ارسال متغيرها از ASP به Flash

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15716
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71170 بار
سپاس‌های دریافتی: 31356 بار
تماس:

ارسال متغيرها از ASP به Flash

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 13 اسفند 1384, 5:46 am

منبع:شبكه شماره:53

مقدمه
رشته متني زير را در نظر بگيريد:
Size=Medium& Color= Navy+Blue&Style=Mandarin+Collar
فلش رشته متني فوق را به صورت تركيبي از سه متغير(Size,color,style ) خواهد شناخت كه هر يك از آنها مقدار دهي شده اند. مقاديري كه بعد از علامت «=» در اين رشته متني واقع شده اند،مقدار مربوط به متغيري تعبير مي شوند كه قبل از علامت «=» قرار گرفته است. بر همين اساس،زماني كه قرار باشد از درون محيط فيلم هاي swf فلش (embbed شده در درون صفحات HMML ) متغيرهايي را به مرور يا اسكريپت انتقال بدهيم (يا پاس كنيم)، فلش متغيرها را به روش مشابهي در درون متني encode مي كند.

ارسال متغيرها از ASP به Flash
به خاطر داشته باشيد كه همواره براي ارسال متغيرها از ASP به فلش،بايد فرمت را رعايت كنيم و رشته متني حاوي اسامي متغيرها و مقادير آن ها را توسط شي(response از اشياي ASP ) بازگردانيم. براي بارگذاري متغيري از يك فايل ASP (در درون يك فيلم فلش يا توسط شي از اشياي ASP ) بايد به روش زير عمل كنيم:
Load Variables( myscript.asp,o)
در اسكريپت فوق،از دستور معروف ActionScript يعني،Load Variables استفاده كرده ايم. به طور معمول نبايد از دستور Get URL در اين مواقع استفاده كنيم،مگر آنكه در حال نوشتن كد براي embed كردن يك فيلم جديد باشيم يا آنكه قصد توليد صفحه HTML جديدي داشته باشيم . عدد صفر در اسكريپت فوق نمايانگر سطحي است كه قرار است فيلم را در آن بارگذاري كنيم. در صورتي كه چندين فيلم فلش را يكي بعد از ديگري در سطوح مختلف بارگذاري كرده باشيم. نخستين فيلم توسط پارامتر level 0 شناسايي مي شود. در واقع از اصطلاح Z-order براي بيان سطح فيلم ها استفاده مي شود. در اين نوشته هميشه فرض مي كنيم كه تنها يك فيلم در بحث خود داريم.

ارسال متغيرها از Flash به ASP
مطمئنا” در بسياري از موارد نيز تمايل خواهيد داشت كه اطلاعاتي را از فلش به اسكريپت ASP ارسال كنيد. براي اين كار مي توان از كد Action script (در فايل فلش )استفاده كرد:
Load Variables(myscript.asp,0,vars=POST)
در دستور فوق از روش ارسال متغير POST استفاده شده است(همان طور كه مي دانيد،براي ارسال متغيرها از درون فايل هاي HTML به سرور،مي توان از دو روش POST و يا GET استفاده كرد.) براي دستيابي به داده هايي كه با روش POST ارسال شده باشند،مي توان از متدهاي زير در سمت اسكريپت ASP بهره برد:
Reguest.Form(flash-var-1) Reguest(flash-var-1)
در واقع دو دستور فوق دو نمايش مختلف از يك دستور بيشتر نيست. همانطور كه مي دانيد،اشياي برنامه نويسي داراي متدها و خواص پيش فرضي هستند كه مي توان به جهت سهولت از نوشتن آنها صرف نظر كرد. در مورد فوق هم از چنين ويژگي اي استفاده شده است. اما از اين موضوع كه بگذريم همان طور كه از كدهاي بالا مشخص مي شود،زماني كه از روش POST براي ارسال متغيرها استفاده مي شود،فلش تمامي متغيرها را در درون Form Collection ارسال مي كند. اما در صورتي كه از روش GET براي ارسال متغيرها استفاده مي شود،اطلاعات متغيرها در رشته متني guery string قرار داده مي شوند. در چنين مواردي كليه اطلاعات بعد از نشاني اينترنتي و بعد از يك علامت ويژه مثلا” يك علامت سوال پشت سر هم چيده مي شوند. براي دسترسي به اطلاعاتي كه در رشته guery گنجانده شده اند،بايد متناوبا” از دستور (flash-var-1 ) Reguest.Query String استفاده شود.

نتيجه گيري
در اين مقاله روش ارسال متغيرها از ASP به Flash و نحوه تعامل اين دو محيط را با يكديگر آموختيم . هدف اين نوشتار فتح بابي بود براي بالاتربودن سطح كاري و نشان دادن نمونه اي از تعامل ASP و Flash .
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”