آغاز آزمایشات پروازی هواپیمای بدون خلبان بوسیله BAE

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

آغاز آزمایشات پروازی هواپیمای بدون خلبان بوسیله BAE

پست توسط HGhana » دو شنبه 5 تیر 1391, 3:14 am

 تصویر 

 شرکت سامانه های هوافضایی و دفاعی بریتانیا BAE ، اقدام به آزمایش فن آوری ای کرده است که یک هواپیمای معمولی را قادر می سازد، بدون خلبان و با ایمنی کامل به پرواز در آید.  
 شرکت هوافضایی و دفاعی بریتانیا در اوایل ماه می 2012، با استفاده از یک هواپیمای مسافربری جت استریم 31 ، اولین پرواز آزمایشی خود را به انجام رساند. بمنظور کمک و جلوگیری از برخورد هواپیما و عملکرد مطلوب آن در شرایط آب و هوایی نامناسب ، این وسیله حمل و نقل هوایی به نرم افزار پرواز خودپیرو و فن آوری نوین تشخیص ابر، مجهز گردیده است. 
 این آزمایشات بر اساس آخرین توسعه صورت گرفته تحت برنامه ASTRAEA ( طرح مشترک مابین هفت شرکت هوافضایی فعال در بریتانیا) و با هدف سرعت بخشی به روند توسعه و صدور گواهینامه سامانه های هواپیمای بدون سرنشین جهت بهره برداری در حوزه هوانوردی غیر نظامی، طراحی گریده است.  
 آقای دارن انسل، مدیر بخش مهندسی BAE گفت: " 10 ماه از آغاز این برنامه گذشته است و این فن آوری به نقطه ای از تکامل رسیده که در واقع می توان با بکار گیری آن، هواپیما را به پرواز در آورد." 
 فن آوری پرواز خودپیرو، اغلب در ارتباط با هواپیماهای بدون سرنشین نظامی مورد توجه بوده و هنوز برای پرواز در حوزه هوانوردی غیر نظامی مورد تایید قرار نگرفته است، اما در صورتی که عملکرد ایمن آن ثابت گردد می تواند روزی جایگزین کمک خلبانان در هواپیماهای مسافربری گردد. 
 آقای انسل افزود: " اینکه برای انجام جایگزینی خلبان انسانی به چه چیزی نیاز هست، بعنوان یک چالش قابل درک است." " چگونه می توان آنچه را که در شرایط اضطراری رخ می دهد تحت یک برنامه برای رایانه تفسیر و نوشت؟" 
 سامانه ناوبری خودپیروی منصوبه بر روی جت استریم، برای به پرواز در آوردن هواپیما بدون دخالت انسان به اندازه کافی توسعه یافته است، هر چند بمنظور کنترل و رفع مشکلات احتمالی، یک خلبان در تمام مدت زمان آزمایش در کابین هواپیما خواهد بود. 
 در اولین پرواز آزمایشی که بر فراز دریای ایرلند انجام گرفت، کارآیی دوربین فیلمبرداری مبتنی بر سامانه هواشناسی و اجتناب از برخورد که قبلا در محیط آزمایشگاهی استفاده شده بود، مورد ارزیابی قرار گفت.  
 در آزمایش دوم که در اواخر این ماه انجام خواهد شد، سامانه مادون قرمزی که بمنظور اجتناب از رویارویی هواپیما با مناطق در حال ساخت، در هنگام فرود اضطراری مورد استفاده است، تحت آزمایش قرار می گیرد. آزمایشات بعدی در خصوص فن آوری های منصوبه و سامانه خودپیروی کنترل پروازی هواپیما در ماه ژوئن صورت خواهد گرفت. 
 آقای لامبرت داپینگ-هپنستال، مدیر برنامه ASTRAEA و رئیس مهندسی سامانه ای و راهبردی BAE گفت : " برای مناسب سازی هواپیماهای بدون خلبان جهت پرواز در حوزه هوانوردی غیر نظامی به سامانه های بیشتری نیاز است."  
 وی افزود: " نمی توان کل یک زیر ساخت جدید را یکباره برای هواپیمای بدون سرنشین UAV راه اندازی کرد تا ثابت شود که می توان آن را در محیط زیست دنیای امروز بکار برد." 
 " اصل عمده ASTRAEA ، اتخاذ یک رویکرد کامل مهندسی سامانه ای در قبال این مشکل است. برنامه های زیادی با نگاه خاص بر روی موضوعات واحد مانند ( احساس و اجتناب) وجود دارد اما فکر می کنم تلاش ASTRAEA برای درک کل مشکلات، منحصر به فرد باشد." 
 ASTRAEA که یک ساختار مشارکتی مابین شرکتهای AOS، BAE Systems، Cassidian، Cobham، Qinetiq، Rolls-Royce و Thales UK است، با هدف سرعت بخشی به صدور گواهینامه فن آوری مورد استفاده در هواپیمای بدون سرنشین ، ایجاد گردیده است. این شرکتها در راه تحقق هدف مشترک همزمان در حال توسعه فن آوری های خود هستند. 
 BAE Syetems : a British Multinational defence, security and aerospace Company  
 ASTRAEA : Autonomous Systems Technology Related Airborne Evaluation & Assessment 
 UAV : Unmanned Aerial Vehicle 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”