در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3979 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

پیشرفت AMD در لیست سوپر کامپیوترها

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 11 تیر 1385 22:13

IBM اعلام کرد که 243 کامپیوتر تولید شده توسط این کمپانی‌ در لیست 500 سوپر کامپیوتر جهان می‌ باشد. با این حال نکته قابل توجه در این لیست پیشرفت قابل توجه AMD در مدت 25 سال به جایگاه 81 این لیست می‌ باشد.

سیستم های مبنی‌ بر پردازنده های اینتل نیز در همین محدوده زمانی‌ از جایگاه 331 به 301 پیشرفت و همچنین پردازنده های Itanium اینتل نیز در این لیست از جایگاه 79 به جایگاه 37 پیشرفت کرده است و این مساله خود نشان دهنده رقابت سخت اینتل و AMD و تلاش اینتل برای به دست آوردن سهام از دست رفته در بازار کامپیوتر های شخصی‌، لپ تاپ ها و سرور ها می‌ باشد.

قویترین سوپر کامپیوتر در این لیست IBM Blue Gene/L با 280.6 ترافلاپ عملیات در هر ثانیه است و در مقام دوم و سوم نیز دو سوپر کامپیوتر IBM با نام های Blue Gene Watsonبا 91.29 ترافلاپ عملیات در هر ثانیه و ASC Purple با
75.76 ترافلاپ عملیات در هر ثانیه قرار دارد. پس از IBM در این لیست Hewlett Packard با 154 سیستم مقام دوم را دارد و این در حالی‌ است که سیستم های ارائه شده از سوی سایر تولید کنندگان تنها 5 درصد یا حداکثر 25 سیستم را به خود اختصاص داده اند.

در مقام های بعدی، سوپر کامپیوتر های ارائه شده از سوی Silicon Graphicsمقام چهارم ، Bull SA مقام پنجم ، Dell مقام ششم، NEC/Sun مقام هفتم تا نهم و NEC در مقام دهم این لیست قرار دارند.

در این لیست بیش از 73 درصد سیستم ها از لینوکس به عنوان سیستم عامل خود استفاده می‌ کنند و این در حالی‌ است که Unix با 20 درصد در مقام دوم سیستم عامل های مورد استفاده در لیست می‌ باشد و در این میان سیستم عامل ویندوز تنها بر روی دو کامپیوتر مورد استفاده می‌ باشد که یکی‌ از آنها از Windows Compute Cluster Server 2003 با کارایی‌ 6 ترابایت عملیات در ثانیه بهره می‌ گیرد که این سیستم در مقام 131 این لیست قرار دارد.

مشاهده:   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
منبع خبر:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان