در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 مرداد 1391 15:29

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

روشن نشدن مانیتور لپ تاپ ASUS K43S

توسط j_amiry » دوشنبه 2 مرداد 1391 15:37

سلام بر همه دوستان و اساتید. یه لپ تاپ ASUS K43S دارم که تا دو سه ساعت پیش عین ساعت اتمی کار می کرد؛ اومدم ویندوز عوض کنم، وسطای کار که ریستارت شد، دیگه مانیتور چیزی رو نشون نداد. یعنی ظاهرا سیستم روشن میشه (همه چراغا روشن هستن) اما مانیتور هیچی نشون نمیده. این لینک ها:
asus-t82081-12.html
asus-t82081.html
رو مو به مو آزمایش کردم ولی جواب نداد. از این که این سوال رو دوباره پرسیدم، چون یه نکته ای هست که شاید بتونه کمک کنه به حل. لپ تاپ اصلا خاموش نمیشه. یعنی فقط موقعی که پاور و باطری قطع بشن، خاموش میشه. منظورم اینه که وقتی دکمه پاور رو 5 ثانیه نگه میدارم، خاموش میشه، اما بعد از چند ثانیه دوباره خودش روشن میشه.
کسی نظری در این زمینه داره آیا؟ میتونید کمکم کنید حلش کنم و مجبور نشم بفرستم تعمیرگاه لطفا؟ ممنون از محبت همتون. زنده باشید.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: روشن نشدن مانیتور لپ تاپ ASUS K43S

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 2 مرداد 1391 22:39

j_amiry عليک سلام
من فکر ميکنم مشکل به بايوس لپتاپ مربوطه و بايد اون رو اپديت کنيد
اما لطفا بفرماييد از ابتداي روشن شدن سيستم هيچي نمايش داده نميشه يا اينکه بعد از بوت و ورود به بوت لودر ويندوز ديگه چيزي نشون نميده؟
اگر خاموش نميشه و ... اين کار رو انجام بديد:
باتري رو در بياريد و 10 ثانيه صبر کنيد و سپس در همون حالت که باتري خارج شده کليد پاور سيستم رو به مدن 20 تا 25 ثانيه نگه داريد و بعد دوباره برق با باتري رو به سيستم متصل کرده و بلافاصله بعد از روشن شدن کليد F2 رو بزنيد، در صورتي که وارد بايوس شديد، با کامپيوتر ديگه‌اي از سايت Asus آخرين نسخه‌ي بايوس لپتاپتون رو دانلود و روي يک فلش با Fat16 کپي کنيد و بعد از طريق امکان آپديتر در خود بايوس لپتاپ اون رو آپديت کنيد (معمولا به نام Easy Flash يا چيزي شبيه اون در بايوس هست)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CentralWeb, ASHKAN95, nima-rad, CAPTAIN PILOT, Ali$amir, Goebbels, abbas.m.k, Mahdi Mahdavi, MASTER, interceptor, Shahbaz, ARafiee

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 2 مرداد 1391 15:29

توسط j_amiry » سه شنبه 3 مرداد 1391 15:53

@Administrator
سلام مجدد و ممنون از راهنماییتون. از همون زمان روشن شدن اصلا چیزی نشون نمیده. انگار مانیتور کلا قطعه. کاری هم که فرمودید انجام دادم ولی جواب نداد. یعنی با توجه به مطالبی که تو نت خوندم، خودمم مطمئن شدم که بایوس باید آپدیت شه. اما هیچ راهی برای ورود ندارم. چون مانیتور قطع شده و هیچی نمیبینم. هیچ راه دیگه ای برای آپدیت بایوس نیست؟ مثلا از طریق شبکه نمیشه وارد ستاپ شد؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 3 مرداد 1391 19:23

j_amiry عليک سلام
کار نگه داشتن کليد پاور (بدون وصل بودن باتري و کابل برق) رو تا 1 دقيقه طولاني کنيد، شايد کافي نبوده باشه، اگر با اين روش مشکل رفع نشد، بدون باز کردن سيستم احتمالا راهي نخواهيد داشت
البته راه ديگري هم داره و اون اينه که اگر وارد بايوس ميشه، يک سيستم دقيقا مشابه اون رو کنار خودتون بگذاريد و دقيقا مشابه هم کليدها رو بزنيد و وارد بايوس شده و با اون بايوس رو ريست يا فلش کنيد، اما اين در صورتي هست که فقط مانيتور خاموش باشه و شما مطمئن باشيد که مثلا وارد بايوس ميشويد

در صورتي که لپتاپ گارانتي نداره، ميتونيد خودتون اون رو باز کنيد و بايوس رو ريست کنيد و بعد هم بلافاصله بايوس رو آپديت کنيد، اين مشکل در بسياري از بايوسهاي سري K وجود داره و معمولا با همون نگه داشتن کليد پاور به شکلي که گفتم رفع ميشه، اگر نشد و گارانتي داره لپتاپ، پيشنهاد ميکنم براي گارانتي مراجعه کنيد، چون در صورت هر تغيير و يا باز شدن لپتاپ، گارانتي اون باطل ميشه
با استفاده از کارت شبکه و ... هم در صورتي که Network Boot و اي‌سي  اون در بايوس و مادربورد فعال باشه ميتونيد سيستم رو تحت شبکه بوت کنيد، اما به صورت عادي اغلب مادربوردها اين اي‌سي رو ندارند و در بايوس هم به صورت پبشفرض غير فعال هست

در ضمن با توجه به ادامه دار بودن تاپيک، لازم نيست در هر پست مجددا سلام کنيد، همون يکبار کافي هست :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
abbas.m.k, MASTER, CAPTAIN PILOT, ARafiee, SHAHABESAGEB, Shahbaz, nima-rad, CentralWeb, Ali$amir, ASHKAN95

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 15 آبان 1394 11:31

توسط tamookan41 » جمعه 15 آبان 1394 11:32

با سلام
من یک لب تاب ایسوس مدل k43sj دارم و مشکل این لب تاب این است که وقتی دکمه پاور را میزنم سه بار در همان ابتدای بالا آمدن خاموش و روشن میشه (در حین خاموش و روشن شدن صفحه کاملا سیاه است) و بعد ویندوز بالا میاد و تمام کارهای آن عادی است و هر کاری توی ویندوز بخوام انجام بدم به راحتی انجام میدم، سرعتش مثل قبلا هست هیچ تغییری نکرده فقط مشکلش همینه.
کارهای که من کردم:
1- در ابتدا من در مورد این مشکل چشم پوشی کردم که نهایتا بعد از مدتی صفحه کاملا رفت دیگه دکمه پاور هم کار نمیکرد.

2- پیش تعمیر کار بردم گفت چیپ گرافیک رو عوض کردم و بایوس زدم که نهایتا اومد بالا و دوباره همون مشکل ریست شدن اولیه رو داره یعنی در کل تعمیر کاره فقط یه قرص استامینوفن بهش داده یعنی عملا دوباره صفحه سیاه میشه در آینده.

3- من الان دیگه بهش دست نزدم من موندم و این مشکل ریست خواهشا اگر کسی تجربه این مشکل لب تاب رو داشته و حلش کرده ما رو هم در جریان بزاره خیلی ممنون میشم.
mojtabaghsh86@gmail .com
09391046196
09179973949

قاسمی