در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
1212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

Re: رسوایی مخالفان سوریه و رسانه‌هایی مانند BBC ادامه دارد/

توسط anybody » پنج شنبه 11 خرداد 1391 08:19

راستش برای من اصلا مهم نیست که چه بلایی بر سر بشار اسد میاد و یا حکومت سوریه چه خواهد شد...
اما برام مسلمه که هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمیگیره...
چه غرب که همه جنبش های انقلابی منطقه رو ول کردن و گیر دادن به عدالتخواهی مردم سوریه....
چه سیاسیون ما که از دولت سوریه حمایت میکنن...

اما چند سوال هم برام پیش میاد..

چرا دخالت خارجی در سوریه از همون ابتدا مشروع و قانونی بود و اتحادیه عرب و غرب با همه قدرت از مخالفان حمایت کردن ولی کسی حق نداره راجب بحرین و یمن و عربستان حرفی بزنه؟

چرا باید به مخالفان حکومت سوریه سلاح بدن تا آتیش جنگ تند تر بشه؟

دولت سوریه درحالی که میدونه بازرسان un در خاکش هستن و هر اقدام منفی از جانب ارتشش رو گزارش میدن و میتونه براشون گرون تموم بشه چرا باید یهو دست به جنایاتی مثل حوله بزنه؟
من نمیدونم اگر مثلا ارتش سوریه اینکار کرده..اولا چه سودی داشته کشتن 100 تا زن و بچه ؟
دوم اینکه چرا اجساد رو همونجوری باقی گذاشتن و منطقه رو خالی کردن تا مخالفان بیان تصویر بگیرن و بفرستن رو آنتن شبکه های غربی ؟

حالا بگذریم....اما آنچه مسلمه این وسط مردم بیگناه دارن قربانی میشن و الهی که هرچه زودتر هرچی به صلاحشونه پیش بیاد...میخواد سقط شدن بشار باشه میخواد کوتاه اومدن مخالفان...
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
victory67, sroasha, reza4087, Cloor Master, malmal1369, CentralWeb, Sami 1993, Shahbaz

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

توسط CentralWeb » پنج شنبه 11 خرداد 1391 09:32

با سلام خدمت دوستان عزيز  :razz:

بحث ها كاملا بي نتيجه خواهد بود و هيچ طرف راضي و قانع نخواهند شد چون هر كدام از دو طرف براي خود منابعي دارند و منابع خود را قبول دارند در صورتي كه طرف مقابل منابع طرف ديگر را دروغگو مي خواند!

از يك طرف گروهي از كاربران سايت ، سايت ها و خبرگزاري هايي مانند BBC فارسي و VOA  رو منبع خبرهاي خود و موثق مي دانند در حالي كه طرف مقابل اين منابع را دروغگو مي خواند!
از آن طرف هم گروهي از كاربران سايت ، منابع داخلي ايران رو منبع خبرهاي خود مي دانند در حالي كه طرف مقابل آن را قبول ندارد!

پس نبايد بر طبق خبرگزاري ها و ... جلو رفت چون اين گونه بحث ها دقيقا شبيه بحث هاي شيعه و سني هست چون مثلا اهل تسنن منابع حديث شيعيان مانند حديث ائمه را قبول ندارند!
حال راه چاره چيست؟

بايد از روي منطق رفت جلو ؛ قوه عقل و به دور از هرگونه تعصب!
بايد اين وسط عقل قضاوت كنه!

من خودم جدا از اينكه تلويزيون ايران چي ميگه و يا بي بي سي و... چي ميگن بايد بهش برسم كدوم طرف درست ميگن!
اين بحث ها بايد از پايه باشه! كه جدا از اينكه حالا بشار اسد چيكار ميكنه يا آمريكا براي چي داره در سوريه دخالت ميكنه و ... بايد بشينيم و فكر كنيم!

سوالات زيادي هست كه هر دو طرف بايد جواب بدن!

سوالات دقيقي كه حتي دوستمون anybody هم مطرح كردند و پاسخدهي بايد از روي منطق باشه نه اينكه حالا خبرگزاري هاي ايران چي ميگن يا خبرگزاري هاي اون ور آب چي ميگن!

باتشكر  :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
Cloor Master, Mahdi1944, anga2009, behrad90, victory67, Sami 1993, sroasha, Shahbaz, Solver, MOHAMMAD JAFAR, reza4087, Present, demorgan

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » پنج شنبه 11 خرداد 1391 11:31

فاجعه "الحوله: یا توسط گروه سومی انجام شده(مثلا القاعده) یا توسط عده ای خودسر احمق  که ممکن است این افراد خودسر یا از حکومت باشند و یا از مخالفین و هیچ کدام از دلایل ذکر شده مانند اینکه (مگر رژیم بشاراسد دیوانه است اینکار را بکند و کار مخالفین است!) یا (رژیم بشار اسد در راستای سرکوب و ایجاد رعب و وحشت برای خاموش شدن سعله های انقلاب دست به اینکار زده) و یا دلایل دیگر هرگز "حجت" نیستند
مثلا شاید خود حکومت دست به اینکار زده باشه چون بعدا همه میگن امکان نداره کار حکومت باشه و بلعکس
در مورد رسانه های ایران مشکل عمده این است که اغلب این رسانه ها هیچ اشاره ای به تظاهرات نمی کردند و جسته گریخته تظاهرات حامیان بشار اسد و ادعاهای اقدامات تروریستی می کردند تا اینکه دیدیم در این رسانه هایی که از نظرشان تا قبل از این سوریه در امن و امان بود ناگهان صحبت از آتش بس شد(بعد از ماجرای پاکسازی محله بابا عمر از مخالفین) و هنوز که هنوزه چشم خود را بر تظاهرات چند ده هزار نفری(در هر شهر) و روی هم رفته میلیونی(در کل کشور) مردم سوریه در روزهای جمعه می بندند
کشته های سوریه رو هم باید دسته بندی کرد
اول اینکه آمار به احتمال زیاد صحیح است
ولی فکر کنم نیمی از این آمار مربوط به کشته شدگان در جنگ با نیروهای نظامی باشند
و بقیه هم کشته شدگان در تظاهرات ها که متاسفانه باید گفت این آمار تقریبا طبیعی است
چون حدود 15 ماه یعنی حدود 60 الی 70 جمعه می گذرد و اگر در هر تظاهراتی در هر شهر متوسط و بزرگ حدود 5 الی 10 نفر شهید شوند تقریبا به آمار بالا می رسیم
سال 88 در ایران هم در هر تظاهراتی معمولا همین قدر شهید داشتیم
رفتار بشار اسد هرگز مثل قذافی نبوده که دستور بمباران تظاهرات مردم رو صادر کنه
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
Reza6662, Night_Raven, FARSHAD.ADL, DJ Dani, sroasha, jiyar rojhelat, anga2009

Captain

Captain

نماد کاربر
1348

تشکر کرده: 2091 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » پنج شنبه 11 خرداد 1391 11:54

MOHAMMAD JAFAR نوشته است:چون حدود 15 ماه یعنی حدود 60 الی 70 جمعه می گذرد و اگر در هر تظاهراتی در هر شهر متوسط و بزرگ حدود 5 الی 10 نفر شهید شوند تقریبا به آمار بالا می رسیم

هیچی نگم بهتره..............
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
malmal1369, CentralWeb, reza4087, demorgan, anga2009

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

توسط victory67 » پنج شنبه 11 خرداد 1391 12:27

MOHAMMAD JAFAR نوشته است:ولی فکر کنم نیمی از این آمار مربوط به کشته شدگان در جنگ با نیروهای نظامی باشند
و بقیه هم کشته شدگان در تظاهرات ها که متاسفانه باید گفت این آمار تقریبا طبیعی است
چون حدود 15 ماه یعنی حدود 60 الی 70 جمعه می گذرد و اگر در هر تظاهراتی در هر شهر متوسط و بزرگ حدود 5 الی 10 نفر شهید شوند تقریبا به آمار بالا می رسیم
    باسلام وعرض ادب خدمت دوستان .شما فکر نکنی سنگین تری  !!!!!  توهمات شما خیلی شدیده هر  روز چند شهید می دادنند در آشوبات سال ۸۸  عجب!!  این جماعت البته بلا نسبت شما و دوستان  امام حسین قبول نداشتن و روز عاشورا بزن برخس  می کردن اگر فکر می کنی دروغه برو د   در یوتیوب سرچ کن یا همون گوگل ببین فیلماشو ا.چرا فکر نکرده حرف می زنی  عزیز دل من .. خدا شکر در اتفاقات سال ۸۸ هممون بودیم و در آن حضورداشتیم  این حرف شما منو یاد  ۷۲ تنی بود که آقا ..... در صحن مجلس بیان کردن بعد   روز به روز از این ۷۲ کم شد .خوب بگذریم نمی خوام بحث به انحراف بکشم  .از  شما  طالب بخشش دارم اگر از بیانم ناراحت شدید !اینجا لازم بود تذکری داده بشه
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
mojtabba, _Saeed_, anga2009, malmal1369, mm1990

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » پنج شنبه 11 خرداد 1391 12:38

victory67 نوشته است:
MOHAMMAD JAFAR نوشته است:ولی فکر کنم نیمی از این آمار مربوط به کشته شدگان در جنگ با نیروهای نظامی باشند
    باسلام وعرض ادب خدمت دوستان .شما فکر نکنی سنگین تری  !!!!!  توهمات شما خیلی شدیده هر  روز چند شهید می دادنند در آشوبات سال ۸۸  عجب!!  این جماعت البته بلا نسبت شما و دوستان  امام حسین قبول نداشتن و روز عاشورا بزن برخس  می کردن اگر فکر می کنی دروغه برو د   در یوتیوب سرچ کن یا همون گوگل ببین فیلماشو ا.چرا فکر نکرده حرف می زنی  عزیز دل من .. خدا شکر در اتفاقات سال ۸۸ هممون بودیم و در آن حضورداشتیم  این حرف شما منو یاد  ۷۲ تنی بود که آقا ..... در صحن مجلس بیان کردن بعد   روز به روز از این ۷۲ کم شد .خوب بگذریم نمی خوام بحث به انحراف بکشم  .از  شما  طالب بخشش دارم اگر از بیانم ناراحت شدید !اینجا لازم بود تذکری داده بشه

من گفتم تو ایران "هر روز" یا "در هر تظاهرات"  اینقدر کشته بود؟
قبول ندارید که دستور سرکوب داده شده بود؟
البته ممکنه گفته باشن کلاه بیاور و سر آورده باشن
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
sroasha

Major II

Major II

نماد کاربر
442

تشکر کرده: 275 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

توسط anga2009 » پنج شنبه 11 خرداد 1391 12:54

بسم الله الرحمن الرحیم
اول اینکه قبل از شروع محواستم بگم من دوستدار بشار هستم نه از بی بی سی
تحلیل های جالبی خواندم هرکی با نظر خودش سعی داره به دیگران بفهماند الا جز حرف ما چیزی درست نیست.
اما قبل از شروع باید بگم چیزی به نام حقوق بشر چه در ایران چه در امریکا به شکلی ما از آن میشناسیم وجود خارجی ندارد و کلا کشکه. سازمان ملل هم وجود خارجی ندارد باید نام ان باید پنج +چند کشور گذاشت
اما تحلیل من باید بگم که حوادث اخیر در سوریه نسخه اصلاح شده فتنه ایران است. و هیچ کس هم نمی تواند ان را جلو ببرد یا ان را قطع کنند به جز مردم این را توجه کنید که اگر جدا شدن مردم از فتنه گران
88 نبود قطعا کشور ما هم دچار این شلوغی ...میشد
قبل از اغاز حوادث سوریه دوستان بی بی سی فارسی (دقیقا یک هفته قبل از شروع حوادث ) از اغاز طرح های برای نظاهرات وتغییر ذر سوریه ...تحلیل های گفتن و حوادث شروع شد
پس طرح از قبل بود اما دولت سوریه دچار اشتباه شد ودر اولین تضاهرات که علیه استاندار یکی از شهر ها بود نه بر ضد اسد حدود هفتاد نفر کشته شد که رقم بسیار بالایی است در روز دوم و سوم هم حدود صد نفر کشته شدند از اینجا بود که سروکله دوستان تروریست از قبل اماده شده پیدا شد و مستر بشر قافیه را زود باخت اکه تعداد کمتری کشته شده بودند شاید این گروه نمی توانستند زود وارد معرکه شوند ونزد مردم اعتبار کسب کنند و در اینجا کسی نمی تواند نقش العربیه و بیبی سی عربی را کتمان کند.اما استاندار عوض شد ولی باز شورش ادامه یافت و دومین و ویران پایه های اسد ورود ارتش بود اگر این افراد را با ارسال نیروی پلس انجام می داد شاید نزد افکار عمومی مردم جهان به ویژه مردم عرب و کشورش خراب نمی شد.
خوب اگر اسد همانند پادشاه اردن به مردم اجازه ی تظاهرات کنترل شده بدون هیچ اسیب به انها داده بود این گروه ها نمی توانستند وارد اوضاع شوند واگر به تنهایی و ارد میشدند به تنهایی می توانست انها سرکوب کند بدون اینکه کسی او را محکوم کند.

ومن بانظر MOHAMMAD JAFAR کاملا موافق هستم که فاجعه جدید در سوریه کار گرو ه سوم به ااحتمال زیاد القاعده است مخصوصا سر بریدن که تخصص انهاست
اما راه حل در مورد ایران در کنفراس خبری رئیس جمهور که بنده از شبکه خبر دو یا سه هفته بعد از شروع حوادث سوریه خبر نگاری فکر کنم الجزیره بود بود موضع ایران در خصوص سوریه خواست که رئیس جمهور گفت که ما خشونت از هر طرف چه دولتی وغیره را محکوم می کنیم که شبکه خبر زود پخش خود را قطع کرد و من فکر می کنم که نظر ایران با نچه که شبکه ما میگن فرق میکند
و در مورد دوست عزیز که گفته بودند که باقی ماندن بشار اسد به نفع سوریه است باید بگ که عمده تسلیحات حزب الله از راه سوریه ارسال می شد پس نظر ایشان با هیچ منطقی قابل توجیه نیست.
و سخن پایانی  اصلا ما چه به سیاست . بشینیم درسمون را بخونیم
:razz:
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
Sami 1993, CentralWeb, demorgan, _Saeed_, saied tomcat

قبلي