شناسایی قمر مرموز زحل با هواپیمای بدون سرنشین Aviatr/ عکس

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

شناسایی قمر مرموز زحل با هواپیمای بدون سرنشین Aviatr/ عکس

پست توسط Qaher1406 » پنج شنبه 15 دی 1390, 7:06 am

ثبت تصاویر 3 بعدی از زحل
  قمر مرموز زحل با هواپیمای بدون سرنشین Aviatr/ عکس  
دانشمندان دانشگاه آیداهو هواپیمای بدون سرنشینی طراحی کرده اند که می تواند پس از رسیدن به قمر زحل از سطح آن به تصویر برداری 3 بعدی پرداخته و سپس روی این قمر فرود آید.

تصویرتصویر
به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (3 ژانویه / 13 دی)، هواپیمای بدون سرنشین Aviatr همانند هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشینی است که قبلا در ماموریتهای تجسسی در جنگ افغانستان به کار گرفته می شد، اما این طرح 715 میلیون دلاری به دین منظور طراحی شده است تا پس از رسیدن به بزرگترین قمر زحل، تصاویر سه بعدی از سطح آن به ثبت رسانده و سپس تلاش می کند تا برروی این قمر فرود آید.

این هواپیمای بدون سرنشین 120 کیلوگرمی به نحوی طراحی شده است که می تواند از سطح قمر زحل تصاویر سه بعدی ثبت کرده تا دانشمندان با کمک این تصاویر شناخت دقیقی از ساختار آن به دست آورند.
دانشمندان براین باورند که تپه تیتان برای فرود آمدن این پرنده جایی مناسب است زیرا قدرت گرانشی آن نسبتا کم است اما از اتمسفر ضخیمی برخوردار است و این به هواپیماهایی مانند Aviatr کمک می کند تا برای مدتی طولانی تر در هوا معلق باقی بمانند.
تصویرتصویر


قمر زحل در میان لایه ای ضخیم از ابرها پوشانده شده و دانشمندان برای شناسایی آن، تلاش می کنند.
به گزارش میل آنلاین،Aviatr به دانشمندان امکان خواهد داد تا با دقتی بالا ارتفاع پرواز را کنترل کرده و آرشیوی از تصاویر سه بعدی از سطح این قمربه وجود آورند. این قمر بزرگتر از زمین و سیاره عطارد است و درجه حرارتی که از سطح آن تخمین زده می شود منفی 178 تا 178 درجه سانتی گراد است.
این پرنده بدون سرنشین، برای تصویربرداری از تیتان در طرف روز از سوخت پلوتونیومی استفاده می کند و در زمان ارسال تصاویر به زمین برای ذخیره انرژی بر روی پرواز بدون موتور قرار خواهد گرفت.
تصویرتصویر


منبع : جام نیوز
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”