در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

AMD برای آینده نام تجاری ATI تصمیم می گیرد.

توسط sohrab_poet » پنج شنبه 19 مرداد 1385 10:32

چندین روز پس از اعلام رسمی خریداری شدن ATI Technologies توسط شرکت AMD، هنوز مشخص نشده است که آیا محصولات ATI از این پس با نام تجاری جدیدی به بازار وارد می شوند و یا این شرکت که حال زیرمجموعه ای از AMD محسوب می شود، محصولات خود را با نام همیشگی و آشنای ATI و Radeon عرضه خواهد نمود یا خیر. از سوی دیگر، کنار گذاری نام تجاری ATI به معنای افزایش کاربرد و اعتبار نام تجاری AMD خواهد شد اما استفاده از نام جدیدی مانند AMD Radeon ممکن است به شدت از محبوبیت این خانواده تراشه های گرافیکی بکاهد.

بر اساس خبری که در سایت CUSTOM PC منتشر شده است، "ریچارد بیکر" از مسولان مهم AMD در جواب این پرسش که بر سر نام بیاد ماندنی Radeon چه خواهد آمد، اینچنین پاسخ داده است:" ما هنوز تصمیم قطعی برای تغییر یا ابقای نام ATI و مارک تجاری آن Radeon نگرفته ایم، اما من شخصا از کنار گذاشتن نام ATI طرفداری می کنم. به هرحال ATI اکنون زیرمجموعه ای از AMD است و نام آن تغییر پیدا خواهد کرد!"

گرِت کارتر، یکی دیگر از کارمندان ارشد AMD اینگونه گفته است:"شرکت جدید، AMD نام خواهد داشت".

"من نظر خاصی در مورد تغییر یا عدم تغییر نام تجاری آینده نخواهم داشت، نام قدیمی یا نام جدید، من فکر میکنم مهم این است که ما به سوی تولید محصولات بهتر حرکت می کنیم. ATI ممکن است رفته باشد، اما مطمئنا در روزهای آینده بحث های بسیاری در مورد نام تجاری آشنای ما و قدرت آنها (AMD) صورت خواهد گرفت" پاسخ کریس هوک، رییس شرکت ATI Technologis به سوال مطرح شده.

درحالی که شرکت های متعددی با دو اسم، مانند فوجیتسو-زیمنس، بنکیو-زیمنس و سونی-اریکسون درحال فعالیت هستند، به نظر نمیرسد که دو شرکت یاد شده از نام AMD-ATI استفاده کنند. در عین حال شرکتی نیز مانند Matsushita Electric Industrial CO نیز وجود دارد که با چندین نام مختلف پاناسونیک، تکنیکز و JVC فعالیت می کد. به هر حال تغییر نام ATI و Radeon می تواند تبعات مختلفی را در آینده به دنبال داشته باشد، این چیزی است که با گذشت زمان مشخص خواهد شد.