در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1604

تشکر کرده: 216 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

سوال در مورد قيمت لب تاپ Asus k 42j

توسط oweiys » سه شنبه 22 اسفند 1391 10:11

سلام

مشخصات لب تاب:

Asus k 42j

RAM= 4 G

VGA= 1 G

Hdd= 500 G

Mon=14 inch

cpu=core3

يكي از دوستان ميخواست اين لپ تاپ رو كه كاركرده ولي خيلي سالم هست رو به مبلغ 1 ميليون 200 يا 300 هزار تومان خريداري كنه.

نظر شما در مورد قيمت چيست؟

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
reza4087

Major II

Major II

نماد کاربر
124

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 فروردین 1389 22:03

آرشيو سپاس: 446 مرتبه در 96 پست

Re: سوال در مورد قيمت لب تاپ Asus k 42j

توسط mahdi3366 » سه شنبه 22 اسفند 1391 13:24

من خودم همین مدل رو دارم و خیلی خیلی هم ازش راضیم.با اینکه من باهاش کار گرافیکی می کنم اما واقعا جواب میده.
قیمت الانش رو من خبر ندارم.اما 4 ماه پیش من یک و سیصد خریدم.البته من رمش رو ارتقا دادم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdi3366 تشکر کرده اند:
oweiys

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: سوال در مورد قيمت لب تاپ Asus k 42j

توسط Solver » چهارشنبه 23 اسفند 1391 04:27

الگو ITL (شرکت ما) جهت نرخ گذاری زمان خرید لپ تاپ / تبلت / نمایشگر (مانیتور) دست دوم:

http://www.scribd.com/doc/130072575/Algorithm-Buy-Bid

شاید گیج کننده به نظر بیاد ، شما قیمت نو کالا را در بازار بدست میارید - اگر نباشد قیمت نو کالای مشابه اش را. بعد در فرمول میزارید. منظور از اصطلاحات زیر هم این است که ما صرفا قراردادی بین خودمان در شرکت استفاده می کنیم:

Price : قیمت

Line : خط و خش روی کالا

Crashed Devices : قطعات کلا از رده خارجش / باید تعویض شوند قابل تعمیر نیستند و الان هم کار نمیدهند.

Reaper Problem : مشکلات قابل حل / بیشتر شامل موارد نرم افزاری ، فریم ویر و مثلا برا لپ تاپ بحث بایوس میشود. اما گاهی برخی موارد سخت افزاری هم در بر می گیرد.

Y : برابر سال کارکرد دستگاه است.

Battery Life : وضعیت باطری است / ممکن است یک دستگاه 1 ماه استفاده شده و کاملا مرتب باشد اما باطریش مشکل داشته باشد.

Box & Cable : ویژه مانیتورها هست که آیا کابل اروجنیال (برچسب سریال نمایشگر روی کابل تغذیع و دیتا باشد) و کارتن (برابری سریال) نمایشگر موجود است یا خیر.

البته برای شما شاید یک فاکتور در تبلت و لپ تاپ هم باشد، اما ما چون تبلت و لپ تاپ بدون کارتن (احتمال سرقتی بودن) خرید نمی کردیم یک فاکتور نبود برامون.

در فرمول زیر هر پرانتز یک سری عدد نوشته شده است که در حقیقت اشاره به این دارد خروجی اون پرانتز حاصل کدوم مرحله بررسی کالا می باشد. در زیر فرمول هم مراحل بررسی هر کالا به طور مناسب و گام گام توضحی داده شده طوری که هیچ چیز دستگاه از قلم نیوفتد شرح داده شده است که با رفتن هر گام پرانتز های مربوطش را پر می کنید و در نهایت قیمت واقعی دستگاه را میتونید به دست بیارید ضمن این که خیالتان راحت است از همه چیز دستگاه خریداری شده هم خبر دارید.
عجب آموزشی شد   ، ملت پشیمان نشوند خوب است
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
net_writer, airplane, CAPTAIN PILOT, farbod9, oweiys, abbas.m.k, Mahdi1944, Ghost Rider