در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major I

Major I

no avatar
235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

Re: روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

توسط HS368 » سه شنبه 24 آبان 1390 01:30

من فکر میکنم مشکل شما نرم افزاری باشه، بهتره قبل از اینکه برای تعمیر بفرستید همه ی راه های نرم افزاری رو تست کنید شاید مشکل حل شد. من نظرم اینه که بایوس رو آپدیت کنید و بوت سکتور رو repair کنید. تنظیمات بایوس روی optimized default بذارید. اگه بایوس آپدیت بشه مشکلی پیش نمیاد تازه بعضی error ها fix میشه.

توی یکی از فروم های خارجی خوندم همین مشکل برای لپ تاپ ایسوس بوجود اومده، یکی پیشنهاد داده بود که اول برق و باتری لپتاپ رو دربیارید، بعد به مدت کمتر از 30 ثانیه کلید power رو نگه دارید تا یه صدای بوقی بشنوید و بعد باتری رو وصل کنید و لپتاپ رو روشن کنید. چند نفری مشکلشون حل شده بود ولی برای بعضیا مشکل حل نشد. حالا شما این امتحان کنید شاید جواب داد.

ممکنه مشکل سخت افزاری داشته باشد، من نمونه کدهای بایوس های قدیمی (6 سال پیش) رو دیدم، وقتی سیستم راه اندازی میشه اول برق تمام قطعات اصلی (مثل رم، حافظه های بایوس، کارت گرافیک و ...) و جانبی (مثل هارد، cd rom و ...) رو وصل میکنه و بعد دستور راه اندازی رو برای هر قسمت میفرسته و debug میکنه و اگه مشکلی بود با بوق مربوط کاربر رو مطلع میکنه. ولی وقتی سیستم رو ریستارت میکنی برای سریعتر شدن روند، همه قطعات رو چک نمیکنه. مثلا برای اولین بار که سیستم روشن میشه cd rom چک میکنه ولی ریستارت که میکنی دوباره چک نمیکنه. واسه همین شاید مشکل سخت افزاری باشه.

ویندوز قبلیتون چی بوده؟ اورجینال بوده؟
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, nima-rad, SAMAN, Ma3ouD, kayhanm, Mahdi Mahdavi, interceptor

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

Re: روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

توسط SHAHRAM » سه شنبه 24 آبان 1390 11:05

دوست عزیز
دوستان راه کار های خوبی ارائه کردند،اگر مشکلتون باز حل نشد،به احتمال بسیار زیاد بایوس شما نیم سوز شده.که اگر این گونه باشه باید بایوش تعویض بشه. :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, SAMAN, ASHKAN95, interceptor, CAPTAIN PILOT

قبلي