در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

استیو جابز از ریاست Apple استعفا داد !

توسط cheka » پنج شنبه 3 شهریور 1390 05:45

استیو جابز ، افسانه ی دره ی سیلیکون و مدیر عامل شرکت الکترونیکی Apple که 14 سال است در این سمت فعالیت میکند ، امروز در یک اقدام غیر مترقبه استعفای خود را از سمت مدیر عاملی اعلام کرد . این خبری بود که توانست پس از روزها اشغال تیتر اول خبرگزاری توسط اخبار جنگ داخلی لیبی ، در عرض چند ساعت به تیتر اول خبرگزاری های جهان تبدیل شود .

بدون شک برای طرفداران شرکت Apple که خالق محصولات خلاقانه و انقلابی مثل آیفون ، آی پد ، آی پاد و ... است ، خبر استعفای غیر منتظره ی استیو جابز ، تکان دهنده و غم انگیز خواهد بود . در ساعات اولیه پس از این خبر ، سهام شرکت Apple سقوط 7 درصدی را تجربه کرد .

هنوز دلیل رسمی استعفای جابز که به تایید هیئت مدیره ی شرکت Apple رسیده اعلام نشده اما تشدید سرطان وی یکی از عوامل احتمالی برای استعفای وی محسوب میشود . وی از 17 ژانویه امسال به دلیل احتمالی تشدید سرطان تحت مداوا قرار داشت و تنها در مارس برای معرفی نسخه ی جدید تبلت IPAD و حضور در ضیافت شام مدیران شرکتهای دره سیلیکون توسط باراک اوباما ، رییس جمهور آمریکا ، در انظار عمومی ظاهر شد .

استیو جابز در سال 1970 با کمک شریک خود ، استیو وزنیاک ، شرکت اپل را در گاراژ منزل خود تاسیس کرد . این شرکت گسترش یافت و بزودی اولین کامپیوتر خود موسوم به Apple 1 را تولید کرد . اما محصول بعدی این شرکت بنام Apple II که یک کامپیوتر پیشرفته بود جایگاه Apple را به عنوان یکی شرکتهای مطرح کامپیوترسازی را تثبیت کرد .

در 1985 و به دنبال تنش در روابط جابز و مدیران داخلی شرکت اپل ، استیو جابز از این شرکت کنار رفت و شرکتی بنام Next تاسیس کرد . هشدار کارشناسان ، مدیران اپل را متقاعد کرد تا جابز را قبل از تبدیل به یک رقیب قدرتمند برای این شرکت ، دوباره جذب کنند . او بعدا "مدیر عامل موقت" شرکت Apple گردید و در سال 2000 ، کلمه ی "موقت" از عنوان وی حذف شد .

متن نامه ی استعفای استیو جابز بدین شرح است :

"هیئت مدیران و اعضای شرکت Apple

من همیشه گفته ام که اگر روزی فرا برسد که من دیگر نتوانم وظایف و انتظاراتی که از من به عنوان مدیر اجرایی شرکت Apple میرود انجام دهم ، پیش از همه با شما در میان خواهم گذاشت . متاسفانه ، آن روز فرا رسیده است .

من از سمت مدیر عامل اجرایی شرکت اپل استعفا میدهم و مایلم ، اگر هیئت مدیره بپذیرد ، بعنوان یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت به کارم ادامه دهم .

من همچنین قویا انتصاب تیم هوک ، مدیر عملیاتی شرکت اپل را به عنوان مدیر عامل اجرایی بعدی این شرکت پیشنهاد میکنم .

معتقدم روشن ترین روزهای خلاقیت و نو آوری شرکت اپل روزهای پیش روی ما هستند و من به جلو نگاه میکنم و در سمت جدیدم به پیشرفت این شرکت کمک خواهم کرد.

من بهترین دوستان زندگی ام را در شرکت اپل پیدا کردم و از همه ی شما برای اینکه در کنارتان فعالیت کردم ، متشکرم"

طبق گزارشات ، تیم هوک به عنوان مدیر عامل اجرایی جدید شرکت Apple پذیرفته شده است .

منبع :  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
airplane, ali-dj2002, SHAHRAM, Java, noktehdaan, Top Speed, Mohammad 1985, knopix, ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: استیو جابز از ریاست Apple استعفا داد !

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 3 شهریور 1390 14:50

سلام کامران جان
دستت درد نکنه واسه تاپیک.
بنظر من دیگه اپل میشه یه شرکت دسته چندمی.باز جای شکرش باقیه که گفته در هیئت مدیره میمونه.
خودمونیم ولی هیشکی عمو استیو نمیشه :x

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
cheka

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » پنج شنبه 3 شهریور 1390 17:11

ASHKAN95 نوشته است:دستت درد نکنه واسه تاپیک.
بنظر من دیگه اپل میشه یه شرکت دسته چندمی.باز جای شکرش باقیه که گفته در هیئت مدیره میمونه.

شما نظرت رو برای خودت نگه دار کلا!!
شرکت های تراز اول بین المللی وابسته به شخص نیستن که با رفتنش از رتبه ی یک بودن بیان دسته چندمی بشن!
همه جا که کشور گل و بلبل خودمون نیست!
اگر شرکت های بزرگ وابسته به شخص بودند الآن مایکروسافت هم با رفتن گیتس دسته چندمی میشد!
ولی دیدید که با رفتنش مایکروسافت توانست خودش رو نگه داره ویندوز سون و ویندوز فون رو عرضه کنه!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 3 شهریور 1390 17:36

بهتر نیست یکم بهتر صحبت کنید؟!!

راجع به شرکت اپل تحقیق کنید،متوجه حرف من خواهید شد.وقتی مایکروسافت و IBM در دهه های 80 و 90 کاری کرده بودند که اپل تقریبا 80% نابود شده بود،همین شخص نجاتش داد و به جایی که میبینید رسوند.

لطفا قبل از گفتن حرفی و صحبت کردن با این لحن توهین امیز تحقیق کنید

موفق باشید

cheka

Major

Major

نماد کاربر
763

تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

توسط cheka » پنج شنبه 3 شهریور 1390 18:39

Ruozbeh نوشته است:
ASHKAN95 نوشته است:دستت درد نکنه واسه تاپیک.

شما نظرت رو برای خودت نگه دار کلا!!
شرکت های تراز اول بین المللی وابسته به شخص نیستن که با رفتنش از رتبه ی یک بودن بیان دسته چندمی بشن!
همه جا که کشور گل و بلبل خودمون نیست!
اگر شرکت های بزرگ وابسته به شخص بودند الآن مایکروسافت هم با رفتن گیتس دسته چندمی میشد!
ولی دیدید که با رفتنش مایکروسافت توانست خودش رو نگه داره ویندوز سون و ویندوز فون رو عرضه کنه!

البته به نظر خود من Apple هم داره کم کم به سیستم مدیریت پشت پرده ای مایکروسافت متمایل میشه ، استیو جابز یه مغز استراتژی واقعیه و حیفه که وقتش رو صرف کارهای اجرایی این شرکت بکنه ، واسه همین شرکتها معمولا این مغزها رو با افراد اجرایی عوض میکنند که کسایی مثل استیو جابز و بیل گیتس (یا حتی فیدل کاسترو در کوبا !) آسوده از امور اجرایی شرکت به فکر استراتژی بلند مدت شرکت باشند . الان هم هم بیل گیتس جز هیئت مدیره ی مایکروسافته هم استیو جابز جز هیئت مدیره ی اپل میشه .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Present

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

دوشنبه 31 مرداد 1390 13:50

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 14 پست

توسط Reznov » پنج شنبه 3 شهریور 1390 21:48

سکان اپل که یکی از بزرگترین بنیان گزاران تکنولوژی های پیشرفته کامپیوتریست قرار است پس از استیو جابز به دست مدیر ارشدش "تیم کوک" هدایت شود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reznov تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » پنج شنبه 3 شهریور 1390 23:57

نمیدونم چرا همه شرکت های بزرگ دنیا ادعا می کنن که بنیان گزارشون برای اولین بار تو گاراژ خونشون با دوستش شرکت رو تاسیس کرد!!!!!!
این قضیه گاراژ چیه ؟؟!!!

احتمالآ بقیه عمرشو میخواد بره سواحل هاوایی یا تو یه جزیره خوش اب و هوا کیف و حالشو بکنه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
ASHKAN95, noktehdaan

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » جمعه 4 شهریور 1390 00:05

pckho0r نوشته است:نمیدونم چرا همه شرکت های بزرگ دنیا ادعا می کنن که بنیان گزارشون برای اولین بار تو گاراژ خونشون با دوستش شرکت رو تاسیس کرد!!!!!!
این قضیه گاراژ چیه ؟؟!!!

احتمالآ بقیه عمرشو میخواد بره سواحل هاوایی یا تو یه جزیره خوش اب و هوا کیف و حالشو بکنه

سلام

دوست عزیز همشون نه.فقط اپل و مایکروسافت

نوکیا و سونی و IBM و دل و .... از زمین خاکی شروع کردن.این دوتا بالایی باباشون مایه دار بودن گاراژ رو داده بودن بهشون.

(کلا پست شوخی بود،خواستم جو عوض شه )

noktehdaan

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 4 شهریور 1390 00:36

خب چون تو گاراژ تاسیس شدن دیگه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون