چگونه می‌توانم با Air Gesture «گلکسی اس ۴» را کنترل کنم؟

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

چگونه می‌توانم با Air Gesture «گلکسی اس ۴» را کنترل کنم؟

پست توسط a_gadget » جمعه 10 خرداد 1392, 5:58 pm

تنظیمات Air Gesture
تنظیم کردن Air Gesture و استفاده از آن به شما امکان می‌دهد که «گلکسی اس ۴» را با حرکت‌دادن دست‌تان در روبروی سنسوری ویژه، کنترل کنید.
برای دسترسی به تنظیمات Air Gesture به صفحه خانگی بروید. اکنون Menu و سپس Settings را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات، گزینه My device و در ادامه Motion and gestures را برگزینید. در اینجا سه نوع مختلف از حرکات را می‌توانید مشاهده کنید. با لمس کردن کلید تصویر کنار هریک از قابلیت‌ها، آن قابلیت به وضعیت فعال تصویردرمی‌آید. با لمس کردن نام هر حرکت (یا Gesture) هم راهنمایی کوتاهی درباره شیوه استفاده از آن به نمایش درمی‌آید. شما همچنین می‌توانید با فشردن Try it، قابلیت موردنظرتان را امتحان کنید.
سنسور Air Gesture در گوشه بالا-سمت راست دستگاه، در بالای صفحه‌نمایش، قرار گرفته است. هنگامی که امکان به‌کارگیری این قابلیت وجود داشته باشد، آیکنتصویر در بالای صفحه نمایان می‌شود.
تصویر
امکانات Air Gesture
· نگاه اجمالی (Quick glance): هنگامی که صفحه‌نمایش دستگاه خاموش باشد (به‌طوری که گوشی بر روی سطحی صاف قرار گرفته و صفحه آن به سمت بالا قرار داشته باشد)، می‌توان با حرکت دادن دست‌ها در بالای سنسور، اطلاعات مربوط به وضعیت اسمارت‌فون را مشاهده کرد. برای استفاده از این قابلیت باید نوع اطلاعات موردنظرتان را مشخص کرده باشید، یعنی: زمان و تاریخ (Time & Date)، آیکن‌های اعلانات (Notification icons)، تماس‌های بدون پاسخ (Missed calls) پیام‌های خوانده‌نشده (Unread messages) شارژ فعلی باتری (Battery power) و اطلاعات مربوط به موسیقی در حال پخش (Current music info).
تصویر
· پیمایش با Air jump: این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد که با حرکت‌دادن دست‌اش به سمت بالا یا پایین (در روبروی سنسور)، در صفحه‌های وب یا ایمیل‌ها اسکرول یا پیمایش کند.
تصویر
· قابلیت Air browse: با حرکت دادن دست‌تان به سمت چپ یا راست می‌توانید به آیتم‌های قبلی یا بعدی بروید (مانند کاری که کلیدهای Back و Forward انجام می‌دهند). پیش از به‌کارگیری Air browse باید اپ‌هایی که می‌خواهید در آن‌ها این قابلیت را به کار بگیرید را مشخص کنید. این اپ‌ها عبارت‌اند از: گالری، اینترنت، پخش‌کننده موسیقی، Music on lock screen و S Memo.
تصویر
· جابجایی آیکن‌ها با Air move: آیکن‌ها را با لمس کردن و نگه‌داشتن انگشت‌تان بر روی آن‌ها و سپس حرکت‌دادن دست دیگرتان به سمت راست یا چپ (در روبروی سنسور)، بین صفحه‌ها جابجا کنید. این حرکت در صفحه خانگی، منوی اپ‌ها و تقویم قابل استفاده است.
تصویر
· Air call-accept برای پاسخ‌دهی به تماس‌ها: با حرکت‌دادن دست‌تان در جلوی سنسور به تماس‌های دریافتی پاسخ دهید. با این کار، به‌طور پیش‌فرض، بلندگو برای شنیدن صدای آن‌سوی خط فعال می‌شود. با برداشتن تیک گزینه Auto start speakerphone می‌توانید این قابلیت را غیرفعال کنید.
تصویر
منبع:http://3rdoor.blogspot.com/2013/05/air-gesture.html

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”