در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

اجراي فايلهاي asp بر روي کامپيوتر شخصي

توسط Farhad3614 » پنج شنبه 11 اسفند 1384 20:48

به دلیل اینکه فایلهای asp  بر روی server اجرا میشوند و تنها خروجی حاصل از اجرای آن به مرورگر باز میگردد ، خروجی آنها به صورت یک صفحه HTML دیده خواهند شد.

محصولات رایگان مایکروسافت همچون (PWS , IIS) به ما این امکان را میدهند که بدون نیاز به یک وب سرور خارجی فایلهای خود را بر روی کامپیوتر شخصی اجرا نماییم.

در ویندوزهای 95 و 98 این نرم افزار به نام "PWS" وجود دارد که طریقه نصب آن را بر روی کامپیوتر شخصی آموزش خواهیم داد.

در ویندوزهای 2000 و XP این نرم افزار "IIS" نام دارد.

طریقه نصب PWS بر روی ویندوز 98:

جهت اینکار شما باید پوشه add ons در CD ویندوز 98 وجود دارد باز کنید . سپس پوشه PWS را در آن بیابید . سپس فایل Setup.exe آن را اجرا نمایید . دقت فرمایید هنگام آدرس دهی جهت مشخص کردن پوشه ای که PWS باید در آن نصب شود حتما پوشه wwwroot حتما باید وجود داشته باشد.

طریقه نصب IIS در ویندوزهای 2000 و XP:

برای این کار کافیست به control panel رفته و گزینه add/remove program را کلیک کنید . سپس add/remove windows components را کلیک کرده و از لیست بازشده گزینه internet information services (IIS)"" را تیک بزنید . سپس بر روی details کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه های مورد نظر خود را انتخاب نمایید . کسانی که اطلاعات کافی در مورد این برنامه ها ندارند بهتر است همه گزینه ها را انتخاب نمایند. با کلیک بر روی دکمه next نصب برنامه آغاز میشود.( دقت داشته باشید برای نصب IIS بر روی ویندوز xp ، ویندوز شما باید حتما Professional باشد.

پس از نصب IIS  یا PWS ، کامپیوتر شخصی ما به یک وب سرور تبدیل میشود و فایلهای ASP  در آن اجرا میشود .به خاطر بیاورید هنگام نصبIIS  یا PWS ، پوشه ای به نام Inetpub در درایوی که این دو برنامه نصب شده اند ایجاد شده است . این پوشه را باز کنید و پوشه wwwroot را پیدا کنید سپس پوشه ای با نام myweb در آن بسازید . حال وب سرور شما آماده است و میتوانید فایلهای ASP را در ان اجرا نمایید . هنگام آدرس دهی بر روی مرورگر خود مانند زیر عمل نمایید:

اگر فایل اصلی شما به عنوان مثال: default.asp نام دارد باید در مرورگر خود این آدرس را تایپ کنید . http://localhost/myweb/default.asp" " و یا  " http://localhost/myweb". توجه داشته باشید فایل default.asp درون پوشه ای که ما ساخته ایم و نام آن را myweb  نهاده ایم قرار میگیرد.

منبع : noorejonoob.net

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان