در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

amd یا intel

AMD
7
64%
intel
4
36%
سایر یا نظری ندارم.
0
بدون راي

کل آرا : 11
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

AMD یا INTEL

توسط big-man » چهارشنبه 15 تیر 1390 19:46

با مطرح کردن این تاپیک میخاستم بدونم توی انجمن طرفداران کدوم یک از این دو سی پی یو بیشتره.

در ضمن یه توضیحی هم می تونید در مورد نظرتون بدید.....

نکته : موتور جستجو گر شرکت گوگل از سی پی یوی AMD استفاده میکند.

خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
Mahdi1944, ASHKAN95, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: AMD یا INTEL

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 15 تیر 1390 20:23

اینتل بهتره.هم کمیت هم کیفیت.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
X.Nima

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 15 تیر 1390 20:36

با نسل جديد APU هاي فوق العاده قدرتمند و بهينه که به نظر من انقلابي بزرگ در صنعت CPU+GPU هست، ديگه جايي براي اينتل نيست، هميشه AMD براي سرور و دسکتاپ برترين بوده، اما براي دستگاههاي قابل حمل به خاطر اهميت مصرف انرژي (شارژ باتري) و کمي هم حرارت بالا چندان جايگاه خوبي نداشت، اما با ورود نسل جديد و بسيار قدرتمند، بهينه، کم‌مصرف و با قيمت مناسب APU ها ديگه اينتل هيچ جايگاهي نداره و به نظر من اگر اينتل با يک شرکت قدرتمند در ساخت GPU ادغام نشه يا همکاري نکنه، هرگز قابليت رقابت با APU رو نخواهد داشت، براي مثال براي نت بوک AMD APU C-50 با يک CPU DualCore 1GHZ + AMD Radeon HD 6250 80 core!! فقط و فقط 9 وات مصرف داره، حرارت بسيار پاييني داره و هزينه‌ي تمام شده‌ي اون در netbook به طور متوسط 100 تا 150$ ازرانتر خواهد بود، چرا که نياز نيست که CPU ATOM و يک ION2 GPU خريداري بشه، از طرفي قيمتهاي AMD هميشه پايينتر هست (جزئي از سياست AMD هست) و با اين شرايط C-50 در پردازش گرافيکي قوف العاده قدرتمند و کم مصرف‌تر هست، c-50 با اين مشخصات 9 وات نياز داره و مجموعه‌ي Atom D525 +ION2 مجموعا 31 وات و در حين حال هيچ برتري نسبت به c-50 نداره، همين مقايسه براي APU هاي ارائه شده براي لپتاپ هم صدق ميکنه که به طور کامل اينتل رو از دور خارج خواهد کرد

به نظر من دوران اينتل به معني واقعي کلمه به پايان خودش رسيده، مگر اينکه در زمينه مصرف و GPU خودش رو به حد AMD برسونه که فعلا اختلاف نجومي هست ....
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
big-man, MASTER, X.Nima, Shahbaz, Mohammad 1985, CentralWeb, nasir irani

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 15 تیر 1390 20:50

البته اینتل مطمئنا بیکار نیست!!!!!!!!
ولی قبل از ارائه APU به نظر من اینتل برتر بوده.الانم فقط در این زمینه عقبه

X.Nima

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 15 تیر 1390 21:37

ASHKAN95,  
AMD از سالها پيش در معماري خودش از QPI رو استفاده ميکرد که بعد از شايد 7 سال (با بيشتر) اينتل در Core IX ها از اون به جاي FSB استفاده کرد!!
امروز هم APU ها و معماري جديد اونها انقلابي در اين صنعت هست که من فکر نميکنم به اين زودي‌ها اينتل بتونه چيز بهتري ارائه بده
اينتل هميشه در مصرف انرژي برتر بوده، اما در قيمت و فدرت عملکرد هرگز اينتل قابل رقابت با AMD نبوده، امروز اين مشکل رو هم حل کرده و و علاوه بر اون از پردازشگرهاي قدرتمند گرافيکي هم در کنار اون استفاده کرده که شخصا اون رو بي‌رقيب ميدونم ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
X.Nima, Shahbaz, CentralWeb, big-man, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 15 تیر 1390 22:39

البته اینتل مطمئنا بیکار نیست!!!!!!!!
ولی قبل از ارائه APU به نظر من اینتل برتر بوده.الانم فقط در این زمینه عقبه

Mahdi1944
من نظر شخصی خودم رو عرض کردم.سوال تاپیک اینه که از کدام پردازشگر استفاده میکنید و کدام مورد علاقه ی شماست؟!!
بنده هم نظر خودمو عرض کردم.
برای مثال من از شرکت ال جی هم خوشم میاد و هیچوقت از سامسونگ طرفداری نکردم.این نظر شخصی منه،کمااینکه شاید محصولات سامسونگ برتر باشه

X.Nima

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » شنبه 18 تیر 1390 09:16

آقا  Mahdi1944,    شما که اینهمه اطلاعات در مورد AMD دارید چرا یه مقاله توی سایت نمینویسید؟؟؟

منم AMD  رو انتخاب کردم...چون سی پی یوی خوبیه و سیاستهای قیمتگذاریش هم که عالیه.....

به گفته ی آقا مهدی هم مشکل همین مصرف انرژی بود که تا حدی بازار رو در اختیار اینتل قرار داد.....اما لازم به ذکر است که شرکت اینتل با روشهای خاصی و همچنین تبانی با سازندگان کامپیوترهای قابل حمل تا حد زیادی بازار رو در دست گرفت که با شکایت شرکت AMD مواجه شد و در نهایت مجبور به پرداخت غرامت به AMD شد.....

الان فکر کنم قویترین سی پی یوی اینتل CORE I7 990X باشه با قیمت 1 میلیون و سیصد هزار تومن در ایران.....

امآ AMD بولدوزر رو وارد میدات رقابت کرده تا پلهای شنی(SANDY BRIDGE) اینتل رو برای همیشه نابود کنه......
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
MASTER