جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

102

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 مرداد 1389 15:45

آرشيو سپاس: 922 مرتبه در 100 پست

خط هوایی اتحاد به دنبال مشارکت در سهام Aerolingus

توسط HGhana » چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391 21:36
شرکت هواپیمایی اتحاد 3 درصد از سهام خط هوایی اروپایی Aerolingus را به دست آورد. اتحاد در آخرین اقدام خود توانسته بود 30 درصد از سهام شرکت هوایی Air Berlin را که با ضعف سرمایه های مالی روبرو گردیده، نیز تصاحب نماید.


خط هوایی اتحاد در بیانه ای که بدین منظور منتشر ساخته، اعلام کرده است: ما باور داریم که این مشارکت، منافع قابل توجه ای را برای هر دو شرکت هواپیمایی به ارمغان خواهد آورد.
شرکت هواپیمایی آئرو لینگس تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است. همچنین به نظر نمی رسد هواپیمایی اتحاد سرمایه های خود را در آئرو لینگس افزایش دهد گر چه دولت آلمان با در اختیار داشتن 25 درصد از سهام این خط هوایی، به فروش سهام خود اظهار تمایل کرده است.
خط هوایی رایان ایر نیز 8/29 درصد از سهام آئرو لینگس را در اختیار دارد. تحلیلگران مالی سوئیس طی یادداشتی اعلام کرده اند که دستیابی هواپیمایی اتحاد به این میزان سهم در آئرو لینگس حاکی از بلند پروازی های این شرکت عربی به گسترش نفوذ خود از طریق شرکای اروپایی اش است. این تحلیلگران معتقدند، ادامه حضور و تقویت مشارکت مالی شرکت عربی اتحاد در خطوط هوایی اروپا، موجب بروز فشار بر خطوط حمل و نقل هوایی اروپا مانند لوفت هانزا، ایر فرانس، کی ال ام، بریتیش ایرویز و ایبریا که هسته اصلی گروه خطوط هوایی بین المللی را تشکیل می دهند، خواهد شد.
در حال حاضر شرکتهای اتحاد و آئرو لینگس مذاکرات خود را در باره مشارکت مالی آغاز کرده اند. در همین راستا، خط هوایی امارات، هم اکنون نیز با برقراری حجم وسیعی پرواز (10 پرواز )هفتگی مابین شهرهای ابوظبی و دوبلین، سرگرم گسترش خدمات هوایی خود در کشور ایرلند است.  
خط هوایی اتحاد به نظر می رسد نیم نگاهی هم به مشارکت در شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک که در حال ارزیابی مجدد راهبردهای اقتصادی خود است، دارد. هر چند، مالکین خطوط هوایی اروپا با وضع قوانین محدود کننده، مشارکت مالی خارجی ( زیر 50 درصد) را ممنوع کرده اند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HGhana تشکر کرده اند:
marshal1987

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان