شرکت هواپیمایی Asiana Airlines شش فروند A 380 سفارش داد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

شرکت هواپیمایی Asiana Airlines شش فروند A 380 سفارش داد

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 12 بهمن 1389, 10:06 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
شرکت هواپیمایی آسیانا ایرلاینز اعلام کرد: این شرکت با هدف تقویت ناوگان، صرفه جویی در مصرف سوخت و امکان افزایش پروازهای مستقیم به مقصد اروپا و آمریکا، شش فروند A 380 سفارش داد.

به گزارش رویترز این هواپیماها در بازه زمانی 2014 تا 2017 به آسیانا ایرلاینز تحویل خواهد شد و شرکت کره ای در حدود دو تریلیون وون (78/1 میلیارد دلار آمریکا) برای خرید این هواپیماها اعتبار تخصیص داده است. بر اساس این گزارش، سفارش خطوط هوایی ایر آسیانا نخستین سفارش برای غول پیکرترین هواپیمای جهان پس از سانحه SuperJumbo شرکت هواپیمایی Qantas، و بزرگ ترین سفارش این هواپیما پس از سفارش خطوط هوایی British Airways در سال 2007 است.

شرکت هواپیماسازی Airbus با تایید این خبر گفت: حق انتخاب موتور هواپیما برای Asiana Airlines محفوظ است و این شرکت "در آینده ای نزدیک" موتورهای مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد. جت های غول پیکر A 380 یا از موتورهای Rolls Royce Trent 900 استفاده می کنند و یا محصول مشترک General Electric و Pratt & Witney بر روی آنها نصب می شود.

قیمت این هواپیما در حدود 347 میلیون دلار است و شرکت هواپیماسازی Airbus
، تاکنون موفق شده است 240 فروند از این هواپیمای غول پیکر را به فروش رساند. در نوامبر سال گذشته نیز مدیر شرکت هواپیمایی "Sky Mark" ژاپن از احتمال سفارش 15 فروند SuperJumbo خبر داده بود. بنا به گفته وی، در صورت نهایی شدن قرارداد، این هواپیماها در فازهای مختلف به این شرکت تحویل خواهد شد و در نخستین مرحله، چهار فروند A 380 در اختیار Sky Mark قرار خواهد گرفت.


پورتال فرودگاه های کشور
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”