سوالات برای اشنایی با میکروکنترولر AVR

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با میکروکنترلرهای AVR به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

سوالات برای اشنایی با میکروکنترولر AVR

پست توسط mohsen2125 » یک شنبه 23 آبان 1389, 9:25 am

سلام من اطلاعاتی در مورد ایسی AVRمیخواستم و برنامه نویسیشون. 

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21357 بار

Re: ایسیAVR

پست توسط SAMAN » دو شنبه 24 آبان 1389, 9:32 pm

سلام

AVR ها انواع محتلفی دارند که از لحاظ ساختار - فرکانس کاری - تغذیه و حجم حافظه با یکدیگر متفاوتند.

در کل AVR ها به دو دسته Tiny AVR و Mega AVR تقسیم میشوند که هر کدام انواع مختلفی دارند.

قیمت آی سی ها AVR امروزه 100% گرانتر شده است. یک AVR مگا 32 در حدود 7 یا 8 هزار تومان قیمت دارد.

AVR ها با زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک و سی ( کد ویژن) برنامه ریزی میشوند.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 203 بار
سپاس‌های دریافتی: 427 بار

پست توسط azarbod » سه شنبه 25 آبان 1389, 4:29 pm

ساده ترین زبان برنامه نویسی برای avrزبان بیسیک هستش که نرم افزار bascomاین زبان راپشتیبانی میکند .اگر قصد شما ازیادگیری avr آزمایش هست نرم افزار پروتیوس بهترین نرم افزار شبیه سازی برای ان هستش .درضمن کتاب avrنوشته عبدالرحمن حیدری وهمچنین محمود بخت اور ازجمله کتابهایی هستند که به طورخلاصه وبه دورازمفاهیم کسل کننده موجب یادگیری سریع این میکروکنترلر میشوند.

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 148 بار
سپاس‌های دریافتی: 387 بار

پست توسط MRSTAR » چهار شنبه 26 آبان 1389, 11:20 pm

دوست عزیز AVR یه میکروکنترولره
نویز پذیری بالاتری نسبت به خانواده PIC داره به همین بکارگیری اون برای کاربرد های صنعتی همراه با احتیاطات لازم باید باشه

اگه با C آشنایی داری با CODEVISION برنامه نویسی شو شروع کن راحت تره اما کتابخانه های این نرم افزار یه خورده باگ داره ولی محیط کامل و یکپارچه ای داره
کتاب میکروکنترلرهای AVR و کاربردهای آنها تالیف مهندس امیر ره افروز انتشارات :نص رو بهت پیشنهاد میکنم

در ضمن اگه سئوالی داشتی در حد مبتدیی که راهشو خودش پیدا کرده در خدمتیم
زندگی همش زنگ تفریح نیست
ساعت بعد حساب داریم ...

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 104 بار
سپاس‌های دریافتی: 195 بار

پست توسط ali2914 » پنج شنبه 27 آبان 1389, 6:17 pm

همونطور که دوستان اشاره کردن AVR یه میکرو کنترلر 8 بیتی هست. معمولا به 2 زبان برنامه نویسی می شه . زبان بیسیک که در اون از کامپایلرهای بسکام (Bascom) و FastAVR استفاده می شه و البته بسکام بسیار متداول تر هست .
به زبان C که می تونید از کدویژن و یا WinAVR استفاده کنید . با استفاده از AVR می تونید بسیاری از مدارهای الکترونیکی را ساده کنید و اغلب بسته به نوع کاربرد تنها با چند قطعه یک مدار عملیاتی کامل تولید کنید . شخصا توصیه می کنم برای یادگیری از ابتدا از زبان C ونرم افزار کدویژن استفاده کنید که هم قدرتمنده و هم خیلی متداول و منابع آموزشی خوبی هم داره . کتاب آقای ره افروز که دوستان معرفی کردن هم بسیار مناسبه .همینطور توصیه می کنم از منابع اینترنتی هم استفاده کنید. سایت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] منبع آموزشی بسیار خوبی برای شما خواهد بود

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

پست توسط FREE MAN » جمعه 28 آبان 1389, 12:31 am

بهترین و جامع ترین کتاب در مورد avr کتاب" مرجع کامل میکروکنترلرهای avr " تالیف محمد پرتوی فر از انتشارات نص میباشد که به زبان c و اسمبلی آموزش میده . من خودم همه کتابهایی که بچه ها معرفی کردند رو دارم ولی این از همه بهتره.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   

ارسال پست

بازگشت به “میکروکنترلرهای AVR”