در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
179

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 23 دی 1387 00:15

البرز

آرشيو سپاس: 520 مرتبه در 133 پست

روش نصب و اجرای بازی فوق العاده زیبای BlackMesa-حتما ببینید

توسط Abdoll@h » پنج شنبه 7 شهریور 1392 16:06

خدمت تمامی دوستان عزیزم در cc عرض سلام و ارادت دارم.
دوستان بنده به تازگی خبردار شدم مدتی هست که نسخه بازسازی شده عنوان مشهور،دوست داشتنی،خاطره انگیز و فوق العاده زیبای Half Life 1 با نام BlackMesa از سوی شرکت Valve منتشر شده.بلافاصله بعد از اطلاع از این موضوع بازی رو دانلود کردم و متوجه شدم که این بازی برای اجرا نیاز به نرم افزار Steam دارد که قبلا روی سیستمم نصب کرده بودم.
غرض از ایجاد این موضوع توضیح نحوه نصب و اجرای این بازی بود.از اون جایی که جایی به درستی توضیح داده نشده بود لازم دونستم تجربیات خودمو به اشتراک بزارم.
بازی رو می تونید از سایت خود بازی
www.blackmesasource.com/
‏   دانلود کنید.
به دوستانی که نسخه قدیمی این بازی رو تجربه نکردن پیشنهاد می کنم یکی از بهترین بازی های عمرتون(به عقیده من بهترین بازی کامپیوتری در طول تاریخ) رو از دست ندین.
مراحل نصب و اجرا:
1.نرم افزار Steam رو نصب و  اجرا کرده سپس از قسمت Library به Tools رفته و بسته Sourse SDK Base 2007  رو دانلود می کنید.حجمش رو دقیقا نمی دونم ولی فکر می کنم 1.7 GB باشه.توجه داشته باشید که حتما Sourse SDK Base 2007 رو دانلود کنید نه چیز دیگه ای.
2.بازی رو که قبلا دانلود کردید از حالت فشرده خارج کرده در محل نصب Steam نصب می کنید.در هنگام نصب محل پیش فرض نصب بازی در محل نصب Steam می باشد که نیازی به تغییرش نیست.
3.در پایان مراحل نصب گزینه Launch BlackMesa نشون داده میشه که اگر این گزینه رو چکش کنید بازی از داخل Steam اجرا میشه.
4.بعد از خروج از بازی برای اجرای مجدد،یک بار Steam رو Exit کنید.بعد از اینکه دوباره اجراش کنید در Library تو قسمت All Games و یا Installed می تونید دوباره بازی رو اجرا کنید و ازش لذت ببرید.

به دوستانی که نسخه قدیمی این بازی رو تجربه نکردن پیشنهاد می کنم یکی از بهترین بازی های عمرتون(به عقیده من بهترین بازی کامپیوتری در طول تاریخ) رو از دست ندین.
آدمهای پاک خطا نمی کنند ، سادگی می کنند . و امروز سادگی ، پاکترین خطای دنیاست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Abdoll@h تشکر کرده اند:
Mahdi1944