerobee

توسط KRITER » چهارشنبه 11 آذر 1388 12:43

این موشک در سال ۱۹۴۶ بنا به در خواست نیرو هوایی آمریکا شرکت توسط مهندسی ایروجت و زیر نظر دانشگاه جان هاپکینز طراحی و ساخته شد این موشک مرکب از راکت دو مرحله ای به جرم ۵۴۰ کیلوگرم بود که توان حمل سرجنگی ۶۰ کیلو گرمی تا برد ۱۲۵ کیلومتر را داشت. در نمونه های اولیه این موشک که با سوخت مایع مرکب از اسید نیتریک واتیلن با ۴۵ ثانیه سوزش می توانست ۱.۲تن نیرو تولید کند موشک ایروبی بدون بوستر دارای طول ۵.۷۴ متر و قطر ۳۸ سانتیمتر و ۴بالک در عقب و کنار موتور کمکی و ۳ بالک کنار موتور اصلی بودند.

در سال ۱۹۵۲ بنا به درخواست نیروی دریایی آمریکا مبنی بر افزایش قدرت این موشک مدلهایی به نامهای ایروبی۱۵۰و۲۰۰و۳۰۰و۱۵۰۰ تولید شد.مدل ۱۵۰ این موشک می توانست محموله ۶۸ کیلو گرمی را تا ارتفاع ۲۷۵ کیلومتر حمل کند و دارای طول ۹متر بود.

مدل ۲۰۰ این موشک توانایی حمل محموله ۲۲۷ کیلوگرمی را تا برد ۲۹۰ کیلو متر را داشت و مدل ۳۰۰ آن می توانست محموله ۵۸ کیلوگرمی را تا برد ۳۲۰ کیلو متر حمل کند.مدل ۱۵۰۰ این موشک می توانست با محموله ۱۳۶ کیلوگرمی تا ارتفاع ۱۲۰۰ کیلومتر پرواز کند و سکو پرتاب این نوع ۴۳ متر ارتفاع داشت.آزمایشهای بیولوژیکی در زمینه انتقال موشک به ارتفاع بالا انجام می گرفت و همچنین انتقال میمون تا ارتفاع ۶۴ کیلومتری نیز با همین سیستم انجام شد.

منبع:جنگنده-موشک
مجله هوايي<!-- google_ad_section_end -->
<!-- / message -->

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KRITER تشکر کرده اند:
SAMAN, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان