در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6611

تشکر کرده: 1670 مرتبه
تشکر شده: 8142 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

AMD:هسته‌های اضافی پردازنده‌های Threadripper قابل آنلاک نیست

توسط sinaset » سه شنبه 28 شهریور 1396 14:10

AMD: هسته‌های اضافی پردازنده‌های Ryzen Threadripper قابل آنلاک کردن نیستند
اگر خبرها را دنبال کرده باشید، احتمالاً می دانید کالبدشکافی صورت گرفته توسط اورکلاکر der8auer نشان داد تراشه‌های اضافی پردازنده‌های Ryzen Threadripper خام یا پوچ نیستند و درست با تراشه‌های واقعی روبرو هستیم.

یافته‌های der8auer این امید را به وجود آورد که ممکن است روزی بتوان تراشه‌های غیرفعال را فعال کرد. با این حال اکنون مدیر ارشد محصول AMD، جیمز پریور، بر سر خط آمده و این احتمال را منتفی دانسته.

«Threadripper همان پردازنده‌های سرور Epyc نیست [که دو تراشه آن غیر فعال شده باشد]. مدار آنها و تراشه‌ها متفاوت از Epyc است. دو تراشه کار می‌کنند، دو تراشه دیگر فاقد مسیر ارتباطی لازم هستند. در حقیقت بی جان هستند»

هرچند این مدیر AMD تاکید کرده تراشه‌های اضافی فاقد مسیرهای ارتباطی لازم برای فعال کردند هستند و امکان فعال سازی آنها وجود ندارد، اما در حقیقت کالبدشکافی der8auer به خوبی نشان می‌دهد زیر هر چهار تراشه مسیر ارتباطی تعبیه شده است. در این حالت منظور آقای پریور می‌تواند نبود پایه‌های لازم باشد.


در مجموع به نظر نمی‌رسد امکان آنلاک کردن هسته‌های اضافی وجود داشته باشد اما استفاده از تراشه واقعی به عنوان فضا پرکن قدری بر پیچیدگی ماجرا می‌افزاید. اگر فرض را بر این بگیریم که AMD از تراشه‌های معیوب که بخشی از تولید را به خود اختصاص می‌دهند به عنوان فضا پرکن استفاده کرده، در این حالت به هیچ عنوان نیاز به تعبیه مسیر ارتباطی در زیر تراشه‌های اضافی وجود نداشت.
به نقل از شهر سخت افزار
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان