در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
286

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 آبان 1385 22:43

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 12 پست

سوال در مورد نحوه تنظیم پهنای باند بر روی مودم Asus N10

توسط taktaz » سه شنبه 1 فروردین 1391 01:45

با درود
روی مودم Asus N10 چطور میتونم پهنای باند رو برای یوزر وایرلس تعریف کنم چون هر چی تنظیمات رو نگاه میکنم در قسمت SSID (تعریف یوزر)فقط 2 امکان برای bandwith وچود داره یکی Normal و یکی Low خودم با Lan وصلم و میخواستم مثلا پهنای باندم رو با یوزر وایرلس نصف کنم نمیدونم راهی هست یا نه؟
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: سوال در مورد نحوه تنظیم پهنای باند بر روی مودم Asus N10

توسط SHAHRAM » يکشنبه 6 فروردین 1391 01:16

با کمی تاخیر: :?
من دقیقا با این مدل کار نکردم ولی به طور کلی مدیریت پهنای باند در مودم های معمولی یا نیست و اگر هم هست در حد اولیت دهی(QOS)دیده میشه.
برای مدیریت پهنا باند باید جتما از یک gateway در شبکه برای مدیریت پهنا باند استفاده کنید که نسخه های پولی و غیر پولی نرم افزار های مدیریت پهنا باند وجود داره.الیته اگر منظورتون رو درست متجوه شد باشم. :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, taktaz, ASHKAN95, Mahdi Mahdavi, Mr.Amirhessam, ARafiee, MASTER

Major I

Major I

نماد کاربر
286

تاريخ عضويت

يکشنبه 21 آبان 1385 22:43

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 12 پست

توسط taktaz » چهارشنبه 9 فروردین 1391 10:53

SHAHRAM نوشته است:با کمی تاخیر: :?
من دقیقا با این مدل کار نکردم ولی به طور کلی مدیریت پهنای باند در مودم های معمولی یا نیست و اگر هم هست در حد اولیت دهی(QOS)دیده میشه.
برای مدیریت پهنا باند باید جتما از یک gateway در شبکه برای مدیریت پهنا باند استفاده کنید که نسخه های پولی و غیر پولی نرم افزار های مدیریت پهنا باند وجود داره.الیته اگر منظورتون رو درست متجوه شد باشم. :razz:

مرسی شهرام جان از پاسخت منظورم همینه که شما میگید خوب من در منزل استفاده میکنم منتها غیر از خودم هم کاربر دیگه ای دارم که با وایرلس من وصله وقتی من دارم کار میکنم یا دانلود اون سرعتش خیلی کم میشه میخوام که مثلا پهنای باندم رو فرضا تقسیم به دو کنم. با این حساب ممنون میشم نرم افزاری در این مورد برام معرفی کنی. راستی این gateway که گفتید نیاز به سخت افزار جدید داره؟
هر چه بالاتر ميروي , در نظر آنان که پرواز نميدانند کوچکتر به نظر ميرسي (آندره ژيد)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب taktaz تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 9 فروردین 1391 14:36

سلام :razz:

با استفاده از برنامه زیر به راحتی میتتوانید میزان پهنای باند و میزان دانلود برای چندین کلاینت تعیین کنید. برای مثال با پهنای باند X به مقدار Y دانلود کند. البته باید خودتون سرور بشید و کامپوتر مورد نظر رو کلاینت کنید.

رمز فایل: www.fdl.ir

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

یه راه حل بسیار ساده هم وجود داره. به طبع شما وقتی که دانلود میکنید، سرعت برای طرف مقابل بشدت کاهش پیدا میکنه و اگر به وبگردی مشغول باشید سرعت چنان تفاوتی نخواهد داشت. خب در این مورد شما میتوانید برای دانلود با استفاده از IDM سرعت خود را محدود کنید. یعنی برای مثال اگر با سرعت 100KBps دانلود میکنید، محدود کننده رو روی 50KBps تنظیم کنید. به این ترتیب هر دو کامپیوتر به راحتی میتوانید از نت استفاده کنید

پیروز باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
MASTER, Mr.Amirhessam, taktaz, ARafiee, Mahdi Mahdavi