در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

سری جدید از کارت های گرفیک ATI با نام Radeon X1950 XTX به بازار عرضه ش

توسط sohrab_poet » سه شنبه 7 شهریور 1385 23:36

شرکت ATI Technologies، از بزرگترین تولید کنندگان تراشه های گرافیکی به تازگی از جدید ترین سری محصول خود را با استفاده از حافظه های فوق سریع از نوع GDDR 4 و با نام Radeon X1950 XTX پرده برداشت. این سری از کارت های گرافیک به عنوان نخستین کارت های گرافیک که در آن از حافظه نوع DDR4 با سرعت فوق العاده 2 گیگاهرتز و بالاتر از آن استفاده شده است شناخته می شوند. استفاده از این نوع حافظه اجازه افزایش بازده در وضوح های تصویر بسیار بالا، در مقابل نسل قبلی آن را می دهد.

در مراسم معرفی این کارت گرافیک جدید، ریک برگمن، سخنگوی ATI هدف از ارایه این محصول را اینچنین بیان نمود: "کارت گرافیک Radeon X1950 XTX، دقیقا همان قدرتی را به بازیکنان می دهد که توقع آن را دارند : نرخ فریم فوق العاده و بهترین کیفیت نمایش،به همراه ویژگی های بهبود کیفیت تصویر که شما در جای دیگری نظیر آن را نخواهید یافت!".

Radeon X1950 XTX پیش از این با کد-نام +R580  شناخته می شد که مشخصات تراشه گرافیکی آن دقیقا مشابه X1900 XTX یعنی 48 خط لوله پردازش پیکسل و 8 خط لوله پردازش سایه می باشد اما به لطف برخورداری از حافظه فوق سریع GDDR4 با سرعتی بیش از 2 گیگاهرتز در برابر سرعت 1.5 گیگاهرتزی حافظه GDDR3 به کار رفته در X1900 قدرت به مراتب بالاتری را نسبت به X1900 XTX به نمایش می گذارد.

نکته جالب این است که با وجود جدید بودن این کارت گرافیک، ATI قیمت آن را تنها 449 دلار تعیین کرده است، برخلاف X1900 XTX که در هنگام ورود به بازار که تنها چند ماه قبل اتفاق افتاد، بیش از 650 دلار به قروش می رسید. البته طبق عادت مرسوم بازار، با ورود این محصول جدید به فروشگاه ها، انتظار می رود قیمت کارت های گرافیک نسل قبلی آن تا حد زیادی شکسته شود. به عنوان مثال با ورود این محصول، قیمت Radeon X1900 XT 256 به 279 دلار کاهش یافته است.

به هر حال ATI با معرفی خود به عنوان نخستین استفاده کننده از حافظه های فوق سریع GDDR4،  نه تنها به عنوان تولید کننده قویترین کارت گرافیک شناخته می شود، بلکه با شناخت و تجربه بیشتری از GDDR4 امکان تولید کارت های گرافیک جدید تر و با مشخصات گوناگون برای هر نوع خریدار را خواهد داشت که این امر باعث پیشی گرفتن ATI از رقیب دیرینه اش یعنی nVIDIA خواهد شد.

همچنین ATI از عرضه دو کارت گرافیک رده متوسط با نام های X1650 Pro و X1300 XT در آینده نزدیک هم خبر داده است.

Major II

Major II

no avatar
217

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 فروردین 1385 22:51

بندر

آرشيو سپاس: 20 مرتبه در 14 پست

توسط su34 » چهارشنبه 8 شهریور 1385 00:04

اين جور مطالب بيشتر باعث حسرت من ميشن :?
متاسفانه کارت گرافيک گرون ترين قطعه از کامپيوتر هستن!
الان کارت گرافيک من جيفورس 6200 هست که بازيها به سختي روش اجرا ميشن
و اگر بخوام يه کارت گرافيک خوب براي بازي بگيرم بايد 300 هزار تومن بدم که اصلا
به صرفه نيست!
آرزوي بازي هاي call of duty2  و  ghost recon 3 و god father  و most wanted رو دارم!
همه ي اين بازي ها رو خريدم ولي هيچ کدوم اجرا نميشن!
به اميد روزي نرم افزار هايي پيدا بشن که جاي کارت گرافيک رو بگيرن و در ايران نسخه هاي کرک شده رو
با قيمت 1500 تومن بخريم!
راستي دوستان سخت افزار ها رو نميشه کرک کرد و با قيمت پايين به بازار فرستاد؟ :?

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2596

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

توسط Kingman_62 » چهارشنبه 8 شهریور 1385 02:08

su34 نوشته است:اين جور مطالب بيشتر باعث حسرت من ميشن :?
متاسفانه کارت گرافيک گرون ترين قطعه از کامپيوتر هستن!
الان کارت گرافيک من جيفورس 6200 هست که بازيها به سختي روش اجرا ميشن
و اگر بخوام يه کارت گرافيک خوب براي بازي بگيرم بايد 300 هزار تومن بدم که اصلا
به صرفه نيست!
آرزوي بازي هاي call of duty2  و  ghost recon 3 و god father  و most wanted رو دارم!
همه ي اين بازي ها رو خريدم ولي هيچ کدوم اجرا نميشن!
به اميد روزي نرم افزار هايي پيدا بشن که جاي کارت گرافيک رو بگيرن و در ايران نسخه هاي کرک شده رو
با قيمت 1500 تومن بخريم!
راستي دوستان سخت افزار ها رو نميشه کرک کرد و با قيمت پايين به بازار فرستاد؟ :?

دوست عزيز بهتره جاي اين همه حرص خوردن از اول يک پلي استيشن 2 ميگرفتي کار از درست حل ميکردي و ديگه اين همه آه و حسرت و خرج اضافه نميخواست

موفق باشيد
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد