در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
65

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 اردیبهشت 1389 20:49

آرشيو سپاس: 95 مرتبه در 36 پست

Re: ATVهای ایران با موشک‌های مدرن و جدید بازگشتند + عکس

توسط timon » چهارشنبه 17 خرداد 1391 18:48

aryan61 نوشته است:سلام.
نیرو های مخصوص آمریکا در افغانستان در عملیات های زیادی از این وسیله استفاده کرده اند.مثلا در یکی از همین عملیات ها قرار بود کامیون های محماتی که قرار بود به طالبان برسه رو نابود کنند.کامیون ها به شدت محافظت میشدند پس عملیات در شب اجرا شد که افراد کمتری مواظب بودند.
در این عملیات نیرو های آمریکایی با استفاده از سلاح های تک تیر انداز افرادی رو که مواظب کامیون بودند رو از فاصله زیاد کشتند و بعد روی کامیون ها بمب گذاشتند.چون منطقه هم در کنترل اونها بوده نیروهای آمریکایی نمیتونستند در نزدیکی کمین کنند برای همین از این وسیله ها برای رسیدن به مکان مورد نظر استفاده کردند.میتونم بگم اگه این وسیله ها نبودند حتی نمیشد سلاح های تک تیر انداز هارو به منطقه برد.
البته وسیله هایی که در این عملیات مورد استفاده قرار گرفتند به هیچ سلاحی مجهز نبودند.
این وسیله چون میتونه در کوه ها به خوبی تحرک داشته باشه خیلی عالی هستند.اگر سلاح هم روش نصب بشه که فوق العاده میشه.تحرک بالا،کوچک،سلاح ضد تانک یا ضد نفر و...

فکر کنم این عملیات تو بازی Medal of honor انجام شد!!  :-) داستان سازی نفرمایید، منبع ذکر کنید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب timon تشکر کرده اند:
SEAFARER

Major II

Major II

نماد کاربر
318

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 فروردین 1391 21:26

No Where

آرشيو سپاس: 935 مرتبه در 257 پست

Re: ATVهای ایران با موشک‌های مدرن و جدید بازگشتند + عکس

توسط SEAFARER » چهارشنبه 17 خرداد 1391 19:39

سلام.
دقیقا الان به این فکر میکردم که این حرف رو بزنید.چون یه چنین چیزی مثل اینکه در این بازی وجود داره. :razz:  :D
ولی این واقعیت داره.عملیاتی که من میگم خیلی وسیع تر و مهمتر بود.من این عملیات رو در یک مستند دیدم.حتما اگر پیداش کنم براتون میذارم.در ضمن در بازی که شما اشاره کردید کامیون ها کامیون مهمات نیستند و خالی هستند.
مستند به زبان آلمانی بود با زیرنویس انگلیسی.شما هم بگردید حتما پیدا میکنید. :razz:
اسم عملیات فکر کنم،باز میگم فکر کنم operation burning Ammunition tree بود که با شرکت 20 نیرو شروع شد و با 18 نیرو به اتمام رسید.(2 نفر تلفات).در این عملیات نیروهایی که مسئولیت انتقال مهمات به نیروهای طالبان رو داشتند در جاده و در چاله هاییکه کنده بودند مستقر بودند ولی در بازی که شما گفتید نیرو ها در یک دهکده بودند.در عملیاتی که من گفتم حدود 10 تا کامیون مهمات وجود داشت ولی در بازی که شما اشاره کردید حدود 3 تا.و...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SEAFARER تشکر کرده اند:
Present, فدایی سید علی, timon

قبلي