در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

اينتل بار ديگر از AMD پيشي مي گيرد

توسط sohrab_poet » پنج شنبه 6 مهر 1385 09:21

شركت اينتل بزرگترين شركت توليد كننده پردازنده هاي رايانه اي در جهان اعلام كرد: اخيرا پردازنده هاي نويني را طراحي كرده است که میتواند میزان فروش این شرکت را بار دیگر افزایش دهد.

به گزارش موج، شركت اينتل پس از تلاش هاي بسيار توانست براي اولين بار در جهان ريز پردازنده هاي چهار هسته اي را به بازار عرضه كند و با معرفي اين توليدات جديد توانست از شركت رقيب خود يعني شركت AMD جلو بزند.
رييس امور اجرايي اين شركت اعلام كرد: اين چيپ هاي جديد چهار هسته اي اينتل در ماه نوامبر سال جاري در رايانه هاي پيشرفته ويژه علاقه مندان به بازي هاي رايانه اي و در سرورها در اختيار بازار قرار خواهند گرفت.چيپ هاي جديد سرور Xeon از سرعت بالايي برخوردار خواهند بود به طوري كه سرعت عملكرد آنها در مقايسه با زمانيكه پردازنده هاي دو هسته اي در آنها قرار گرفته بود 50 برابر افزايش پيدا كرده است.
بسياري از كارشناسان تا پيش از اين بر اين باور بودند كه شركت اينتل به مرور محبوبيت خود را در بازارهاي ريز پردازنده ها از دست خواهد داد اما اين اقدام جديد همه را غافلگير كرد و انتظار مي رود اينتل در بازارهاي قطعات رايانه اي بار ديگر محبوبيت قابل توجهي به دست آورد.لازم به ذكر است، در طي 12 ماه گذشته وضعيت مالي شركت اينتل به دليل محبوبيت شركت AMD و در نيتجه افزايش ميزان تقاضاي براي محصولات اين شركت رقيب ،بسيار وخيم بوده است و انتظار مي رفت ميزان درآمد سالانه اين شركت در سال 2006 با كاهش قابل توجهي همراه باشد اما اين پردازنده هاي جديد علاوه بر افزايش در امد اين شركت ، سهم اينتل را در بازارهاي جهاني نيز ارتقا خواهد داد.شركت اينتل به منظور بهبود بخشيدن به شرايط مالي خود قصد دارد 10 درصد از نيروي كار جهاني خود را كاهش دهد و اين تعداد را به 92 هزار نفر برساند.
توليدات جديد شركت اينتل قابل استفاده در انواع سرورها، رايانه هاي رو ميزي و لپ تاپ ها هستند.شركت AMD نيز قصد دارد به منظور حفظ موقعيت خود ، در اواسط سال آينده پردازنده هاي چهار هسته اي 65 نانومتري خود را وارد بازار كند.
طبق گزارش هاي بدست آمده از سوي گروه هاي تحقيقاتي MERCURY ، در فصل دوم اقتصادي سال جاري سهم شركت اينتل در بازار ريز پردازنده ها كاهش داشته و به 9/72 درصد رسيده است و اين در حاليست كه اين ميزان در سال گذشته برابر 2/82 درصد بوده است.

New Memberنماد کاربر
پست ها

12

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 4 مهر 1385 00:31

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط Hotmale » پنج شنبه 6 مهر 1385 15:23

منم پيشي دوست دارم

بمنم پيشي بديد
No Thought Control


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان