در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 آبان 1390 13:37

سلام دوستان.
من یک لبتاپ asus k51ac دارم.
دیروز ویندوز عوض کردم همه چیز هم نصب کردم خیلی معمولی و اوکی.صبح پتاشدم روشن کردم دیدم صفحه نمایش روشن نمیشه!
ولی چراغ های لبتاپ روشن میشه!
تو این 3 سال تاحالا این مشکل را نداشتم.یعنی کلا مشکل باهاش نداشتم!
این روز عید به دادم برسید :(
مخلصم....
------*********//////

الان لبتاپ را زد به مانیتور به وسیله کابل VGA تصویر روی مانیتور نیومد.ولی وقتی که کابل را کشید تصویر اومد روی لبتاپ و ویندوز بالا اومد.ریست که کرد باز دیگه نیمد بالا.این عملایت را دوباره تکرار کرد ولی بازم نشد!
مشکل از کجاست دوستان؟

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

Re: روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

توسط CentralWeb » سه شنبه 17 آبان 1390 14:04

سلام
شاید مشکل از تنظیمات باشه
یعنی مثلا زمانی که کابل یک نمایشگر رو وصل میکنید تنظیمات ریست میشه و به حالت نرمال برمیگرده و وقتی سیستم رو ریستارت میکنید تنظیمات به حالت اول برمیگرده
تنظیمات بایوس رو هم چک کنید...
باتشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
oweiys, HS368, Mahdi1944, nima-rad, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Ma3ouD

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 آبان 1390 15:40

در حال حاضر صفحه نمیاد بالا که بخوام به بایوس دسترسی داشته باشم!
در این صورت باید چه کار کنم؟
از وقتی که ویندوز عوض کرد این مشکل پیش اومد. ویندوز 7.
مخلصم.

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » سه شنبه 17 آبان 1390 18:58

دوست عزیز.سلام.
موقع بوت هم مانیتور روشن نمیشه؟یک بار وقتی کامپیوتر روشنه دکمه پاور رو نگه دارید تا سیستم خاموش بشه.و بعد از مدتی دوباره روشن کنید.
اگر درست شد که به سلامتی.در غیر این صورت.اگر موقع بوت هم هیچ تصویری دیده نمیشه "مثل لوگوی شرکت که قبل از بوت سیستم عامل ظاهر میشه " به احتمال زیاد مشکل سخت افزاریه و در کمال ناباوری با نصب ویندوز شما هم زمان شده.
شاید هم مانیتور فعال برای پورت خروجی فعال شده "یعنی تصویر از روی خروجی VGA   OR   HDMI پخش میشه که احتمالش خیلی کمه.چون باید موقع بوت تصویر ازمانیتور اصلی لپتاپ پخش بشه.
سوالی بود در خدمتیم. :razz:
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Ma3ouD, nima-rad, CAPTAIN PILOT, behrad90, HS368, ASHKAN95, CentralWeb

Major I

Major I

no avatar
235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

توسط HS368 » سه شنبه 17 آبان 1390 19:04

شما از کلید Fn+F8 استفاده کن. این کلید برای switch کردن مونیتور استفاده میشه و اگه مونیتوری به vga وصل نباشه، lcd لپ تاپ خاموش و روشن میشه.
امتحان کن و نتیجه رو بگو.  :-)
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, interceptor, behrad90, CentralWeb, Mahdi1944

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

توسط Ma3ouD » چهارشنبه 18 آبان 1390 15:19

با سلام به همه.
با این راه کار هایی که دوستان گفتن مشکلم رفع نشد.
لبتاپ را به مدت 45 دقیقه در حالت روشن قرار دادم بعد از 45 دقیقه به یک باره صقحه اومد و رفت داخل ویندوز!!!
دیگه خواموشش نکردم!
حالا مشکل از کجا می تونه باشه؟
با آپدیت بایوس حل میشه؟
مخلصم....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
interceptor

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

توسط CentralWeb » چهارشنبه 18 آبان 1390 17:16

Ma3ouD جان
مشکلی مشابه در لب تاب یکی از دوستانم پیش اومده بود که وقتی لب تاب رو باز میکردیم صفحه خاموش بود در حالی که روشن کرده بودیم
اما بعد از ازمایش و خطا متوجه شدیم که مشکل بدلیل قطع و وصل شدن ال سی دی و سیمش هست و در زاویه ای خاص سیم وصل میشد و مانیتور سریع روشن میشد و تصویر میومد که زاویه باز شدن برای تصویر حدود ۱۰۰ درجه بود یعنی مانیتور رو باید توی اون زاویه قرار میداد و کار میکرد
این رو گفتم تا شما هم یه تست بفرمایید تا مطمئن بشید سیم قطع نباشه
باتشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
HS368, interceptor, ASHKAN95, Ma3ouD, nima-rad, CAPTAIN PILOT

Major I

Major I

no avatar
235

تاريخ عضويت

توسط HS368 » چهارشنبه 18 آبان 1390 17:52

Ma3ouD نوشته است:لبتاپ را به مدت 45 دقیقه در حالت روشن قرار دادم بعد از 45 دقیقه به یک باره صقحه اومد و رفت داخل ویندوز!!!

45 دقیقه طول کشید ویندوز بالا بیاد بعد یهو خودش صفحه نمایش رو روشن کرد(اگه اینطوری باشه به احتمال زیاد مشکل نرم افزاریه) یا نه ویندوز بالا اومده بود شما تکونش دادی صفحه روشن شد(همون طور که دوستمون گفت مشکل سخت افزاریه)؟!
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

Ma3ouD, ASHKAN95, nima-rad, behrad90, interceptor

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

توسط Ma3ouD » دوشنبه 23 آبان 1390 12:05

سلام دوستان.
مشکا همچنان پا بر جاست.
لبتاپ را روشن می کنم و بعد از 1 ساعت به یک باره آرم ASUS میاد بالا و گویی که الان لبتاپ را روشن کرده ای!
بعد که وارد ویندوز میشوم و چند ساعتی کار می کنم  اگر ریست کنم مشکلی نداره و به راحتی عملیات ریست انجام میشه و دوباره میرم داخل ویندوز.که به همین صورت میندوز عوض کردم.آنتی ویروس هم آپدیت هست.
ولی بعد از نصب ویندوز مشکل رفع نشد...
لبتاپ چند نفر از دوستانم نیز به همین مشکل دچار شده بودند که گویی ویروسی در کار است!!!
دوستان چه توصیه می کنید؟مشکل از کجاست؟
مخلصم....

interceptor, HS368

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 23 آبان 1390 13:48

Ma3ouD,  عزیز.
نگفتید چه نسخه ای از ویندوز رو میخواهید نصب کنید؟نسخه قبلی چی بوده؟
من در این صفحه
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

خوندم که فقط تا نسخه Windows 7 Home premium رو ساپورت میکنه.
در ضمن اجزای ویروس قبل از بوت ویندوز هم ممکن نیست."تا اونجایی که میدونم همچین ویروسی نداریم"
شاید با آپدیت بایوس مشکل حل بشه!
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Ma3ouD, ASHKAN95

Major I

Major I

no avatar
235

تاريخ عضويت

توسط HS368 » دوشنبه 23 آبان 1390 14:59

بعضی از ویروس ها هستند که boot sector رو آلوده میکنند ولی بخواد رام بایوس رو دستکاری کنه من تا حالا همچین ویروسی ندیدم (شاید بخاطر این باشه شرکت ها ساز و کار جدید تو نوشتن روی حافظه eeprom گذاشتن). ویروس چرنویل بایوس رو دستکاری میکرد که اون هم برای ویندوز 95 و 98 ساخته شده بود.

معمولا تنظیمات بایوس در حافظه cmos ذخیره میشه و ویروس میتونه اونو دستکاری کنه، بعضی ویروس ها مقدار ولتاژ cpu رو افزایش میدن و باعث اورکلاک شدن cpu میشند و اگه ولتاژ بیش از حد باشه cpu هنگ میکنه و زمان زیادی طول میکشه تا ولتاژ خودشو تغییر بده و به حالت عادی برگرده.
شما برای پاک کردن cmos باید برق و باتری لپتاپ رو دربیاری، باتری مادربرد رو در بیار، یه 5 دقیقه ای صبر کن تا خازن های مادربرد خالی شه، cmos که پاک شد میتونی باتری وصل کنی و سیستم رو راه اندازی کنی.

اما اگه ویروس رام بایوس رو دستکاری کرده باید رام بایوس آپدیت کنی، برای آپدیت برنامه WinFlash رو از لینک زیر دانلود کن
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

آخرین ورژن رام بایوس برای لپتاپ خودتونو از لینک زیر بگیرید

رام جدید نصب کنید و حتما تنظیمات default برای بایوس انتخاب کنید.

بعد از نصب رام مستقیما با سی دی ویندوز، سیستم رو بوت کنید و boot sector تعمیر کنید (برای پاک کردن ویروس احتمالی از بوت سکتور).

امیدوارم مشکلتون حل بشه

Ma3ouD, ASHKAN95, sghanbare1

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

توسط Ma3ouD » دوشنبه 23 آبان 1390 17:40

Mahdi Mahdavi نوشته است:Ma3ouD,  عزیز.
نگفتید چه نسخه ای از ویندوز رو میخواهید نصب کنید؟نسخه قبلی چی بوده؟
من در این صفحه
کد: انتخاب همه

خوندم که فقط تا نسخه Windows 7 Home premium رو ساپورت میکنه.

در ضمن اجزای ویروس قبل از بوت ویندوز هم ممکن نیست."تا اونجایی که میدونم همچین ویروسی نداریم"

شاید با آپدیت بایوس مشکل حل بشه!

دوست عزیز ویندوز قبلی 7ultimate 64 bit بود و ویندوز جدیدی که نصب کردم نیز همین است.

HS368 نوشته است:بعضی از ویروس ها هستند که boot sector رو آلوده میکنند ولی بخواد رام بایوس رو دستکاری کنه من تا حالا همچین ویروسی ندیدم (شاید بخاطر این باشه شرکت ها ساز و کار جدید تو نوشتن روی حافظه eeprom گذاشتن). ویروس چرنویل بایوس رو دستکاری میکرد که اون هم برای ویندوز 95 و 98 ساخته شده بود.

معمولا تنظیمات بایوس در حافظه cmos ذخیره میشه و ویروس میتونه اونو دستکاری کنه، بعضی ویروس ها مقدار ولتاژ cpu رو افزایش میدن و باعث اورکلاک شدن cpu میشند و اگه ولتاژ بیش از حد باشه cpu هنگ میکنه و زمان زیادی طول میکشه تا ولتاژ خودشو تغییر بده و به حالت عادی برگرده.
شما برای پاک کردن cmos باید برق و باتری لپتاپ رو دربیاری، باتری مادربرد رو در بیار، یه 5 دقیقه ای صبر کن تا خازن های مادربرد خالی شه، cmos که پاک شد میتونی باتری وصل کنی و سیستم رو راه اندازی کنی.

اما اگه ویروس رام بایوس رو دستکاری کرده باید رام بایوس آپدیت کنی، برای آپدیت برنامه WinFlash رو از لینک زیر دانلود کن

آخرین ورژن رام بایوس برای لپتاپ خودتونو از لینک زیر بگیرید

رام جدید نصب کنید و حتما تنظیمات default برای بایوس انتخاب کنید.

بعد از نصب رام مستقیما با سی دی ویندوز، سیستم رو بوت کنید و boot sector تعمیر کنید (برای پاک کردن ویروس احتمالی از بوت سکتور).

امیدوارم مشکلتون حل بشه

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.
حالا که من ویندوز را عوض کردم به نظر شما به یک بار تنظیم بایوس بر روی پیش فرض مشکل من حل می شود یا خیر؟

یک نکته جالب:
وقتی که لبتاپ بعد از حدود 1 ساعت بالا می آید اگر لبتاپ را ریست کنم,بدون هیچ مشکلی لبتاپ مجددا بالا می آید ولی اگر شات دان کنم و دوباره اقدام به روشن شدن انجان دهم مجدد این مشکل پیش می آید که حدید 1 ساعت باید صبر کنم تا لبتاپ بالا بیاید!

مخلصم....

ASHKAN95, HS368

بعدي