در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

آشنایی با رادار فوق مدرن AN/APG-79 رادار EA-18

توسط SAMAN » سه شنبه 14 مهر 1388 22:15

آشنایی با رادار فوق مدرن AN/APG-79  رادار EA-18 گراولر


AN/APG 79  رادار پویشگر آرایه ایی الکترونیکی فعال  AESA
کلیک کنید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

رادار AESA AN/APG-79 که برای جت جنگنده F/A-18 E/F سوپر هورنت و خلبانان آن آماده سازی شده بود, با قدرت و قابلیت های جدیدی که داشت انقلابی را بر پا کرد.

نمایش و رونمایی از سیستم رادار AESA AN/APG-79 یک پیشرفت مهم و قابل توجه در تکنولوژی رادارها بود.
در نتیجه کاملا" جدید بودن آرایه ایی حالت جلو به انتها با عقب تا انتهای دیگر رادار و پردازشگر و نرم افزار عملیاتی, سیستم به طور کلی قدرتش فراتر رفته بود, سیستمی که برای سوپر هورنت F/A-18 E/F نیروی دریایی ایالات متحده بود و در آن مهلک بودن و آسیب پذیری کمتر قبل از هرچیزی  در آن ایجاد شده بود.

با داشتن (توانایی) پویش امواج الکترونیک فعال رادار AN/APG-79  که سرعت امواج عبوری از رادار تقریبا برابر سرعت نور است, اگاهی و هوشیاری از وضعیت موجود و توانایی در مجهز شدن به موشک های دور برد هوا به هوا و هوا به سطح خوش بینانه تر می شد.
امواج سریع الحرکت رادارها قادر هستند که حالت های هوا به هوا و هوا به سطح را  هر دو باهم در یک زمان واقعا" کوتاه یکی کنند و بنابراین خلبان و کمک خلبان می توانند هر دو حالت را به طور همزمان با هم استفاده کنند که این واقعا" یک خیزش بی نظیر و جدید درتکنولوژی است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


در حال حاضر نرخ تولید برای نیروی دریایی کاملا" پر هست, APG-79 اطمینان پذیر بودن,  وضوح تصویر و هدف گیری و ژرفای برد رهگیری بالاتر نسبت به رادار های F-18 جاری را نشان داده است.  سبک معماری سیتم های رادار باز و در بسته های فشرده است.
آرایه ی رادار مرکب شده از  شمار زیادی از واحد های اجزای یکپارچه فرستنده و گیرنده  که  از کار افتادگی های ناگهانی قسمت های مکانیکی را حذف میکند. دیگر سیستم های ترکیب دهنده شامل دریافت کننده محرک (دشمن) پیشرفته, تحکیم کننده پردازشگر COTS  , و منابع تغذیه هست.

Raytheon در حال تحویل بیش از 125 دستگاه رادار APG-79 AESA به بوینگ  است. طبق برنامه نیروی دریایی ریزون موظف هست مجموع 437 دستگاه دیگر را ثبت کند.

در سال 2008 کمپانی (الکترونیک) Raytheon اولین APG-79 را برای  جنگنده EA-18  گراولر تحویل داد.همچنین رایزون  در گسترش اولین رادار  AESA  قابل استفاده,  در اسکادران F/A-18 E/F  سوپر هورنت  بلوک II موفقیت پیدا کرد.

در مجموع با APG-79 , رایزون جنگنده F/A-18 E/F با  چندین سیستم  دیگر تغذیه کرد. از جمله اینها رادار جاری APG-73 است, ATFLIR  یا غلاف هدف گیری مادون قرمز رو به جلو, ALR-67(V)3 یا رادار دریافت خطر دیجیتال, AN/ALE-50  و یک گونه از بمب ها و موشک ها شامل سلاح های لیزی هدایت شونده مانند JSOW اشاره کرد.

ترجمه : سامان

حقوق این مطلب متعلق به سایت http://www.centalclubs.com می باشد. برداشت این اثر به هیچ عنوان مجاز نیست مگر با ذکر  نام این سایت.

منبع:

http://www.raytheon.com/capabilities/pr ... apg79aesa/

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
شماره نخست - مهرماه 1390
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
hamed_713, CAPTAIN PILOT, shola, Fariborz, كيارش, mj_piremard, Hadi1001, Mahdi1944, kayvan6079, moh-597, sokuteasemuni, C.A.D.I.L.L.A.C, Shahbaz, cross2007, Ruozbeh, sourena1357

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان