اينتل بار ديگر از AMD پيشي مي گيرد

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دو شنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

اينتل بار ديگر از AMD پيشي مي گيرد

پست توسط sohrab_poet » پنج شنبه 6 مهر 1385, 9:21 am

شركت اينتل بزرگترين شركت توليد كننده پردازنده هاي رايانه اي در جهان اعلام كرد: اخيرا پردازنده هاي نويني را طراحي كرده است که میتواند میزان فروش این شرکت را بار دیگر افزایش دهد.

به گزارش موج، شركت اينتل پس از تلاش هاي بسيار توانست براي اولين بار در جهان ريز پردازنده هاي چهار هسته اي را به بازار عرضه كند و با معرفي اين توليدات جديد توانست از شركت رقيب خود يعني شركت AMD جلو بزند.
رييس امور اجرايي اين شركت اعلام كرد: اين چيپ هاي جديد چهار هسته اي اينتل در ماه نوامبر سال جاري در رايانه هاي پيشرفته ويژه علاقه مندان به بازي هاي رايانه اي و در سرورها در اختيار بازار قرار خواهند گرفت.چيپ هاي جديد سرور Xeon از سرعت بالايي برخوردار خواهند بود به طوري كه سرعت عملكرد آنها در مقايسه با زمانيكه پردازنده هاي دو هسته اي در آنها قرار گرفته بود 50 برابر افزايش پيدا كرده است.
بسياري از كارشناسان تا پيش از اين بر اين باور بودند كه شركت اينتل به مرور محبوبيت خود را در بازارهاي ريز پردازنده ها از دست خواهد داد اما اين اقدام جديد همه را غافلگير كرد و انتظار مي رود اينتل در بازارهاي قطعات رايانه اي بار ديگر محبوبيت قابل توجهي به دست آورد.لازم به ذكر است، در طي 12 ماه گذشته وضعيت مالي شركت اينتل به دليل محبوبيت شركت AMD و در نيتجه افزايش ميزان تقاضاي براي محصولات اين شركت رقيب ،بسيار وخيم بوده است و انتظار مي رفت ميزان درآمد سالانه اين شركت در سال 2006 با كاهش قابل توجهي همراه باشد اما اين پردازنده هاي جديد علاوه بر افزايش در امد اين شركت ، سهم اينتل را در بازارهاي جهاني نيز ارتقا خواهد داد.شركت اينتل به منظور بهبود بخشيدن به شرايط مالي خود قصد دارد 10 درصد از نيروي كار جهاني خود را كاهش دهد و اين تعداد را به 92 هزار نفر برساند.
توليدات جديد شركت اينتل قابل استفاده در انواع سرورها، رايانه هاي رو ميزي و لپ تاپ ها هستند.شركت AMD نيز قصد دارد به منظور حفظ موقعيت خود ، در اواسط سال آينده پردازنده هاي چهار هسته اي 65 نانومتري خود را وارد بازار كند.
طبق گزارش هاي بدست آمده از سوي گروه هاي تحقيقاتي MERCURY ، در فصل دوم اقتصادي سال جاري سهم شركت اينتل در بازار ريز پردازنده ها كاهش داشته و به 9/72 درصد رسيده است و اين در حاليست كه اين ميزان در سال گذشته برابر 2/82 درصد بوده است.
تصویر

New Member
نمایه کاربر
پست: 12
تاریخ عضویت: سه شنبه 4 مهر 1385, 12:31 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط Hotmale » پنج شنبه 6 مهر 1385, 3:23 pm

منم پيشي دوست دارم

بمنم پيشي بديد
No Thought Control

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”