در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
280

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 تیر 1391 17:17

I.R.I

آرشيو سپاس: 1576 مرتبه در 239 پست

نقدی بر بازی “Angry Birds – پرندگان خشمگین”

توسط zzvf » پنج شنبه 21 آذر 1392 21:53

* آشنایی با بازی

بازی پرندگان خشمگین (Angry birds) توسط شرکت Chillingo در سال ۲۰۰۹ میلادی برای ویندوز و iOS عرضه شد . این بازی در مدّت کوتاهی به موفّقیت چشمگیری دست یافت و ورژن های مختلفی از آن ارائه شد .

این ورژن ها عبارت اند از :
۱- Angry Birds
2- Angry Birds Seasons
3- Angry Birds Rio
4- Angry Birds Space
5- Angry Birds Star Wars
6- Angry Birds Friends
7- Angry Birds Star Wars II
8- Angry Birds Go!
و گونه ای نیز با اقتباس از این بازی با نام Bad Piggies منتشر شده است.

شخصیت های این بازی را می توان به دو دسته تقسیم کرد :

۱- پرندگان اصلی : شخصیت های اصلی بازی هستند که شامل پرنده ی قرمز ، پرنده ی زرد ( در نسخه ی Space بنفش و در نسخه ی قهوه ای ) ، پرنده ی آبی ، پرنده ی سفید ( در نسخه ی Space حضور ندارد ) ، پرنده ی سیاه ، پرنده ی سبز ( تنها در نسخه ی اصلی و Seasons ) ، پرنده ی قرمز بزرگ ( در Space سبز رنگ و در Star Wars به رنگ قهوه ای ) ، پرنده ی نارنجی ( در Star Wars حاضر نیست ) و پرنده ی صورتی ( در Space حضور ندارد ).
۲- پرندگانی که تنها در یک نسخه حضور دارند : مانند Blue که تنها در Rio وجود دارد و یا یخی که تنها در Space حضور دارد.
۳- خوک ها : شخصیت های منفی بازی که تخم پرندگان را می دزدند و در Bad Piggies برای آنان ابزار های مختلف می سازید.

* نماد گرایی در بازی :

برای همه ی کسانی که این بازی را تجربه کرده اند ، سبز بودن خوک ها پرسشی را در ذهن ایجاد می کند : چرا شخصیت های منفی که به شکل خوک هستند ، سبز رنگ است ؟ ابتدا بدانیم که خوک حیوانی است بسیار کثیف که مدفوع خوار نیز هست امّا هیچ خوکی تخم مرغ نمی خورد ! احتمالاً استفاده از خوک در نقش منفی برای تحقیر و کثیف شمردن دشمن پرندگان است . این حیوان در جهان به عنوان موجودی کثیف شناخته شده است ؛ امّا در جهان هرگز خوکی به رنگ سبز دیده نشده است ! پس چرا این خوک ها به رنگ سبز هستند ؟

در اسلام از رنگ سبز تعریف و تمجید شده است . برخی از فقیهان در ترتیب درجه رنگ لباس از نظر خوبی گفته اند : بهترین رنگ ها در لباس ، سفید و بعد از آن زرد و سپس سبز و بعد از آن سرخ ملایم و کبود و عدسی است .
در خبری آمده است که حضرت محمّد ( صلی الله علیه وآله وسلم ) قبایی از سندس داشت . وقتی آن را می پوشید رنگ سبزش به همراه سپیدی رنگ آن حضرت، به وی جلوه خاصی می بخشید . هم چنین نقل شده که آن حضرت لباس سبز را دوست می داشت .
همچنین از ابوالعلا روایت شده که گفت : ” دیدم امام صادق ( علیه السلام ) در حال احرام بُردی سبز به تن داشت . مرحوم مجلسی در مرآة العقول بعد از نقل روایت فوق گوید : این عمل امام دلالت بر عدم کراهت و جواز احرام در رنگ سبز در صورتی که لباس احرام بُرد باشد ، می کند . شاید هم برای بیان اصل جواز باشد . “
در حدیث دیگری است که امیر مؤمنان ( علیه السلام ) حضرت خضر ( علیه السلام ) را در حالی که دو برد سبز به تن داشت ، مشاهده کرد.
جناب حکیمه گوید : ” وقتی روز سوم [ از وقتی که حضرت حجت ( علیه السلام ) متولّد گشت] فرا رسید ، شوقم به دیدن ولی الله افزون گردید . لذا برای بازدید رفتم به حضور ایشان . اوّل به حجره ای که نرجس خاتون بود ، رفتم … پس بر او سلام کردم و سپس متوجّه جانبی از حجره شدم که گهواره ای در آن جا بود . دیدم روی آن پوششی سبز رنگ است … “

همچنین در آیین زرتشت به این رنگ فراوان پرداخته شده است :
رنگ سبز پس از رنگ سفید در میان همه ی رنگ ها از جایگاه ویژه ای در میان زرتشتیان برخوردار است . به گونه ای که در همه آیین های دینی این رنگ به روش های گوناگون خود را می‌نمایاند.

بنابر این نسبت دادن این رنگ به خوک های کثیف و منفی ، چه منظوری می تواند داشته باشد ؟
در نسخه ی Seasons بازی ، شما بار ها خوک ها را در مکان هایی شبیه به مسجد می بینید که باید برای از میان بردن خوک ها ، مسجد را نیز تخریب کنید ! این نوعی آمادگی ذهنی است برای کسانی که این بازی را انجام می دهند.

در نسخه ی Space ، شما دیگر خوک های خشمگین را در ایران از بین می برید !

در فیلم کوتاه دو ونیم دقیقه ای که اخیراً بر روی یوتیوب قرار گرفته است ، پرندگان خشمگین در نهایت برای مذاکره با خوک‌ها به پای میز مذاکره می آیند تا نهایتاً شاید این مخامصه پایان یابد و میلیون‌ها دلار هزینه ای که مردم بی گناه برای خرید این بازی می‌پردازند ، به هدر نرود .
امّا در این فیلم می‌بینیم که پس از یک مکالمه ی کوتاه دوباره جنگ بین این دو از سرگرفته می‌شود و حتی این بار شدیدتر به پر و پای هم می‌پیچند . این ویدیو به نام Erez Nehederet ( در زبان عبری که به معنی کشور شگفت‌انگیز است ) به عنوان یک کلیپ تبلیغاتی در فلسطین اشغالی نمایش داده می‌شود .

این کلیپ چه چیزی را نشان می دهد ؟ برای پاسخ به این سؤال ، کمی به داستان بازی توجّه کنیم :
خوک ها ( فرضاً نماد فلسطینی ها ) تخم ( فرضاً نماد سرزمین ) پرندگان ( فرضاً اسرائیلی ها ) را می دزدند ( تصرّف می کنند ) و پرندگان برای باز پس گیری آن [ که حق واضح آنان است ] به خوک ها حمله می کنند و تا پس گرفتن کامل آنان ، دست بردار نیستند . حتّی اگر مذاکره هم میان دو طرف برگزار شود ، فایده ای ندارد !
پاسخ را یافتید ؟
در تصویر زیر دقّت کنید :

چیز خاصّی دیدید ؟ حالا چطور ؟

در این تصویر شما نماد چشم جهان بین ( All seeing eye ) را مشاهده می کنید :

” چشم چپ شیطان که همیشه تماشا ، امتحان و قضاوت می کند. “

در نسخه ی Space ، شما در مرحله ی نهم عبارت Utopia ( آرمانشهری که حاصل نظم نوین جهانی است ) را می بینید . مرحله ی ۹ ( ۹ عدد مقدس ماسون ها ) و یوتوپیا ؟

در نهایت امیدواریم این مقاله ی مختصر مفید واقع گردد و مردم ما با چشمان باز به اطراف خود بنگرند .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zzvf تشکر کرده اند:
Abdoll@h, ne13, Ghost Rider, Amiiiin, freez578, arsham33, KH.I.A.2500, MOHAMMAD_ASEMOONI, Solver, mohammad area51, KAL-KOI-BABAK, Ali$amir, ramin naeen, Qaher1406, Present

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آذر 1392 10:20

تهران

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 15 پست

Re: نقدی بر بازی “Angry Birds – پرندگان خشمگین”

توسط chaz » پنج شنبه 21 آذر 1392 22:34

خیلی خوب بود بسی شاد شدیم.      :???:
این توهم کی بعضیا رو ول میکنه هر چن نان برخی در این توهمات است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب chaz تشکر کرده اند:
arian2020, jiyar rojhelat

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تاريخ عضويت

I.R.I

توسط zzvf » جمعه 22 آذر 1392 00:06

chaz نوشته است:خیلی خوب بود بسی شاد شدیم.      :???:
این توهم کی بعضیا رو ول میکنه هر چن نان برخی در این توهمات است.

خدایا...بنده نگارنده ی این مطلب هستم.نه نانی از این راه در می آورم و نه توهم زده هستم.شما واقعاً کمی فکر کنید که بنده این مطالب را جمع آوری کرده ام و برای آگاهی شما و نظر دادن شما آن را در سنترال کلابز قرار داده ام ولی شما آن را توهم خطاب می کنید؟ اگر نظری دارید بنویسید تا یا ما خود را اصلاح کنیم یا شما را قانع کنیم.دوستان با نظر مشابه لطفاً ارسال نکنند.

Solver, ne13, &mmt, anga2009, ASHKAN95, freez578, Ali$amir, Amiiiin, CentralWeb, mohammad area51, Abdoll@h, arsham33, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mahdi1944, AGeNiS1, Qaher1406, KAL-KOI-BABAK, ramin naeen, Ghost Rider, shahab313, Present, apple2009

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
32

تاريخ عضويت

دوشنبه 4 آذر 1392 10:20

تهران

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 15 پست

توسط chaz » جمعه 22 آذر 1392 00:18

دوست عزیز روی سخن بنده با شما نبود.  :razz:
با منبع مطلب بود. ایراد از بنده است که شفاف سازی نکردم. امیدوارم ناراحت نشده باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب chaz تشکر کرده اند:
ne13

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » جمعه 22 آذر 1392 00:49

chaz نوشته است:دوست عزیز روی سخن بنده با شما نبود.  :razz:
با منبع مطلب بود. ایراد از بنده است که شفاف سازی نکردم. امیدوارم ناراحت نشده باشید.

عزیز توجه نمی کنی!! میگه خودم نوشتم، خودم منبع مطلبم!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
Present

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 آذر 1389 21:04

آرشيو سپاس: 131 مرتبه در 45 پست

توسط arsham33 » جمعه 22 آذر 1392 11:22

سلام

1- من دقیقا متوجه نشدم کجای بحث توهم است. موضوع بسیار ساده است، اگر شما به هر دلیلی ملزم به دریافت خدمات از یک گرافیست باشید، خواهید دید که نمادگرایی در بالاترین حد ممکن در این رشته وجود دارد. چرا برخی دوستان تصور می کنند نباید از این ابزار در تولید بازی ها استفاده کنند؟ خود من برای پس زمینه یک نرم افزار (پروژه دانشجویی کلاسی) در موضوع صنایع معدنی از برخی نماد ها نزدیک به کاشی های ایرانی استفاده کردم، حال اگر یک فرد غربی ادعا کند که چنین نمادی را مشاهده کرده دیگر هموطنان او باید وی را متوهم بدانند؟!

2- مشکل اصلی آن است که در توسعه نرم افزار ها و بازی ها کشور ما دچار ضعف در نمادگرایی است و در بسیاری از موارد آشکار عمل می کند.(معمولا تصاویر تخت جمشید) اما این بدان معنا نیست که دیگران هم چون ما ضعیفند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arsham33 تشکر کرده اند:
freez578, KAL-KOI-BABAK, KH.I.A.2500, Present, Ghost Rider, apple2009

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تشکر کرده: 133 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1391 01:05

آرشيو سپاس: 246 مرتبه در 61 پست

توسط RaAmIiN » جمعه 22 آذر 1392 12:41

اون ساختومن بلنده یا برج کوالالامپوره یا برج تیانجین

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب RaAmIiN تشکر کرده اند:
sand_fighter, Present, AGeNiS1, Amiiiin

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تاريخ عضويت

I.R.I

توسط zzvf » جمعه 22 آذر 1392 13:22

RaAmIiN نوشته است:

اون ساختومن بلنده یا برج کوالالامپوره یا برج تیانجین

حرف شما درست بود در صورتی که نقشه ی ایران در تصویر به وضوح مشخّص نبود و خوک های سبز [مسلمانان] در آن نبودند.

freez578

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تاريخ عضويت

توسط RaAmIiN » جمعه 22 آذر 1392 13:54

من نقشه ایران رو توی هیچکدوم از عکسها نمیبینم کدوم یکی از عکسها به وضوح شبیه ایرانه ؟

وتنها دلیلتون برای مسلمان بودن خوکها رنگ سبزشونه ؟

Major I

Major I

نماد کاربر
280

تاريخ عضويت

I.R.I

توسط zzvf » جمعه 22 آذر 1392 14:41

RaAmIiN نوشته است:من نقشه ایران رو توی هیچکدوم از عکسها نمیبینم کدوم یکی از عکسها به وضوح شبیه ایرانه ؟

دیگه واقعاً نمی دانم چگونه نشان دهم:

خیر؛خوک ها در مسجد هم دیده می شوند و سبز بودن خوک ها هم خود دلیل روشنی است.مطمئناً مقاله را اگر با دقّت این حرف را نمی زدید.

mikaeil, shahab313, freez578

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
95

تاريخ عضويت

توسط RaAmIiN » جمعه 22 آذر 1392 15:20

zzvf نوشته است:
RaAmIiN نوشته است:من نقشه ایران رو توی هیچکدوم از عکسها نمیبینم کدوم یکی از عکسها به وضوح شبیه ایرانه ؟

دیگه واقعاً نمی دانم چگونه نشان دهم:

خیر؛خوک ها در مسجد هم دیده می شوند و سبز بودن خوک ها هم خود دلیل روشنی است.مطمئناً مقاله را اگر با دقّت این حرف را نمی زدید.

این عکسه بود که به وضوح شبیه ایرانه . الان به نظرتون به این نقاشی که با paint کشیدین شبیه ایران شده ؟ . شما نقشه ایران رو اصلا دیدی؟خوبه که نقشه ایران رو  گذاشتم براتون. اینجوریه از فردا هر عکسی رو که دیدیم بدیم شما یه عکس ایران از توش در بیاریدیه مقاله هم درباره فراماسون پایینش بنویسی واسمون

Cut the rope و where's my water هم سبزن لابد میتونید توی اون بازیها هم یجایی عکس مسجدی چیزی پیدا کنید بعد یه مقاله مثل همین بنویسید براشون
محض اطلاعتون مقالتون رو 2 بار خوندم حتی توی گوگل هم سرچ کردم که ببینم منبع اصلی مقاله از کجاست
آخرين ويرايش توسط RaAmIiN در جمعه 22 آذر 1392 16:07, ويرايش شده 1 در کل.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 22 آذر 1392 15:21

zzvf,  درک مطلب مورد نظر شما از نظر من سخت نیست.

حالا ممکن است برخی قانع بشوند و برخی به هر دلیل نشوند.

به نظر من شما از اصرار به قانع کردن دیگران پرهیز کنید و تنها پاسخ مواردی که توسعه دهنده بحث است را بدهید تا تکرار مطالب بیان شده در قبل.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CentralWeb, Present, arsham33, Amiiiin, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mahdi1944, zzvf, Ghost Rider, anga2009, apple2009, Ali$amir, freez578, mymail

بعدي