خط هوایی اتحاد به دنبال مشارکت در سهام Aerolingus

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

خط هوایی اتحاد به دنبال مشارکت در سهام Aerolingus

پست توسط HGhana » چهار شنبه 13 اردیبهشت 1391, 10:36 pm

 تصویر 


 [FONT=Tahoma,sans-serif]شرکت هواپیمایی اتحاد 3 درصد از سهام خط هوایی اروپایی Aerolingus را به دست آورد. اتحاد در آخرین اقدام خود توانسته بود 30 درصد از سهام شرکت هوایی Air Berlin را که با ضعف سرمایه های مالی روبرو گردیده، نیز تصاحب نماید.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]  
[FONT=Tahoma,sans-serif] [FONT=Tahoma,sans-serif]خط هوایی اتحاد در بیانه ای که بدین منظور منتشر ساخته، اعلام کرده است: ما باور داریم که این مشارکت، منافع قابل توجه ای را برای هر دو شرکت هواپیمایی به ارمغان خواهد آورد.   [FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif]شرکت هواپیمایی آئرو لینگس تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است. همچنین به نظر نمی رسد هواپیمایی اتحاد سرمایه های خود را در آئرو لینگس افزایش دهد گر چه دولت آلمان با در اختیار داشتن 25 درصد از سهام این خط هوایی، به فروش سهام خود اظهار تمایل کرده است.     [FONT=Tahoma,sans-serif][FONT=Tahoma,sans-serif]خط هوایی رایان ایر نیز 8/29 درصد از سهام آئرو لینگس را در اختیار دارد.   [FONT=Tahoma,sans-serif]تحلیلگران مالی سوئیس طی یادداشتی اعلام کرده اند که دستیابی هواپیمایی اتحاد به این میزان سهم در آئرو لینگس حاکی از بلند پروازی های این شرکت عربی به گسترش نفوذ خود از طریق شرکای اروپایی اش است. این تحلیلگران معتقدند، ادامه حضور و تقویت مشارکت مالی شرکت عربی اتحاد در خطوط هوایی اروپا، موجب بروز فشار بر خطوط حمل و نقل هوایی اروپا مانند لوفت هانزا، ایر فرانس، کی ال ام، بریتیش ایرویز و ایبریا که هسته اصلی گروه خطوط هوایی بین المللی را تشکیل می دهند، خواهد شد.   [FONT=Tahoma,sans-serif]در حال حاضر شرکتهای اتحاد و آئرو لینگس مذاکرات خود را در باره مشارکت مالی آغاز کرده اند. در همین راستا، خط هوایی امارات، هم اکنون نیز با برقراری حجم وسیعی پرواز (10 پرواز )هفتگی مابین شهرهای ابوظبی و دوبلین، سرگرم گسترش خدمات هوایی خود در کشور ایرلند است.    [FONT=Tahoma,sans-serif]خط هوایی اتحاد به نظر می رسد نیم نگاهی هم به مشارکت در شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک که در حال ارزیابی مجدد راهبردهای اقتصادی خود است، دارد. هر چند، مالکین خطوط هوایی اروپا با وضع قوانین محدود کننده، مشارکت مالی خارجی ( زیر 50 درصد) را ممنوع کرده اند.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]   [FONT=Tahoma,sans-serif][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”