در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 21 اردیبهشت 1387 04:02

البته آن جامپر كه دوستان گفتند نامش Cmose است كه همان كار اتصال كوتاه را انجام مي دهد.

تنها را به دست آوردن پسورد بايوس استفاده از نرم افزار ها در ويندوز است. البته نه آن دسته كه پسورد را حذف مي كنند.

البته براي كار با اين نرم افزار ها شما چند راه داريد:

1. جدا كردن آي سي بايوس از روي برد اتصال آن به تستري كه به يك سيستم كه نرم افزار شما بر روي آن نصب است وصل باشد. كه بسيار دردسر دار خواهد بود

2. كليه اتصالات برق مادربرد را قطع نمائيد، باتري را جدا كنيد. حالا با توحجه به نوع بايوس 2 پايه آي سي كه تامين كننده برق هستند (VCC) و (Gn) را به هم وصل نمائيد تا در صورت پسمان الكتريكي در خازن ها كلاً سيستم تخليه بار شود.

اكنون با ميكرو انبر ها از روي بايوس به سيستم تستر ارتباط برقرار كنيد.

و اما بهترين راه. استفاده از كابل لينك. همان كابلي كه به در گاه چاپگر وصل مي شود. به كمك ان و اتصال 2 كامپيوتر به هم ور وشن نمودن هر دو. البته اميدوار باشيد كه مادربرد شما از لحاظ امنيتي ضعيف باشد تا سيستم نرم افزار توان ورود قبل از بوت شدن را داشته باشد. اگر نداشت از ديسكت بوت كمك بگيريد.

:o من خودم تا به حال هيچ يك از راه ها را امتحان نكردم، اما منابع مطمئني را بررسي كردم. اطلاعات من در اين مورد زياد نيست. :(
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

قبلي