در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با میکروکنترلرهای AVR به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 آبان 1389 09:02

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

سوالات برای اشنایی با میکروکنترولر AVR

توسط mohsen2125 » يکشنبه 23 آبان 1389 09:25

سلام من اطلاعاتی در مورد ایسی AVRمیخواستم و برنامه نویسیشون.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohsen2125 تشکر کرده اند:
sosan khanom

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: ایسیAVR

توسط SAMAN » دوشنبه 24 آبان 1389 21:32

سلام

AVR ها انواع محتلفی دارند که از لحاظ ساختار - فرکانس کاری - تغذیه و حجم حافظه با یکدیگر متفاوتند.

در کل AVR  ها به دو دسته Tiny AVR  و Mega AVR   تقسیم میشوند که هر کدام انواع مختلفی دارند.

قیمت آی سی ها AVR امروزه 100% گرانتر شده است. یک AVR مگا 32 در حدود 7 یا 8 هزار تومان قیمت دارد.

AVR ها با زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک و سی ( کد ویژن) برنامه ریزی میشوند.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
ARafiee, Solver, sokuteasemuni, pedrame2, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, naghme, mohammad1365, azarbod

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
139

تاريخ عضويت

دوشنبه 23 فروردین 1389 16:52

آرشيو سپاس: 508 مرتبه در 96 پست

توسط azarbod » سه شنبه 25 آبان 1389 16:29

ساده ترین زبان برنامه نویسی برای avrزبان بیسیک هستش که نرم افزار bascomاین زبان راپشتیبانی میکند .اگر قصد شما ازیادگیری avr آزمایش هست نرم افزار پروتیوس بهترین نرم افزار شبیه سازی برای ان هستش .درضمن کتاب avrنوشته عبدالرحمن حیدری وهمچنین محمود بخت اور ازجمله کتابهایی هستند که به طورخلاصه وبه دورازمفاهیم کسل کننده موجب یادگیری سریع این میکروکنترلر میشوند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب azarbod تشکر کرده اند:
mohammad1365

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
254

تشکر کرده: 34 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 مرداد 1388 21:12

آرشيو سپاس: 366 مرتبه در 97 پست

توسط MRSTAR » چهارشنبه 26 آبان 1389 23:20

دوست عزیز AVR یه میکروکنترولره
نویز پذیری بالاتری نسبت به خانواده PIC داره به همین بکارگیری اون برای کاربرد های صنعتی همراه با احتیاطات لازم باید باشه

اگه با C آشنایی داری با CODEVISION برنامه نویسی شو شروع کن راحت تره اما کتابخانه های این نرم افزار یه خورده باگ داره ولی محیط کامل و یکپارچه ای داره
کتاب میکروکنترلرهای AVR و کاربردهای آنها  تالیف مهندس امیر ره افروز انتشارات :نص رو بهت پیشنهاد میکنم

در ضمن اگه سئوالی داشتی در حد مبتدیی که راهشو خودش پیدا کرده در خدمتیم
زندگی همش زنگ تفریح نیست
                                                         ساعت بعد حساب داریم  ...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MRSTAR تشکر کرده اند:
Achilles

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
113

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 22 دی 1385 14:12

آرشيو سپاس: 203 مرتبه در 58 پست

توسط ali2914 » پنج شنبه 27 آبان 1389 18:17

همونطور که دوستان اشاره کردن AVR یه میکرو کنترلر 8 بیتی هست. معمولا به 2 زبان برنامه نویسی می شه . زبان بیسیک که در اون از کامپایلرهای بسکام (Bascom) و FastAVR استفاده می شه و البته بسکام بسیار متداول تر هست .
به زبان C  که می تونید از کدویژن و یا WinAVR استفاده کنید . با استفاده از AVR می تونید بسیاری از مدارهای الکترونیکی را ساده کنید و اغلب بسته به نوع کاربرد تنها با چند قطعه یک مدار عملیاتی کامل تولید کنید . شخصا توصیه می کنم برای یادگیری از ابتدا از زبان C ونرم افزار کدویژن استفاده کنید که هم قدرتمنده و هم خیلی متداول و منابع آموزشی خوبی هم داره . کتاب آقای ره افروز که دوستان معرفی کردن هم بسیار مناسبه .همینطور توصیه می کنم از منابع اینترنتی هم استفاده کنید. سایت www.eca.ir منبع آموزشی بسیار خوبی برای شما خواهد بود

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » جمعه 28 آبان 1389 00:31

بهترین و جامع ترین کتاب در مورد avr کتاب" مرجع کامل میکروکنترلرهای avr " تالیف محمد پرتوی فر از انتشارات نص میباشد که به زبان c  و اسمبلی آموزش میده . من خودم همه کتابهایی که بچه ها معرفی کردند رو دارم ولی این از همه بهتره.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند