اضافه شدن پشتیبانی از big.LITTLE به هسته لینوکس ۳.۱۰

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

اضافه شدن پشتیبانی از big.LITTLE به هسته لینوکس ۳.۱۰

پست توسط a_gadget » یک شنبه 13 مرداد 1392, 2:00 pm

تصویر
لینوس توروالدز پدرخوانده لینوکس تایید کرد که هسته لینوکس ۳.۱۰ هم اکنون در مراحل پایانی خود می باشد و تا آنجا که به مخاطبان و علاقمندان مربوط می شود، پشتیبانی بیشتر از پروسسورهای ARM در هسته این نسخه لینوکس اضافه شده است. بطور دقیق تر، قابلیت پشتیبانی از پروسسورهای big.LITTLE به هسته لینوکس ۳.۱۰ اضافه شده که می تواند به توسعه دهندگان برای پورت کردن Ubuntu Touch به دستگاههایی چون گلکسی اس ۴ سامسونگ اقدام کنند.

ابونتو ۱۳.۱۰ قرار است براساس هسته لینوکس ۳.۱۰ اجرا شود، ضمن اینکه Ubuntu 13.10 نیز قرار است برروی دستگاههای تلفن همراه Ubuntu Touch قرار گیرد که این بدان معناست که در نهایت پشتیبانی از Ubuntu Touch برای نسخه بین المللی گلکسی اس ۴ که دارای پروسسور اکسینوس ۵ اکتاست وجود خواهد داشت. البته هنوز این کار انجام نشده چرا که درحال حاضر Ubuntu Touch براساس ابونتو ۱۳.۰۴ می باشد.

اضافه شده پشتیبانی از big.LITTLE می تواند برای آینده دستگاههای اندرویدی و همچنین دستگاههایی که با سیستم عامل کروم کار می کنند و مجهز به اینگونه پردازنده ها (big.LITTLE) هستند مفید باشد، چرا که تولید کنندگان دستگاههای اندرویدی دیگر مجبور نیستند محصولات خود را به گونه ای طراحی کنند که از اینگونه پردازنده ها پشتیبانی کنند.
منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”